Biontech Aşısı İle İlgili Söylentiler

Aşı Hakkındaki Düşünceniz nedir?

• Aşı sıram geldi ve aşı oldum

• Aşı sıram gelmedi ve olacağım

• Aşı Olmayacağım

• Karasızım

• Dıj Güjlerin İşi Bunlar

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.
T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Virüs çıkalı 1.5 sene olmuş aşı olmadan virüs bulaşmadan bu zamana kadar gelmişim sosyal mesafeye dikkat ediyorum maskemi takıyorum bütün market alışverişini migros carrfoursa gibi marketler'den online şipariş veriyorum herşey online sadece günlük fırına gidip ekmek alıyorum herkes dikkat etse bulaş olmaz virüs kendiliğinden kaybolur adam pozitif bildiği halde dışarıda geziyor ona buna virüsü bulaştırıyor bana bulaşmış milletede bulaşın bana ne kafası bitmediği sürece virüs kolay kolay bitmez aşıya gelecek olursak
çin aşısı koruyucu etkisi az aşı olsam biontech olurdum ama biontech garanti vermiyor ürettiği aşının hukuki sorumluluğunu almıyor ürettiği malın arkasında durmayan çamura yatan garanti vermeyen ister aşı olsun ister elektronik ürün olsun ister aşı o malı almam kullanmam herşeyin yerli yerine oturmasını bekleyip ona göre aksiyon alacağım şu an için hiç birşey seffaf değil A Adem Helvacı hocam garantisiz ürün aşıladıktan sonra sorun çıkarsa muhatabın yok kendi isteğinle çıkabilecek sorunları kabul ettin imzayı attın kendi hür iraden ile aşını oldun dava açamazsın hak hukuk arayamazsın karar senin senki tüketici hakları derneği başkanısın bu aşıda tüketicinin hakları yok hükmünde sence bu şartlar altında bu aşı olunur mu mantıklı mı koskoca biontech firması neden hukuki olarak muafiyet istiyor hukuki sorumluluğu üzerine almıyor demekki ileride olabilecek bir takım olaylar olabilir sakladıkları birşeyler var kendi ürettikleri aşıya güvenmiyorlar...

F Çevrimdışı

forcsf

Aktif Üye
10 Şub 2018
53
IMG-20210617-WA0021.jpg

Biraz da gülelim :)

S Çevrimdışı

serhan 

Aktif Üye
10 Ara 2017
271
En iyi korona en kötü aşıdan daha kötü etkilere sahip bu nedenle biontech aşımı 2.dozu da oldum 30 yaşındayım 55 yaş anne babamda oldu Allaha şükür aylardır sağ salimiz :) ileride de bir sorun yaşamayız inşallah bence aşı olalım.

Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,289
Arkadaşlar o belgelerin benzerleri her aşıdan önce imzalatılıyor (Sinovac içinde mRna yazmayan ama kendisinin bilinçli bir şekilde bilgilendirildiği vs gibi), bunun sebebi aşıların pandemiden dolayı acil kullanım onayıyla yapıldığı için bu mecbur. Tutunki biz yada birileri bu aşıdan dolayı öldü, dava açılamıyor ama bu milyar dolarlık şirketler piyasada batar, bir daha kimse ilaçlarına güvenmez. Çok şüpheci yaklaşmayın, 2 yıldır bu virüs bitmiyor, aşılama olmadanda bitmeyecek. Belki bazılarınız rahat ben sosyal mesafeye uyuyorum gerek görmüyorum diyebiliyor ama hiçbirimiz virüsü taşımadığımızın bilgisini ve garantisini veremiyoruz. Belki bizim taşıdığımız virüsten birileri öldü yada ölecek. Ayrıca herkes evde kalamıyor, çalışmamız eve ekmek getirmemiz için dolaşmak,kalabalığa girmemiz gerekiyor. Restoran çalışanları,dükkan sahipleri hepsinin ve sayamayacağım pek çok sektörün durumu kötü. Pandemiden fayda sağlayan ve beslenen çok sektör var (maske,hijyen&temizlik ürünleri,marketler), bende diyorum bu aşılara kaka atanların hepsi o sektörlerin beslediği doktorlar. Yıllarca biz falanca doktor tavuk yemeyin dedi,filanca doktor yoğurt yemeyin dedi, şu uzman tereyağı kötü dedi diye dinledik durduk. Dışarıya çıkmak zorunda olduğunuz işleriniz varsa lütfen aşı randevularınıza gidin eskisi gibi sevdiklermize doya doya sarılalım. 2 yıldır anne babamla eski tanıdık arkadaş gibi uzaktan sohbet ediyoruz. Bıktım artık!

zyadas Çevrimdışı

zyadas 

Aktif Üye
4 Tem 2019
55
Ben de Biontech aşısı oldum, ilk aşıda gece saat dört gibi dilim şişmiş olarak uyandım hemen acili arayıp sorunu anlattım, şimdiye kadar bu şekilde bir sorun duymadık ama isterseniz ambulans gönderelim dediler, ben biraz daha bekleyip şişlik de ilerleme olursa ona göre tekrar arayacağımı söyleyip beklemeye başladım. Neyse ki şişlik daha fazla büyümeden o şekilde kaldı ve 3-4 saat sonra inmeye başladı.
İkinci aşıyı olsam mı olmasam mı diye çok düşündüm korkarak da olsa olmaya karar verdim, oldum ve bir sorun olmadan atlattım.

S Çevrimdışı

Swift 

Aktif Üye
26 Eyl 2018
439
Her şeyde risk var. İçtiğimiz suda bile var o derece. Aşının riskinden korkan arkadaşlar aspirin, parol ya da çocuklara verilen calpol vb gibi ilaçların yeni tip prospektüslerini bir okusunlar. Bakalım bir daha ilaç kullanacaklar mı?

Doktor bir ara oğlumdaki basit sayılabilecek bir mevzu için göz damlası vermişti. Prospektüsü okuyunca şoke olmuştum. Gözün dibine bastırın bekleyin, gözün kenarından içeri sızarsa sağırlık riski! var diyordu. Tırsarak kullandık, neyse ki bir şey olmadı.

Alın işte prospektüs. 2. Sayfaya dikkat.

inanın aşı ilaçtan ve hasta olmaktan daha az riskli.

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Forumlar bilgi alışverişi olduğu kadar aynı zamanda aşırı kafa karıştıran bir ortam. (İnternet)
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

A Adem Helvacı Meister, Sie brauchen keine Angst zu haben, lassen Sie sich impfen, amüsieren Sie sich, ich habe den Biontech-Impfstoff bekommen, ich habe angefangen Deutsch zu sprechen und zu schreiben, das ist einfacher als Chinesisch
Bir ata sözü var. '' Atın ölümü arpadan olsun'' :)
Und biss bald! Tschüss oder görüşü Tschüss ?

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
A Adem Helvacı Meister, Sie brauchen keine Angst zu haben, lassen Sie sich impfen, amüsieren Sie sich, ich habe den Biontech-Impfstoff bekommen, ich habe angefangen Deutsch zu sprechen und zu schreiben, das ist einfacher als Chinesisch
Bir ata sözü var. '' Atın ölümü arpadan olsun'' :)
Alter, ist da nicht eine Mischung aus Englisch, Französisch und Deutsch, wenn wir ihn doch nur erschossen hätten :kiskis

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Dostlar yazdıklarınız çok değerli her brinize teşekkür ediyorum ve endişelerimi paylaşan dostlarım olduğunu da görüyorum.

Eşim bu konuda oldukça tedirgin zira kendisi tabiatı gereği kalp ritmi hep 120 130 dolaylarında olan birisi. Oldum olası böyleydi fakat doktoru mesela (Aşı ile ilgili değil) kendisine ''Normal insanlar koşarken bu ritim olur, sen yürümene rağmen kalbin koşuyorsun gibi çalışıyor'' demişti.

Durum böyle olunca aslında endişem kendim için değil Zira ''madem aşı olacağım bari Biontech olayım'' bari diye bu konuda ısrar eden ben oldum, Yelda'ya kalsa o Sinovac istiyor yan etkileri daha az olduğu için.

Forumumuzda bir anket yayınlandığında ben cevap olarak ''Aşı olsun da hangisi olursa olsun'' dedim yani temel olarak aşı karşıtı değilim lakin bu sefer bu işte bir bit yeniği var diye düşünenlerdenim.

Normalde aşı karşıtı olmamama rağmen bu aşıyı olmayacaktım zira hem soru işareti hem de siyaseti çok fazla bu merette. Gel gör ki tahmin ediyorum yakın zamanda bu işe yasal bir yasak olmasa da ''Olmadıysan şunu yapamazsın'' şeklinde dayatma getirecekler ve konum itibari ile Devletin yaptırımlarına karşı koyabilecek güçte değiliz diye düşünüyorum.

Yani yakın gelecekte ''Aşı olmadıysan devlet dairesine giremezsin zira hes kodun uyarı verecek'' dediklerinde temel olarak sana YASAK getirmemiş olsalar da aslında sana ZORLA aşı oldurtacaklar diye düşünüyorum.

Malumun ilanı söz konusu olunca uzatmaya gerek yok git kaktırsınlar gel diyorum kendi kedime..

LQCKDQWN Çevrimdışı

LQCKDQWN 

Aktif Üye
13 May 2021
129
Dostlar yazdıklarınız çok değerli her brinize teşekkür ediyorum ve endişelerimi paylaşan dostlarım olduğunu da görüyorum.

Eşim bu konuda oldukça tedirgin zira kendisi tabiatı gereği kalp ritmi hep 120 130 dolaylarında olan birisi. Oldum olası böyleydi fakat doktoru mesela (Aşı ile ilgili değil) kendisine ''Normal insanlar koşarken bu ritim olur, sen yürümene rağmen kalbin koşuyorsun gibi çalışıyor'' demişti.

Durum böyle olunca aslında endişem kendim için değil Zira ''madem aşı olacağım bari Biontech olayım'' bari diye bu konuda ısrar eden ben oldum, Yelda'ya kalsa o Sinovac istiyor yan etkileri daha az olduğu için.

Forumumuzda bir anket yayınlandığında ben cevap olarak ''Aşı olsun da hangisi olursa olsun'' dedim yani temel olarak aşı karşıtı değilim lakin bu sefer bu işte bir bit yeniği var diye düşünenlerdenim.

Normalde aşı karşıtı olmamama rağmen bu aşıyı olmayacaktım zira hem soru işareti hem de siyaseti çok fazla bu merette. Gel gör ki tahmin ediyorum yakın zamanda bu işe yasal bir yasak olmasa da ''Olmadıysan şunu yapamazsın'' şeklinde dayatma getirecekler ve konum itibari ile Devletin yaptırımlarına karşı koyabilecek güçte değiliz diye düşünüyorum.

Yani yakın gelecekte ''Aşı olmadıysan devlet dairesine giremezsin zira hes kodun uyarı verecek'' dediklerinde temel olarak sana YASAK getirmemiş olsalar da aslında sana ZORLA aşı oldurtacaklar diye düşünüyorum.

Malumun ilanı söz konusu olunca uzatmaya gerek yok git kaktırsınlar gel diyorum kendi kedime..
Aşıya zorlamak için Anayasanın maddesini değiştirmeleri lazım.

17-madde.png

Geri
Üst Alt