Deneyim BMW Android Ekran Değişimi Nasıl Yapılır? (Detaylı)

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,571
emin olmak icin hem cihazi satan elemana hemde usb aparati satan elemana mail attim cevap bekliyorum
beklerken bende biraz arastirayim dedim bir internet sitesinde neden android arac radyolarinda 4 ve 6 pinli iki usb soketi oldugunu yazmis birisi 6 pindeki fazladan pinlerin usb on the go icin oldugunu belirtmis

birazdan ise gitmem gerek arabaya gitmistken unutmazsam yanima bir metre alip usb soketini takmayi düsündügüm yerin ölcülerinide alirim parca oraya tam oturacakmis yoksa oturmayacakmi gerekirse kes bic yapip biraz modifiye yapabilirim belki
aslinda hafiza karti icin soket mevcut usb ye gerek yok

S7133c55ac021458daad50bae119da368Te5026bd36e8ba544.jpg

ama yapmisken tam olsun evde yeni bir sarki indiririm direkt usb ye atar ordan cihaza kopyalarim yada usb den oynatirim diye olsun istiyorum ve torpido gözüne telefon vs sarja takip arac konsolonu bos birakmak icinde iyi olur
5. pinin otg iletişimi için olduğunu bilmiyordum onu öğrenmiş olduk :kiskis

B Çevrimdışı

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
43
Havya ile açılabilir. Eğer usb soketinin çerçevesi varsa ona uygun açılır. Çerçeve açık olan kısmı (kenar izlerini) kapatır. Eğe ya da zımpara ile de biraz düzeltilirse hoş görünür.
bende isikli tabanca havya var heves edip almisitm duruyor öyle ama o cok kokutur ve düzgün olmaz diye düsünüyorum alternatif fikir olarak yinede tesekkürler

arkadasda sunun gibi bir alet varmis fiyatida zaten pahali degil olmazsa bende bitane alirim

5. pinin otg iletişimi için olduğunu bilmiyordum onu öğrenmiş olduk :kiskis
bilmemek ayip degil ögrenmemek ayip :kas bluetoot varkene kablodan bu tarz biseye neden ihtiyac duyulur bende onu bilmiyorum bakalim ögrencecegiz:alala

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
bende isikli tabanca havya var heves edip almisitm duruyor öyle ama o cok kokutur ve düzgün olmaz diye düsünüyorum alternatif fikir olarak yinede tesekkürler

arkadasda sunun gibi bir alet varmis fiyatida zaten pahali degil olmazsa bende bitane alirim

bilmemek ayip degil ögrenmemek ayip :kas bluetoot varkene kablodan bu tarz biseye neden ihtiyac duyulur bende onu bilmiyorum bakalim ögrencecegiz:alala
Bu görünen ürün bana dremel tarzı birşey gibi geldi. Bu tarz ürünlerle o deliği açmaya çalışırken beklenmedik bir çatlama, kırılma can sıkabilir. Havyadan kastım zaten kalem havya idi. İnce problu bir kalem havya bu cihazdan uyguna malolur gibi geliyor. :ok

OTG konusu genelde cihaza yazılım, dosya v.b. atarken ciddi işe yarıyor. Bt ile bazen dosyalar zulüm oluyor. Ama sizin kullanım amacınıza göre çok gerekli değil gibi düşünüyorum.

B Çevrimdışı

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
43
Maket bıçağının uç kısmını çakmakla ısıtıp yapıyorum ince işlerde.

Matkap için aşağıdaki ürün de iş yapar

torpido gözünün malzemesi nasil bisey bilmiyorum eger görece dayanikli plastikten yapildiysa maket bicagini isitarak kesmek zor olabilir ayni sey havya icinde gecerli araba parcasi oldugu icin biraz dayanikli bir plastik oldugunu umut ediyorum
linteki parca benim dedigim gibi bu multi fonksiyon aletin ucuna takmak icin sanirim
aslinda konu oraya gelmisken bende bosch eletktrikli tornavida var bunun ucuna bir aparat bulsam bu tarz parcalari onunla kullanabilirim belki

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
torpido gözünün malzemesi nasil bisey bilmiyorum eger görece dayanikli plastikten yapildiysa maket bicagini isitarak kesmek zor olabilir ayni sey havya icinde gecerli araba parcasi oldugu icin biraz dayanikli bir plastik oldugunu umut ediyorum
linteki parca benim dedigim gibi bu multi fonksiyon aletin ucuna takmak icin sanirim
aslinda konu oraya gelmisken bende bosch eletktrikli tornavida var bunun ucuna bir aparat bulsam bu tarz parcalari onunla kullanabilirim belki
Matkap adaptörü var yanında tak sık kullan.
Dramel seti'de satıyorlar kesici diskleri vs hepsi içinde.

B Çevrimdışı

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
43
Torpido gözüne usb soketi takma islemini tamamladim süreci elimden geldigi kadar anlatmaya calistim ilgilenenler icin linki:

Matkap adaptörü var yanında tak sık kullan.
Dramel seti'de satıyorlar kesici diskleri vs hepsi içinde.
bendeki bosch un kücük elektrikli tornavidasi ona uygun birsey bulmam iyi olur matkap yok

B Çevrimdışı

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
43
konu genel hatlariyla tamamlandi elimden geldigi kadar anlattim ufak bir sorun var fakat bunun disinda bundan sonrasi artik deneyim paylasimi olacak

B Çevrimdışı

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
43
Cihaza ilk basta önem vermedigim icin takmadigim geri görüs kamerasini simdi takmaya karar verdim ve bu bahaneyle konuyu tekrar canlandirmak ve hem not almis olmak hemde kamera montaji ve android cihaz hakkinda deneyimleri paylasmak icin konuyu tekrar canlandiriyorum.👻

hizlica mesajlara bakarak hatirlamaya calistim nerde kalmistik diye acikcasi arabayla cok fazla ilgilenmeyi biraktim diyebilirim bu aralar baska hobiler pesindeyim o yüzden fazla detayli cihazi incelemedim.
simdi 1 ayligina ehliyeti teslim edip her zaman söyledigim " almanyada her türk en az 1 defa ehliyetini vermistir" sözümü hakli cikaracagim ve 1 ay evde yatacagim bu zamani degerlendirmek icin geri görüs kamerasi sparis verdim ve onun montaji ile ugrasip bir yandan cihazin diger özelliklerini kurcalayabilirim.

karsilastigim sorunlar veya hosuma gitmeyen seyler aklima geldgi kadariyla söyle
bazen ekranda sanki oraya buraya tiklamisim gibi kafasina göre biryerlere tikliyor ama ekrandaki koruyucu film yüzündenmi oluyor tam bilmiyorum bunu detayli incelemedim ve nadiren oldugu icinde ciddiye almadim.
wifi baglantisi telefona göre biraz daha zayif gibi evin wifi ye kapinin önünde baglandigimda harita güncellemeleri filan biraz gec download ediyor sanki

montaj sirasinda mesajlarimda belirttigim gibi tam oturmamisti biraz bastirdik ettik kaba kuvvetle olayi cözdük.

navigasyonu (tomtom vs) actigimda nadirende olsa hemen gps sinyalini almadigi oluyor genellikle bunu arabayi kisa süre icin kapatip acarsam yapiyor sanirim bu da cok fazla karsilastigim bir sorun degil o yüzden ciddiye almiyorum biraz sürünce kendine geliyor
simdiye kadar 1-2 defa ses tamamen gitti arabayi kapatip acinca düzeldi

1-2 defa manitanin telefonu (Iphone) arabaya bagliydi yarim saat filan telefonda arkadasiyla konustu sonra görüsmeyi sonlandirdiginda bile ekranda sanki görüsme devam ediyor gibi telefon bilgileri görünüyordu

birisi görüsme yaptiginda ekranda telefon bilgileri disinda birsey görünmüyor

geri vitese takttiginda kamera olmadigi icin ekranda "no signal" yaziyor ama klavuz isaretcileriyle direksyon hareketlerimi gösteriyor. no signal yazisi hosuma gitmiyor zaten bu yüzden kamera takmak istedim aracta park sensörü var ama o görüntü hosuma gitmedi

idrive ile kullanimi biraz zor gibi yada ben fazla sallamadigim icin alisamadim

simdilik aklima gelenler bunlar ve hangileri cihazla alakali hangilerini cözebilirim yada ayarlardan halledebilirim bilmiyorum vaktim olacagi icin simdi bakabilirim sanirim

kamera montaji icinse sparis verdigim kamera
nasil bir sürecten gececegiz bilmiyorum kablolar filan aslinda hazir ama yinede torpido gözünü söküp yolcu tarafindan arkaya kadar kabloyu cekip oradanda plaka aydinlatma lambasinin oraya cekmem gerekiyor.
diger araclar icin bu tarz videolar görmüs olsamda bu marka modeli tam anlatan bir video görmedim

:alala

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,339
64
karsilastigim sorunlar veya hosuma gitmeyen seyler aklima geldgi kadariyla söyle
1- bazen ekranda sanki oraya buraya tiklamisim gibi kafasina göre biryerlere tikliyor ama ekrandaki koruyucu film yüzündenmi oluyor tam bilmiyorum bunu detayli incelemedim ve nadiren oldugu icinde ciddiye almadim

2- wifi baglantisi telefona göre biraz daha zayif gibi evin wifi ye kapinin önünde baglandigimda harita güncellemeleri filan biraz gec download ediyor sanki

montaj sirasinda mesajlarimda belirttigim gibi tam oturmamisti biraz bastirdik ettik kaba kuvvetle olayi cözdük.

3- navigasyonu (tomtom vs) actigimda nadirende olsa hemen gps sinyalini almadigi oluyor genellikle bunu arabayi kisa süre icin kapatip acarsam yapiyor sanirim bu da cok fazla karsilastigim bir sorun degil o yüzden ciddiye almiyorum biraz sürünce kendine geliyor

4- 1-2 defa manitanin telefonu (Iphone) arabaya bagliydi yarim saat filan telefonda arkadasiyla konustu sonra görüsmeyi sonlandirdiginda bile ekranda sanki görüsme devam ediyor gibi telefon bilgileri görünüyordu

5- geri vitese takttiginda kamera olmadigi icin ekranda "no signal" yaziyor ama klavuz isaretcileriyle direksyon hareketlerimi gösteriyor. no signal yazisi hosuma gitmiyor zaten bu yüzden kamera takmak istedim aracta park sensörü var ama o görüntü hosuma gitmedi

simdilik aklima gelenler bunlar ve hangileri cihazla alakali hangilerini cözebilirim yada ayarlardan halledebilirim bilmiyorum vaktim olacagi icin simdi bakabilirim sanirim

nasil bir sürecten gececegiz bilmiyorum kablolar filan aslinda hazir ama yinede torpido gözünü söküp yolcu tarafindan arkaya kadar kabloyu cekip oradanda plaka aydinlatma lambasinin oraya cekmem gerekiyor.
diger araclar icin bu tarz videolar görmüs olsamda bu marka modeli tam anlatan bir video görmedim

Numaralara göre cevap vereyim, bildiğimden değil vereceğim cevaplar :)
1- Dokunmatik hassasiyeti varsa oradan ayarla,veya üzerindeki filmi çıkart
2- Genelde anten takılma yeri oluyor, arkadaşımdaki cihazda anteni de vardı, takılan anteni değiştirdi süper çekiyor artık ,
3- Yine GPS için anten oluyor, anteni elektromanyetiğin olmadığı alana yapıştır , genelde ayna üzerine denk gelen camdaki yerde iyi olur, ayarlayarak bulursun yerini :ok
4- BT bağlantısı olduğundan ,bir ihtimalle geri tuşuna basmanı bekliyordur,sonuçta telefon değil arabadaki, arkadaşımın uyduruk BT bağlantılı radyosunda ayarı var(dı), "konuşma bitince uygulamadan çık" diye ,belki ayarlarda vardır böyle bir ayar, veya BT ayarlarında da olabilir (bilmiyorum)
5- Muhtemelen kablo bağlantısı yapılmıştır,yoksa cihaz yapay zekalı olması lazım geri vitese takınca ,android cihazın "geri vitese takıldı" diye anlaması lazım, bu olmadığına göre bağlantı var ama kemera yoktur "Sinyal yok" demesi bu yüzdendir, geri vites bağlantısını sökünce "No signal" yok olur, kamera da almazsın :ok

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,571
Cihaza ilk basta önem vermedigim icin takmadigim geri görüs kamerasini simdi takmaya karar verdim ve bu bahaneyle konuyu tekrar canlandirmak ve hem not almis olmak hemde kamera montaji ve android cihaz hakkinda deneyimleri paylasmak icin konuyu tekrar canlandiriyorum.👻

hizlica mesajlara bakarak hatirlamaya calistim nerde kalmistik diye acikcasi arabayla cok fazla ilgilenmeyi biraktim diyebilirim bu aralar baska hobiler pesindeyim o yüzden fazla detayli cihazi incelemedim.
simdi 1 ayligina ehliyeti teslim edip her zaman söyledigim " almanyada her türk en az 1 defa ehliyetini vermistir" sözümü hakli cikaracagim ve 1 ay evde yatacagim bu zamani degerlendirmek icin geri görüs kamerasi sparis verdim ve onun montaji ile ugrasip bir yandan cihazin diger özelliklerini kurcalayabilirim.

bazen ekranda sanki oraya buraya tiklamisim gibi kafasina göre biryerlere tikliyor ama ekrandaki koruyucu film yüzündenmi oluyor tam bilmiyorum bunu detayli incelemedim ve nadiren oldugu icinde ciddiye almadim.
wifi baglantisi telefona göre biraz daha zayif gibi evin wifi ye kapinin önünde baglandigimda harita güncellemeleri filan biraz gec download ediyor sanki

navigasyonu (tomtom vs) actigimda nadirende olsa hemen gps sinyalini almadigi oluyor genellikle bunu arabayi kisa süre icin kapatip acarsam yapiyor sanirim bu da cok fazla karsilastigim bir sorun degil o yüzden ciddiye almiyorum biraz sürünce kendine geliyor

1-2 defa manitanin telefonu (Iphone) arabaya bagliydi yarim saat filan telefonda arkadasiyla konustu sonra görüsmeyi sonlandirdiginda bile ekranda sanki görüsme devam ediyor gibi telefon bilgileri görünüyordu

geri vitese takttiginda kamera olmadigi icin ekranda "no signal" yaziyor ama klavuz isaretcileriyle direksyon hareketlerimi gösteriyor. no signal yazisi hosuma gitmiyor zaten bu yüzden kamera takmak istedim aracta park sensörü var ama o görüntü hosuma gitmedi

Ufak tefek modlar için bende fiyat aldım. :kiskis

Aracı uzaktan çalıştırma 3500tl
Seyir halinde video oynatma 1750tl

Geri
Üst Alt