Bisiklet bölümümüz hayırlı olsun

BlackSea Çevrimdışı

BlackSea 

Emektar
3 Eki 2017
1,938
32
Bisiklet işi öyle abi :kiskis
Yakarsın, üstüne fazlasını alırsın. Üstüne de iki bira çaktın mıydı senden keyiflisi yok. :sirit
valla genelde benim işim yemekle :) alkol kullanmıyorum ama aşırı derece de yemek ve tatlı kullanıyorum :hihi birde eve gelene kadar bişe yemem deyip her gördüğüm yerden bişeler yemek istemem de ayrı birşey :) neyse dengeleniyor en azından o gözle bakıyorum :)

mrsmrc Çevrimdışı

mrsmrc

Aktif Üye
7 Ocak 2018
289
valla genelde benim işim yemekle :) alkol kullanmıyorum ama aşırı derece de yemek ve tatlı kullanıyorum :hihi birde eve gelene kadar bişe yemem deyip her gördüğüm yerden bişeler yemek istemem de ayrı birşey :) neyse dengeleniyor en azından o gözle bakıyorum :)
Bisiklet iştah açar. Umarım dengeleniyordur. :kiskis

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Bisan atlas sahibiyim. 2002 de almıştım. Fakat bizim ülkede bisiklet kültürü çok zayıf. Çocukluktan beri bisiklet hobim var. Üç teker ile başladık bu işe... Ve kimseden öğrenmedim. İlk iki teker bisikleti kimse öğretmeden sürdüm. Dönüş hariç... Duvara toslamıştım.. Bunlarıda niye anlattıysam :gul

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
Bisan atlas sahibiyim. 2002 de almıştım. Fakat bizim ülkede bisiklet kültürü çok zayıf. Çocukluktan beri bisiklet hobim var. Üç teker ile başladık bu işe... Ve kimseden öğrenmedim. İlk iki teker bisikleti kimse öğretmeden sürdüm. Dönüş hariç... Duvara toslamıştım.. Bunlarıda niye anlattıysam :gul

Bisiklet sürmek ülkemizde ayrı dert.
Bizim burada sahilde bisiklet yolu var, o biraz işimizi görüyor ama o bile dert açabiliyor başımıza.
Yolda gitmek ayrı sıkıntı zaten. Daha geçen günlerde işine bisikletle giden kadın yok yere ölüme gitti birinin hatası yüzünden.
Kaldırımdan sürsem niye kaldırımdasın diyorlar, haklılar yoldan sürmem lazım, yola insem yolda işin ne diyorlar.:slap
Geçen makasçı bir ticari yüzünden bisikletin arkasını kaptırıyordum az kalsın.
Bisikleti tam kaldırıma çıkaracaktım, ışıklardaydım, arkası yerdeyken bu fırlama arkadaş geçilmeyecek yerden arabasıyla geçti.
Saniye farkıyla kaldırıma çıkardım bisikleti. Yoksa arka teker vs. yamulurdu. :krotey

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Bisiklet sürmek ülkemizde ayrı dert.
Bizim burada sahilde bisiklet yolu var, o biraz işimizi görüyor ama o bile dert açabiliyor başımıza.
Yolda gitmek ayrı sıkıntı zaten. Daha geçen günlerde işine bisikletle giden kadın yok yere ölüme gitti birinin hatası yüzünden.
Kaldırımdan sürsem niye kaldırımdasın diyorlar, haklılar yoldan sürmem lazım, yola insem yolda işin ne diyorlar.:slap
Geçen makasçı bir ticari yüzünden bisikletin arkasını kaptırıyordum az kalsın.
Bisikleti tam kaldırıma çıkaracaktım, ışıklardaydım, arkası yerdeyken bu fırlama arkadaş geçilmeyecek yerden arabasıyla geçti.
Saniye farkıyla kaldırıma çıkardım bisikleti. Yoksa arka teker vs. yamulurdu. :krotey
Evet sahildeki güzel. Ama her yer öyle olsa keşke.. Normalde trafikte motorsuz taşıt olduğu için yolda gitmek kurallara uygun fakat araçlar maalesef kurallara uymuyor. Bizim ülkede trafik bilgisi tabela bilgisi ışık uyarı hiç birşey yok. Kural yok. Kural kuraldır her zaman.. Avrupa da bisiklet yolları kırmızı yeşil ışık hepsi mevcut ve kuralları uyguluyor. Mesela sağa döneceğin zaman sağ kolunu kaldırıp dönüyorsun. Burda yapsan az şuna bak şuna bak napıyo lan bu derler :gul

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
Evet sahildeki güzel. Ama her yer öyle olsa keşke.. Normalde trafikte motorsuz taşıt olduğu için yolda gitmek kurallara uygun fakat araçlar maalesef kurallara uymuyor. Bizim ülkede trafik bilgisi tabela bilgisi ışık uyarı hiç birşey yok. Kural yok. Kural kuraldır her zaman.. Avrupa da bisiklet yolları kırmızı yeşil ışık hepsi mevcut ve kuralları uyguluyor. Mesela sağa döneceğin zaman sağ kolunu kaldırıp dönüyorsun. Burda yapsan az şuna bak şuna bak napıyo lan bu derler :gul

Burada limanın orda bisiklet yolu var, tırlar dubaların üstüne park ediyor.
Sürücülerin kuraldan haberi yok ki. Tartışma çıkar uzatsam.
Şimdi sahilde bisiklet yolunda motorla gitmenin cezası var, bir ara trafik şube orada çevirmişti motorları. :sirit

R Çevrimdışı

Rusixx

Yeni Üye
29 Ocak 2018
20
bende klasik yol bisikleti var spor için harika bir ulaşım aracı ama benim başımdan geçeni sizlerle paylaşmak istedim "ülkemizde bisiklet kullanmak zor demişsini" doğru ama balık baştan kokar 4 şertili (2-2) bölünmüş yolda ilerler arkamdan sürücü kursu eğitim aracı küfür edergibi uzun korna çaldı :@ ki sağ şeritte duraklamış araç var ben olmasam da gidemeyecek ama acemi var direksiyonda yanındaki EĞİTİMSİZ EĞİTMENE az ilede bekleyip bağırdım derdiniz ne sizin diye ..... demem o ki sürücü kursu eğitmenleri de EĞİTİMSİZ kusura bakmasın kimse 4 farklı olay yaşadım sürücü kursları ile ... ne desek boş bisiklet yolumuz var ama bisiklet yoluna damper bırakıp giden odunlarımız da var ama ceza yazan kimseyi görmedim... sezona az kaldı hepimize kazasız belasız sürüşler diliyorum ....

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri