Bina içi fiber kablo sorunu

Kisuke Urahara Çevrimdışı

Kisuke Urahara 

Aktif Üye
21 Mar 2019
424
Yok hocam dis kapinin ordan matkapla ufak bi delik aciyorlar :)
Şu anda kablonet bağlarsam en çok sorun yaşayacağım şey herhalde modem. Bilinen 3 modemde kötü yorumlardan anladığım. Wifi yan odada bile çekmiyor diyorlar. Bunu nasıl aştiniz?
Nasıl bı kombinasyon yaptınız? Router mi aldınız

Modemi Sahibinden veya letgo dan alirim.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Şu anda kablonet bağlarsam en çok sorun yaşayacağım şey herhalde modem. Bilinen 3 modemde kötü yorumlardan anladığım. Wifi yan odada bile çekmiyor diyorlar. Bunu nasıl aştiniz?

Sota Sota

Modemi bridge mode'a alıp ayrı bir router takmak en kesin çözüm sanırım.

Kisuke Urahara 

Aktif Üye
21 Mar 2019
424
İdare etme olayı da size bağlı. Evinizde o saatler internet kullanımı yoğunsa ve bağlı cihaz sayısı fazlaysa yetmeyebilir.
Herkes aynı anda farklı cihazlardan video izlemeye çalışırsa yetmeyebilir belki. :hihi
Valla ilk kez bağlayacağım pubg ve LoL oynarım şimdilik ?. Kablotv filan iyi olur diye düşündüm. Ama dediğiniz gibi 25 mbps
akşamları yetmeyebilir.

cocaine Çevrimdışı

cocaine

Aktif Üye
1 Haz 2019
161
32

Kendi verdikleri modemi kullaniyorum ekbisi almadim yan odalarla isim olmuyor cunku ama evet dogru yan odalarda cekmeyebilir ama sota bi oneride bulunabilir oda kablonet kullaniyor

cocaine Çevrimdışı

cocaine

Aktif Üye
1 Haz 2019
161
32
Benim kablonette en sevdigim yani ev telefonu kullanmak sart degil kabloyu kendileri hallettikleri icinde kopma hiz dusmesi vs olmuyor bide tv kanallarida full acik modulle birlikte tadindan yenmiyor :)

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,436
Kablonet Modem + Mikrotik Routerboard kullaniyorum.
Kablonet Bridge yada dhcp+wifi kapatarak
tum yuku router veriyorum. (wifi+dhcp)
kablosuz yayında 50mbit hizi 48-49mbit olarak alabiliyorum.

20190602_235939825dbf02219e7a27.jpg

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Kablonet Modem + Mikrotik Routerboard kullaniyorum.
Kablonet Bridge yada dhcp+wifi kapatarak
tum yuku router veriyorum. (wifi+dhcp)
kablosuz yayında 50mbit hizi 48-49mbit olarak alabiliyorum.

20190602_235939825dbf02219e7a27.jpg
güzel işçilik hocam elinize sağlık.Peki şimdi daireye kadar fiber geldi sonra koeksiyele nasıl dönüşüyor?sizde koaksiyel sanırsam ?
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Benim kablonette en sevdigim yani ev telefonu kullanmak sart degil kabloyu kendileri hallettikleri icinde kopma hiz dusmesi vs olmuyor bide tv kanallarida full acik modulle birlikte tadindan yenmiyor :)

bizim mahalleyede geldi kablonet hocam da bana kimse tv nin altına o kutuyu koyduramaz :) modülle kullanım nasıl oluyor?Sanırsam analog anten girişine takılıyor kablo ? kanal sıralaması değiştirme falan mümkün mü modülde?birde uyduya göre kanal geçiş hızında artma yada yavaşlama oluyor mu ?

Kisuke Urahara 

Aktif Üye
21 Mar 2019
424
Kac mbit baglanti almayi düşünüyorsunuz.
modeme kac cihaz baglanacak.
Akıllı sınırsız 100 mbps hızı düşünüyorum. Bir masaüstü bilgisayarı şimdilik + TV + 2 cep telefonu hepi topu ?

güzel işçilik hocam elinize sağlık.Peki şimdi daireye kadar fiber geldi sonra koeksiyele nasıl dönüşüyor?sizde koaksiyel sanırsam ?

bizim mahalleyede geldi kablonet hocam da bana kimse tv nin altına o kutuyu koyduramaz :) modülle kullanım nasıl oluyor?Sanırsam analog anten girişine takılıyor kablo ? kanal sıralaması değiştirme falan mümkün mü modülde?birde uyduya göre kanal geçiş hızında artma yada yavaşlama oluyor mu ?
Aynen güzel olmuş.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,436
Bizim binada fiber yok gelen anahat koaksiyel kablo
evlerede koaksiyel kabloyla dagiliyor.
bolgede altyapi guclu olduğu icin rahatlikla
100mbit hizi gorebiliyorum (Ihtiyac halinde Nitro hizmeti aliyorum)
Tarifem 50mbit hiz dusumsuz.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,436
Akıllı sınırsız 100 mbps hızı düşünüyorum. Bir masaüstü bilgisayarı şimdilik + TV + 2 cep telefonu hepi topu ?

Aynen güzel olmuş.
Resimdeki modemi sana hediye edebilirim.
Lakin once modem degisikligi yapmak gerekiyor.
zamanin varsa birkac gun bekle.

bu modem isini gorecektir.

Kisuke Urahara 

Aktif Üye
21 Mar 2019
424
Resimdeki modemi sana hediye edebilirim.
Lakin once modem degisikligi yapmak gerekiyor.
zamanin varsa birkac gun bekle.

bu modem isini gorecektir.
Teşekkürler beklerim zaminim varda zaten değişiklik yapacak mısınız modemi. Bide bu 100 güldüren kampanya yi tavsiye eder misin? Akşamları 25 mbps düşüyor, yeterse geçerim. KabloTV olması da güzel. En çok oynadığım Bubg ve LoL oyunu. Teşekkürler tekrar.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt