BİLGİSAYAR TAVSİYESİ

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
öncelikle konu açmak için iznim olmadğı için buraya yazıyorum cevap verenlere teşekür ederim öncelikle ekran kartı tavsiyesi almak istiyorum
şuanki pc özellikler
foxconn h55mxv anakart
i5 650 3.2 ghz işlemci
4 gb ram
palit gts 250 kötü bir pc bütçem bu olduğu için başka sansım yoktu şuan xeon 3460 işlemci alıcam birde ekran kartı ama ekran kartına karar veremedım 1030 tı mı rx den 1030 klasmanında bir ekran kartımı dx 12 destekli ortalama 350 liraya ikinci el almayı planliyorum fakat hani yarın belki bir ram takviyesi yaptığımda da daha iyi oyunlar içinde çökmicek bir ekran kartı olmasını istiyorum pcye verebilicek pek bir bütçem olmadığı için ekran kartını alıp işlemciyide değiştikten sonra bir kaç yıl civarı benı sorunsuz götürmesini istiyorum açıkçası biraz karmasık yazdım kusura bakmayın

Ekran kartını sıfır alacaksanız bu sisteme sıfır ekran kartı almanızı tavsiye etmem.
Hangi oyunları oynayacaksınız?
Güç kaynağınız yeterli ise AMD R7 gibi ekran kartlarına bakabilirsiniz.
İşlemcinin yanında belleği 2x4 gb olacak şekilde 8 gb yapın. Çift kanal bellek FPS artışı sağlar.

T Çevrimdışı

Turbo k.arza78

Aktif Üye
18 Mar 2017
568
bilgisayar iyice donmaya başladı artık

kasmaya başladı durduk yere donuyor 2 / 5 dk sonra kendi kendine düzeliyor

oyun oynamak yok
video izlemek yok
sadece internette geziniyorken donmaya başladı sorun nerde oalabilir

toshiba a500 1 dn modeli kullanıyorum buna yakın özellikli laptop istiyorum 320 gb hdd si varmış yeni olanlarda 1 tb olsa daha iyimi olur

muratala5361 Çevrimdışı

muratala5361 

Süper Üye
3 Şub 2019
1,906
21
bilgisayar iyice donmaya başladı artık

kasmaya başladı durduk yere donuyor 2 / 5 dk sonra kendi kendine düzeliyor

oyun oynamak yok
video izlemek yok
sadece internette geziniyorken donmaya başladı sorun nerde oalabilir

toshiba a500 1 dn modeli kullanıyorum buna yakın özellikli laptop istiyorum 320 gb hdd si varmış yeni olanlarda 1 tb olsa daha iyimi olur
Sadece internette dolanacaksanız hdd yi söküp ssd takmak daha mantıklı bence bu piyasada

T Çevrimdışı

Turbo k.arza78

Aktif Üye
18 Mar 2017
568
Sadece internette dolanacaksanız hdd yi söküp ssd takmak daha mantıklı bence bu piyasada

ssd takınca daha mı hızlanıyor bilgisayar

ben sadece bi borsa programı var o yüklü bilgisayarda oda 1 gb yer kaplıyordur en fazla

bilgisayarım boşmu bakarmısın

1f4043669082a5ee3.png

Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

bilgisayar dolu olsa donma olur anlarımda yokki doluluk bilgisayar

muratala5361 Çevrimdışı

muratala5361 

Süper Üye
3 Şub 2019
1,906
21
ssd takınca daha mı hızlanıyor bilgisayar

ben sadece bi borsa programı var o yüklü bilgisayarda oda 1 gb yer kaplıyordur en fazla

bilgisayarım boşmu bakarmısın

1f4043669082a5ee3.png

bilgisayar dolu olsa donma olur anlarımda yokki doluluk bilgisayar
O bilgisayara hiç müdahale olmamışsa hdd. 5400 rpm yani yavaş. Ayriyeten laptop olduğu için çok yıpranmıştır. Ssd alın biraz daha götürsün sizi. Dolu da değil ama dediğim gibi dolu boş olması önemli değil. Bu arada 4gb mi ram miktarı

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
46
O bilgisayara hiç müdahale olmamışsa hdd. 5400 rpm yani yavaş. Ayriyeten laptop olduğu için çok yıpranmıştır. Ssd alın biraz daha götürsün sizi. Dolu da değil ama dediğim gibi dolu boş olması önemli değil. Bu arada 4gb mi ram miktarı
Donmanın tek sebebi hdd olamaz, başka bir bileşen de buna yol açabilir benim olayda olduğu gibi, ram sorunu, ekran kartı sorunu, anakart sorunu bir sürü sebep olabilir, ben de problem hdd de sanıp ssd alacaktım ama baktım ki 3 farklı hdd ile sorun devam ediyor o zaman bilgisayarcıya verdim ve problem şimdilik düzeldi. Ssd alıp aynı problemin devam etmesi ihtimali de var.

muratala5361 Çevrimdışı

muratala5361 

Süper Üye
3 Şub 2019
1,906
21
Donmanın tek sebebi hdd olamaz, başka bir bileşen de buna yol açabilir benim olayda olduğu gibi, ram sorunu, ekran kartı sorunu, anakart sorunu bir sürü sebep olabilir, ben de problem hdd de sanıp ssd alacaktım ama baktım ki 3 farklı hdd ile sorun devam ediyor o zaman bilgisayarcıya verdim ve problem şimdilik düzeldi. Ssd alıp aynı problemin devam etmesi ihtimali de var.
Komple kitlenmiyor ama sistem. Tekrar düzeliyormuş uzun süreli drop işte. Benim 4 yıllık bilgisayarımda aynıydı 7200rpm hdd olmasına rağmen. Ssd alınca sorunları bitti

evet 4 gb ram yüksek mi 4 gb olması ram
Normal kullanımda yeter ama üstüne yüklenmeye yetmez

T Çevrimdışı

Turbo k.arza78

Aktif Üye
18 Mar 2017
568
Komple kitlenmiyor ama sistem. Tekrar düzeliyormuş uzun süreli drop işte. Benim 4 yıllık bilgisayarımda aynıydı 7200rpm hdd olmasına rağmen. Ssd alınca sorunları bitti

ssd kaç gb olmalı ve kime taktırabilirim ben takamam anlamam çünkü hiç

ssd ne marka model kaç gb önerirsin

birde video izlerken daha sık oluyor donma

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
46

Ben orayı atlamışım kusura bakma benimki komple kitleniyordu o zaman umarım ssd derman olur

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt