Bina içi fiber kablo sorunu

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Bizim binada fiber yok gelen anahat koaksiyel kablo
evlerede koaksiyel kabloyla dagiliyor.
bolgede altyapi guclu olduğu icin rahatlikla
100mbit hizi gorebiliyorum (Ihtiyac halinde Nitro hizmeti aliyorum)
Tarifem 50mbit hiz dusumsuz.
bakalım bizim fiberle nasıl olacak.inş apartman içinden geçirmezler.kablo bacası varken :)

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,531
Teşekkürler beklerim zaminim varda zaten değişiklik yapacak mısınız modemi. Bide bu 100 güldüren kampanya yi tavsiye eder misin? Akşamları 25 mbps düşüyor, yeterse geçerim. KabloTV olması da güzel. En çok oynadığım Bubg ve LoL oyunu. Teşekkürler tekrar.
Yuzgulduren size rahat rahat yeter.

Fotodaki modem eski modemim yeni modemi takmak biturlu nasip olmadi.
mac tanimlamasi yapilmasi lazim
merkezden.

Yarin yada birgune değişimi yapar sana postalarim.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,531
valla bizim yeni apartman kablo bacası var , çatıda da uydu multiswitci var. Anlamadığım daire kadar fiber geliyorsa tv yayınını nasıl veriyorlar.Sanırsam çatıya cihaz koyup ordan koaksiyele dönecek kablo.
Benim bildigim daireye kadar fiber hizmeti yok. (Fiber modem satislari olurdu)
Belli lokasyona kadar fiber sonrasında
koaksiyel kabloya devam.

cocaine Çevrimdışı

cocaine

Aktif Üye
1 Haz 2019
161
32
güzel işçilik hocam elinize sağlık.Peki şimdi daireye kadar fiber geldi sonra koeksiyele nasıl dönüşüyor?sizde koaksiyel sanırsam ?
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

bizim mahalleyede geldi kablonet hocam da bana kimse tv nin altına o kutuyu koyduramaz :) modülle kullanım nasıl oluyor?Sanırsam analog anten girişine takılıyor kablo ? kanal sıralaması değiştirme falan mümkün mü modülde?birde uyduya göre kanal geçiş hızında artma yada yavaşlama oluyor mu ?
Dogrudur analog anten girisine takiliyor kablo kanal gecis hizi uydu gibi bi fark yok kanal siralamasi tv modeline gore degisir benim tv de yok mesala :)

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
valla bizim yeni apartman kablo bacası var , çatıda da uydu multiswitci var. Anlamadığım daire kadar fiber geliyorsa tv yayınını nasıl veriyorlar.Sanırsam çatıya cihaz koyup ordan koaksiyele dönecek kablo.

Kabloneti soruyorsanız eğer tv yayını da aynı kablodan veriliyor.
Modeme gelen kablo ile tv ye giden kablo şu şekilde ayrılıyor;

95127124035ed49fbea410688071ecb8.jpg

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Kabloneti soruyorsanız eğer tv yayını da aynı kablodan veriliyor.
Modeme gelen kablo ile tv ye giden kablo şu şekilde ayrılıyor;

95127124035ed49fbea410688071ecb8.jpg
teşekkürler ama şuan apartmana gelen kablo fiber .Fiber kablo nerede hangi cihazdan koaksile dönecek onu merak ediyorum.Converter tarzı bir cihaz olsa elektrik ile beslenir sanırım.Neyse alt yapı bitti yavaş yavaş apartmanlara çekiyorlar.Bakalım nasıl olacak.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
teşekkürler ama şuan apartmana gelen kablo fiber .Fiber kablo nerede hangi cihazdan koaksile dönecek onu merak ediyorum.Converter tarzı bir cihaz olsa elektrik ile beslenir sanırım.Neyse alt yapı bitti yavaş yavaş apartmanlara çekiyorlar.Bakalım nasıl olacak.

Fiber kablo bu ise tamam;

FiberOptikKablo10mBlue-276.png

Ben Türksat'ın dairelere fiber kablo çektiğini görmedim henüz.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Dönüşüm işlemi ise şöyle;

Daireye fiber kablo gelirse, bu cihaz ile WAN bağlantısına dönüştürülür;

P14730616554744855b.jpg

Sonra bu cihaz ile modem arasına ethernet kablosu ile modemin WAN girişine bağlantı yapılır ve evinize internet dağıtılır.

Daireye kadar fiber hat çekildiğinde iki adet elektrik ile çalışan cihazınız olmuş oluyor. Biri modem diğeri de fiber kabloyu dönüştüren cihaz.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt