Bir takım hobilerim

BlackSea Çevrimdışı

BlackSea 

Emektar
3 Eki 2017
1,937
32
En büyük hobim hayvanlar.kuş balık hamster kurba kertenkele her türlü hayvanı beslemiştirim ama asıl sevdam köpekleredir. 3 tane rottweiler sahibiyim. Dünya köpek ırkları federasyonuna kayıtlı rottweiler üreticisiyim,defalarca güzellik yarışmalarına gittim, birincilikler aldım köpeklerimle . Bu konuda beslenme yetiştirme bakım her türlü konuda bilgi sahibiyim belki bu konularla ilgili , ilgi duymaya yatkın arkadaşlar abiler var ise seve seve de yardımcı olurum :) .
İkinci hobim vazgeçilmez tek teker sevdam. motosiklet hastasıyım. şuana kadar en küçüğünden ellerimi heyecandan titretcek kadar en büyük motosiklet kullanmışlığım vardır. bir kaç defa küçüklü büyüklü kaza yapmışlığım da vardır. ama kalkınca tekrar devam :) .
şöyle bir iki küçük foto paylaşayim.

1GZLEY.jpg

7y1qDP.jpg

LORyDa.jpg

POa0D6.jpg

rJN31V.jpg

BlackSea Çevrimdışı

BlackSea 

Emektar
3 Eki 2017
1,937
32
Cvp: Bir takım hobilerim

Bu arada artı olarak fotoğrafcılıkla ufak ufak uğraşıyorum. çektiğim bir kaç güzel foto var zaman zaman paylaşırım hobiler kısmında :) ve spor ; çoğu spor dalıyla uğraştım ama hep amatör olarak  futbol , basketbol , çok az hentbol , çok az taekwando , çok az muay thai , hatrı sayılır boks :) şuan hiçbiri yok tabiki , ara sıra fıttnes filan var .koşu , bisiklet de genelde yaptığım aktiviteler arasında  :)eh: . Tabi işsiz olup bütün zaman boş olunca yapacak çok aktivite oluyor :)

BlackSea Çevrimdışı

BlackSea 

Emektar
3 Eki 2017
1,937
32

yukarda yazdığım kurbağa hatta yazamayıp kurba yazmışım araya kaynamış öyle bişey yok o yalan :)

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51

Çok sevmek ve şöyle gece yatağımda gelip yanıma kıvrılacak bir köpekle uyumak hep düşünce olarak dahi içimi ısıtmıştır lakin eşim kediden ile bu derece korkarken hele ki köpek tam bir hayal benim için. :)

Buna paralel tüm suçu eşime de atamam biraz böyle temizlik anlamında hani evin içine eder korkusu da büyük etken elbette hiç bir girişimde bulunmamaıza.

Bizim için köpek, Tam bu resimde görülenler gibi veya Çoban veya Kurt vs tarzı köpeklerdir ama bahçeli bir ev olursa geçerli bu konu bizim için ki şu koşullarda bahçeli bir ev demek börtü böcek demek o da bize uymuyor 

Yani diyoruz ki ''hem karnım doysun hem pastam dursun'', o da olmuyor doğal olarak  :kıskıs:

Motor konusunda ise İzmirde bir arkadaşım vardı, motorundan dolayı R1 Murat dı ismi, bunun dışında iki tekeri olduğunu biliyorum o kadar  :kop:

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51

Haaa Söylemeden geçemeyeceğim ki Özellikle küçük oğlum tam bir köpek sevdalısıdır,

XE3XYj.jpg

Resimdeki küçük oğlum ve köpeği, dojo argentino mu ne öyle bi şeydi tam hatırlamıyorum. :alala

BlackSea Çevrimdışı

BlackSea 

Emektar
3 Eki 2017
1,937
32

Evde düzen oturtulursa köpek beslenebilir ama yinede çok zor . Ben yeri geliyor bahçede zorlanıyorum evde büyük uğraş gerekiyor. Tuvaleti öğrendikten sonra kaliteli mama tarak iyi bakım koku ve tuğ sorununu önlüyor ztn bir süre sonra koku almiyorsunuz. Ben mesela çok aşırı olmadıkça köpek kakası kokusu pek almam köpek kokusu hiç almam :) yane almam derken surda da kaka var surda köpek kokuyor hiç dikkatimi çekmez. Fazla alıştım sanırım.
R1 murat ismiyle hızlı bir abimize benziyor. :)

BlackSea Çevrimdışı

BlackSea 

Emektar
3 Eki 2017
1,937
32

Resimdeki köpek pitbull olması lazım. Hatta staff tarzı bir pitbull :) dogo cinsi köpekler de vücutta leke olmuyor kafada tek leke kabul ediliyor . Çocuklar gençler de bence hayvan sevgisi çok önemli çok şeyi değiştiriyor.
Bu arada telden koyduğum ifadeler soru işareti olarak yansıyor sonradan yoruma.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51

clearidas' Alıntı:
Evde düzen oturtulursa köpek beslenebilir ama yinede çok zor . Ben yeri geliyor bahçede zorlanıyorum evde büyük uğraş gerekiyor. Tuvaleti öğrendikten sonra kaliteli mama tarak iyi bakım koku ve tuğ sorununu önlüyor ztn bir süre sonra koku almiyorsunuz. Ben mesela çok aşırı olmadıkça köpek kakası kokusu pek almam köpek kokusu hiç almam ? yane almam derken surda da kaka var surda köpek kokuyor hiç dikkatimi çekmez. Fazla alıştım sanırım.
R1 murat ismiyle hızlı bir abimize benziyor. :)

Abi Allah bana bir burun vermiş hem ebat olarak hem hassasiyet, gerisini sen düşün artık.

İşte evde kedi köpek konusu bu nedenle bize çok uzak. :)

BlackSea Çevrimdışı

BlackSea 

Emektar
3 Eki 2017
1,937
32

Kedi, köpeğe nazaran ev için çok uygun bir hayvan. Bakımı çok daha kolay. Kaka çiş sorunu yok . Ama tabiki koku neyse kedide çok olmaz ama tuğ sorunu büyük sorun olabilir aile içerisinde :) .

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51

clearidas' Alıntı:
Kedi, köpeğe nazaran ev için çok uygun bir hayvan. Bakımı çok daha kolay. Kaka çiş sorunu yok . Ama tabiki koku neyse kedide çok olmaz ama tuğ sorunu büyük sorun olabilir aile içerisinde :) .

Bu işin bir de vicdan tarafı var, Evlilik hayatımız boyunca bir tane kuş aldık, yoğun iş temposu yüzünden 1 sene zore bakabilmişiz hayvana ki muhtemelen bizim suçumuzudru (Gerçi yemi suyu vardı ama) bir gece eve geldik ki kuş ölmüş, Haydi buyur buradan yak, hatunun ağlayıp durduğunamı yanarsın, her sene anma töreni düzenlediğimize mi bilemedim .  :kıskıs:

Geçenlerde eşim dedi ki ''Balık mı alsak acaba?'' dedim ki ''tabii ki akşama Lüfer alalım, bu eve başka balık girmesin''  :kıskıs:

BlackSea Çevrimdışı

BlackSea 

Emektar
3 Eki 2017
1,937
32

Benimde çok iyi bakmaya çalışmama rağmen hiç 1 seneden fazla kuşumun yaşadığını bilmem. Annemin temizlik yaparken iki cam açması akşama kuşun ölmesi demek. Çok hassaslar. Hele ki balıklar çok çabuk dökülüyor hiç size uygun değilmiş :). Lüfer en mantıklısı bencede çünkü besledigimiz hayvanlara alışıyor öldüklerinde çok aci veriyor. Şuan en büyük köpeğim 11 yaşında ve ciğerlerinde tümör var. Öyle yaşamak zorunda çok fazla bir ömrü yok farkindayim ama şimdiden düşüncesi bile acı veriyor.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51

clearidas' Alıntı:
Benimde çok iyi bakmaya çalışmama rağmen hiç 1 seneden fazla kuşumun yaşadığını bilmem. Annemin temizlik yaparken iki cam açması akşama kuşun ölmesi demek. Çok hassaslar. Hele ki balıklar çok çabuk dökülüyor hiç size uygun değilmiş :). Lüfer en mantıklısı bencede çünkü besledigimiz hayvanlara alışıyor öldüklerinde çok aci veriyor. Şuan en büyük köpeğim 11 yaşında ve ciğerlerinde tümör var. Öyle yaşamak zorunda çok fazla bir ömrü yok farkindayim ama şimdiden düşüncesi bile acı veriyor.

Azizim ben İzmir Karşıyakalıyım, Yani öyle Köy Kasaba görmüşlüğümüz yoktu gençliğimizde, işte 18-19 lu yaşlarımdı sanırım bir yavru köpek aldık çoban kırması gibi bir şeydi tam hatırlamıyorum şimdi. Adını EFE koyduk EGE li Köpek olması nedeniyle (Art niyetli değil) ona özel küçük tüp aldık İş yerimizin arka bahçesi müsaitdi ona özel MDF den kulübe yaptık zira o dönemlerde oto müzik sistemleri ile uğraştığımız için zaten arabalariçin pandizot hazırladığımız için dekupajından el planyasına kadar her donanım zaten vardı.

Nesye her şey iyi güzel, her gün tavukçudan çorbalık alır küçük tüpte tencereile kaynatır soğutur az ekmekle karıştırır yemeğini verirdik vs vs, günler haftalar belkide 1-2 ay böyle geçti, sonra bir gün bu hayvancaaz kusmaya başladı, yediklerinden dedik mama aldık olmadı, kusmalar öğürme tarzı bir şeye döndü, baktık hayvan eziyet çekiyor, attık arabaya veterinere götürdük, Kendime ve cehaletime çok kızdığım bir zaman dilimidir ki veterinere gittiğimizde öğrendim bu hayvanların bir gençlik aşısı varmış, o aşıyı yaptırmadığımız için bu sonuç olmuş ve tedaviside yokmuş, bu bize büyük ders oldu zira o hayvancaazın öğüre öğüre ölmesini seyretmek zorunda kaldık ki çok ağlamıştım o zaman.

Hayvan işi zor azizim, Allah uğraşanlara sabır versin.

@Sota da balık işiyle uğraşıyor ama onunki ticari bildiğim kadarıyla :alala:

BlackSea Çevrimdışı

BlackSea 

Emektar
3 Eki 2017
1,937
32

Artık o tarz hastalıkların tedavileri var ama yinede büyük çoğunluğu ölüm ile sonuçlanıyor kötü olmuş. Evet çok zor gerçekten. Esasen ölünce en vicdanen rahatı balık gibi geliyor bana. Diğer türlü psikolojisi çok kötü beslediğin hayvanın vefat etmesi.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51

clearidas' Alıntı:
Artık o tarz hastalıkların tedavileri var ama yinede büyük çoğunluğu ölüm ile sonuçlanıyor kötü olmuş. Evet çok zor gerçekten. Esasen ölünce en vicdanen rahatı balık gibi geliyor bana. Diğer türlü psikolojisi çok kötü beslediğin hayvanın vefat etmesi.

Aynen senin dediğin gibiymiş :kıskıs:

nJNlQ5.png

Geri
Üst Alt