Bina içi fiber kablo sorunu

Kisuke Urahara Çevrimdışı

Kisuke Urahara 

Aktif Üye
21 Mar 2019
424
Merhaba, Sitemiz 3 senelik bina. Binada kablonet fiber var. Yüzgüldüren kampanyasına başvurmayı düşünüyordum.

Sitenin WhatsApp grubuna kablonet fiber kullanan var mı diye sordum. Komşulardan biri bina içindeki kablolar fiber değil randıman alamazsın dedi. Başka bir komşum TTNet fiber kullanıyorum ama memnun değilim dedi.

Bende 24 ay taahhüt verip bağlayacaktim. Fiber hız alamayacaksam saçma olacak.

Kimse fazla bilgi sahibi değil maalesef.Bireysel olarak yapıp işin içinden çıkarmayım.

Kablonet fiber sistemi çatı katına kurulmuş. Site 13 katlı ben 8 kattayim. ? Teşekürler.

Son düzenleme:

Kisuke Urahara 

Aktif Üye
21 Mar 2019
424
Kablonette fiber değil koaksiyel kablo var benim bildigim. Siz başvurunuzu yapınca kablonet ekibi gelip kutudan dairenize kablo çekecek ve modem kurulumunu yapacak.

Açıkçası Türksatla birebir konuşma fırsatım olmadı. Eğer öylese sorun olmayacaktır o zaman. ?
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Kablonette fiber değil koaksiyel kablo var benim bildigim. Siz başvurunuzu yapınca kablonet ekibi gelip kutudan dairenize kablo çekecek ve modem kurulumunu yapacak.

Bu dediğiniz fiber ama değil mi?

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Ayrıca koaksiyel kabloda veriml
Son 4 yıldır fiber çekiliyor hocam kablonette.Bize yeni geldi daha sokağa kabloya baktım fiber kablo.

Sokaktaki kutuya fiber gelebilir de, dairelere gelen kablo da fiber mi acaba?
Sonuç olarak altyapı yönünden taahhüt ettiği hızı veren bir firma gördüğüm kadarıyla, alternatifiniz yoksa düşünebilirsiniz.

Binanızda Superonline veya Türk Telekom fiber altyapısı varsa Millenicom fiberi de düşünebilirsiniz. Taahhüt yok bildiğim kadarıyla.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Evin içine kadar çekiyorlar dediniz ya evde kırma dökme olmaz inşallah kablo için.?

Acaba çatıdan banyo boşluğundan filan mı kablo çekerler.

Genelde daire kapısından girerler, duvardan bir delik açılır, kroşe ile kablo çakıla çakıla modemin oraya götürülür.
Kuzenimde Kablonet var, bende de Superonline fiber var.
Superonline bizde kablo kanalı da kullanmıştı. Muhtemelen ilçeye yeni geldikleri için olmuş olabilir. :hihi

cocaine Çevrimdışı

cocaine

Aktif Üye
1 Haz 2019
161
32

Sonuç olarak altyapı yönünden taahhüt ettiği hızı veren bir firma gördüğüm kadarıyla, alternatifiniz yoksa düşünebilirsiniz.

Binanızda Superonline veya Türk Telekom fiber altyapısı varsa Millenicom fiberi de düşünebilirsiniz. Taahhüt yok bildiğim kadarıyla.
Evet daireye gelen kabloda fiber cok saglam adamlarin sistemi surekli hiz testi yaparim 100se 100 geliyor sabit

Kisuke Urahara 

Aktif Üye
21 Mar 2019
424

Mileniye bakmıştım binamızda 100 mbps fiber hız gösteriyor. Servis sağlayıcıya karar veremedim daha. Şu anda kablonet 100gulduren kampanyası düşünüyorum. Gerçi akşam 7-12 arası 25 mbps e düşüyor. İdare eder herhalde ?

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Mileniye bakmıştım binamızda 100 mbps fiber hız gösteriyor. Servis sağlayıcıya karar veremedim daha. Şu anda kablonet 100gulduren kampanyası düşünüyorum. Gerçi akşam 7-12 arası 25 mbps e düşüyor. İdare eder herhalde ?

TV önemli değilse ben olsam Millenicom'a şans verirdim.
Bu devirde belirli saatlerde hız düşürmesi yapmak kurnazlıktan öte bir şey değil.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622

İdare etme olayı da size bağlı. Evinizde o saatler internet kullanımı yoğunsa ve bağlı cihaz sayısı fazlaysa yetmeyebilir.
Herkes aynı anda farklı cihazlardan video izlemeye çalışırsa yetmeyebilir belki. :hihi

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt