Bisiklet bölümümüz hayırlı olsun

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,619
Sığdırma konusunda haklısınız :kop
Daha az çeviriyorsunuz tam tersi, tekerleğin çapından dolayı bir bastığınızda 26'ya göre daha fazla yol katetmiş oluyor.
Şu an Btwin Triban 520 yol bisikleti var. Yol bisikleti kesinlikle daha keyifli, çok memnunum. :kiskis

Kimisi daha çok diyor kimisi daha az diyor kafam karıştı.
Ben de daha az çevireceğim diye aldım açıkçası. Bir de Shimano donanım istiyordum.
Yıllarca dandik bisiklete masraf yaptım bilmeden. Bir bisiklet parası harcamışımdır rahat o eskisine.
Açıkçası ben ince teker bisiklet almak istedim fakat onlar bütçemi aştığı için bunu almak zorunda kaldım.
Eski bisikletime göre hafif. İşimizi görüyor. Sanırım kondisyon nedeniyle beni yoruyor. :kop

Lastiğim 2.20 bu arada. Fren mesafesi cidden kısa. :sirit

mrsmrc Çevrimdışı

mrsmrc

Aktif Üye
7 Ocak 2018
289
Kimisi daha çok diyor kimisi daha az diyor kafam karıştı.
Ben de daha az çevireceğim diye aldım açıkçası. Bir de Shimano donanım istiyordum.
Yıllarca dandik bisiklete masraf yaptım bilmeden. Bir bisiklet parası harcamışımdır rahat o eskisine.
Açıkçası ben ince teker bisiklet almak istedim fakat onlar bütçemi aştığı için bunu almak zorunda kaldım.
Eski bisikletime göre hafif. İşimizi görüyor. Sanırım kondisyon nedeniyle beni yoruyor. :kop

Lastiğim 2.20 bu arada. Fren mesafesi cidden kısa. :sirit
Bu çevirme olayının hangi vitesin kaç dişli olduğu gibi teferruatları da var tabii. Ezbere konuşmuş olmayayım.
Disk fren diye tahmin ediyorum o zaman? :sirit

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,619
Bu çevirme olayının hangi vitesin kaç dişli olduğu gibi teferruatları da var tabii. Ezbere konuşmuş olmayayım.
Disk fren diye tahmin ediyorum o zaman? :sirit

Hayır, özellikle V fren aldım. Disk frende takla atma gibi istenmeyen durumlar yaşanabiliyormuş.
Bir de yağlaması, bakımı falan var.
Bisiklet yedek parçaları hakkında bilginiz var mı? Kaliteli dış lastik, iç lastik almak istiyorum.
Fabrika çıkışı gelenler pek iyi değil maalesef.

mrsmrc Çevrimdışı

mrsmrc

Aktif Üye
7 Ocak 2018
289
Hayır, özellikle V fren aldım. Disk frende takla atma gibi istenmeyen durumlar yaşanabiliyormuş.
Bir de yağlaması, bakımı falan var.
Bisiklet yedek parçaları hakkında bilginiz var mı? Kaliteli dış lastik, iç lastik almak istiyorum.
Fabrika çıkışı gelenler pek iyi değil maalesef.
Son hız giderken ani frenler taklaya getirir tabii. :kiskis Ama onun amacı etkili ve kısa süreli fren mesafesi sağlaması zaten.
Bakımını bir bisikletçiye yaptırdıktan sonra hiçbir sorun çıkmıyor kolay kolay.

Kalite derseniz Schwalbe markasını tavsiye ederim. Zırhlı oluyor lastikleri. Marathon, marathon plus gibi çeşitli koruma seviyelerine sahip versiyonları mevcut.
Continental markasının da güzel kaliteli lastikleri popüler gördüğüm kadarıyla.
İç lastikte marka önerisi yapamam. Hep decathlon iç lastiği kullandım. :kiskis İş görüyor işte.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,619
Son hız giderken ani frenler taklaya getirir tabii. :kiskis Ama onun amacı etkili ve kısa süreli fren mesafesi sağlaması zaten.
Bakımını bir bisikletçiye yaptırdıktan sonra hiçbir sorun çıkmıyor kolay kolay.

Kalite derseniz Schwalbe markasını tavsiye ederim. Zırhlı oluyor lastikleri. Marathon, marathon plus gibi çeşitli koruma seviyelerine sahip versiyonları mevcut.
Continental markasının da güzel kaliteli lastikleri popüler gördüğüm kadarıyla.
İç lastikte marka önerisi yapamam. Hep decathlon iç lastiği kullandım. :kiskis İş görüyor işte.

Anladım. Ya dıştaki lastiğim dandik olduğu için içteki hasar gördü, ya da ikisi de dandik.
Bilemedim.
Peki kaliteli bisiklet malzemeleri alabileceğim bir yer tavsiye edebilir misiniz? Decathlon burada da var.
Decathlon'da da satılıyor mu bu markalar?

mrsmrc Çevrimdışı

mrsmrc

Aktif Üye
7 Ocak 2018
289
Anladım. Ya dıştaki lastiğim dandik olduğu için içteki hasar gördü, ya da ikisi de dandik.
Bilemedim.
Peki kaliteli bisiklet malzemeleri alabileceğim bir yer tavsiye edebilir misiniz? Decathlon burada da var.
Decathlon'da da satılıyor mu bu markalar?
Decathlon'da da mevcut -hepsi olmasa da-.
Benim tavsiyem internette kullanıcı yorumu-inceleme vs.. araştırıp marka-model karar verdikten sonra yine internetten alışveriş yapmanız yönünde olur. Bölgenizdeki bisikelt sitelerini de gezin mutlaka, bakarsınız daha uygun fiaytlı farklı bir alternatif çıkar.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,619
Decathlon'da da mevcut -hepsi olmasa da-.
Benim tavsiyem internette kullanıcı yorumu-inceleme vs.. araştırıp marka-model karar verdikten sonra yine internetten alışveriş yapmanız yönünde olur. Bölgenizdeki bisikelt sitelerini de gezin mutlaka, bakarsınız daha uygun fiaytlı farklı bir alternatif çıkar.

Derdim kaliteli ürüne güvenilir yoldan ulaşmak.
Bu konuda araştırma işinde kararsız kalıyorum nedense. :bilmiyom

BlackSea Çevrimdışı

BlackSea 

Emektar
3 Eki 2017
1,937
32
Bende açtım bisiklet sezonunu. ilk gezi için biraz uzun oldu sanırım ama dura dura yemek dondurma geze geze bitirdik 30 km yi. biyerde kapalı unutmuşum programı onu da eklediğim de 29.4 km oluyor .

d4420704-facb-4eae-8243-83519dfff35c-jpg.jpg

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,619
dondurma neyse de pizzayı da gömdüm :) fazlasını aldık herhalde.
Şu sıralar ben de öyle yapıyorum. Bisiklet sür 2 saat, eve gelip akşam yemeğini ye.
Ne anladım o işten diyorum.
Ama kafam dinç oluyor spora alışınca. O yanı güzel.
Ama göbeğe bir etki yok henüz sanırım. :sirit

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri