Ayıplı Ürünlerin Garantileri Bitse Bile Değişim Yapılabilecek

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Hayırlısı olsun yüzüne gülüp hadiya öylemi deyip sonra olumsuz görüş veren bilirkişiler de var onlardan değilse %99 lehinize sonuçlanır kazanırsınız☺️
Tespitlerini not aldı. Ekranın fotoğrafını çekti. Sonuçta ortada gizli ayıp var. Ki sorduğumda ben tespitlerimi sunucam. Bu vaziyette karar sizin lehinize olur dedi.
Bilmiyorum hayırlısı bakalım.

G Çevrimdışı

gezgin_ 

Aktif Üye
27 Ara 2017
188
46
Bu ayıplı ürünler konusunda tüketicilerin hakları konusun da bir örnek vermek istıyorum tüketici olarak biz de bılmıyorduk böyle bir hakkımızın olduğunu sizlerin de başına gelebilir aklınız da bulunsun , LG marka 8 yıllık buzdolabı elektrık kesıntısı yüzün den gaz kacağı sorunu ortaya çıktı , servis bunun tamir olmayacağını belirtti ve buzdolabın değişimi gerceklesti. sonuç olarak buzdolabı gaz kacagı problemin de ürün 10 yıl dolmamışsa üretici firma bunun yenisi ile belli miktar karsılığı yenisi ile değişimi yapıyor.

1 Çevrimdışı

123456789musa

Yeni Üye
1 Nis 2021
40
28
Garantisi devam eden ürün ayıplı çıkıyor onu değiştirmiyorlar ve iade etmiyorlarda, garantisi biten ayıplı ürünü değiştireceklerini pek sanmam.

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Garantisi devam eden ürün ayıplı çıkıyor onu değiştirmiyorlar ve iade etmiyorlarda, garantisi biten ayıplı ürünü değiştireceklerini pek sanmam.
Tüketici kanunlarında var. Ve örnekleri de var :ok Tüketici kanunlarına göre biz hakkımızı arayalım gerisi onlara kalmış artık...
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Ve KARARA BAĞLANDI

Gündeme alındı dan yarım saat sonra karara bağlanmış. Bundan sonraki süreç nasıl işleyecek ? Adrese mektup mu gelecek ? A Adem Helvacı

Son düzenleme:
akrep2018 Çevrimdışı

akrep2018 

Süper Üye
16 Eyl 2018
1,242
62
Gündeme alındı dan yarım saat sonra karara bağlanmış. Bundan sonraki süreç nasıl işleyecek ? Adrese mektup mu gelecek ?

Sn.tkartal evet içinde kararın yazılı olduğu mektup adresinize Ptt tarafından iş yoğunluğuna göre 1-2 gün içinde getirilir.Hayırlısı olsun.

C Çevrimdışı

coolwhisper 

Aktif Üye
8 Mar 2019
235
56
ilk mesajdaki yargıtay kararının esas ve karar numaralarını paylaşma imkanı var mı? indirip arşivimize koyalım, ileriki zamanlarda olası dava açma durumunda elimizde emsal karar olsun.

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Ve karara bağlandı. DAVAYI KAZANDIM forumdaşlar :mutlu

_20210701_032733.jpg

Benim ne yapmam gerekiyor? Sn A Adem Helvacı

Son düzenleme:
TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Ürünü teslim mi etmem gerekiyor? Forumda kimse yok mu? A Adem Helvacı

Neyse alo 175 den öğrendim. Tebligat gelecekmiş. Tebligat tarihinden 15 gün sonra satıcı üretici aranacak. Onlardan olumsuz yanıt alırsanız adliyede icra takibine başvurulacak.

Bu arada tekrar sormamın sebebi de tebligatta ürünü satıcıya göndermekle alakalı olduğu için soru işareti olmuştu. ?

Son düzenleme:
T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Ürünü teslim mi etmem gerekiyor? Forumda kimse yok mu? A Adem Helvacı
karar posta ile sana geldikten sonra 15 gün bekle itiraz süresi dolsun sonra Awox m.h ara

Durumu anlat değişime onay verirlerse servis gönderip cihazı aldıracaklar

stok yok vs para iadesi teklifi yaparlarsa sakın kabul etme para iadesini icra yolu ile alki icra masraflarını da ödesin awox

İcra dairesine git adliye önünde dilekçeci ona örnek-4-5 dilekçe yazdır

o dilekçe ile icra dairesine başvuru yap IBAN numaran yanında olsun icra harç parasını yatır

icra dairesine yatırdığın harç ücreti awox'tan alınıp sana anaparanla iade edilecek

Awox ile anlaşamazsan icra dairesi yolu açık

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt