Ayıplı Ürünlerin Garantileri Bitse Bile Değişim Yapılabilecek

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Acaba servis mi gelecek servise mi göndericez?
cep telefonunda adres veriyorlardı biz götürüp bırakıyorduk konu tv olunca eve gelirler gibime geliyor bilirkişi konuya vakıf o işi yapan kişidir konuya göre bilirkişi değişir tv teknik servis işi yapan thh'nin anlaşmış olduğu tv teknik servisten gelip incelemesini yapıp rapor tutulacak size bilgilendirme yapılır nasıl olacağı ile ilgili A Adem Helvacı hocam daha iyi bilir sürecin nasıl işlediğini kaba taslak böyle işliyor

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
cep telefonunda adres veriyorlardı biz götürüp bırakıyorduk konu tv olunca eve gelirler gibime geliyor bilirkişi konuya vakıf o işi yapan kişidir konuya göre bilirkişi değişir tv teknik servis işi yapan thh'nin anlaşmış olduğu tv teknik servisten gelip incelemesini yapıp rapor tutulacak size bilgilendirme yapılır nasıl olacağı ile ilgili A Adem Helvacı hocam daha iyi bilir sürecin nasıl işlediğini kaba taslak böyle işliyor
Evet öyle bir şey olması gerekiyor. Ve bence servis yada bilirkişi kontrol etmesi lazım. Tvyi servise göndermek zaten mantık dışı. Zaten mağdur olduğun için mahkemeye veriyorsun. Eğer öyle bir şey varsa da servise falan göndermem. Gelsin baksın kim bakcaksa..
Belkide böyle değil bilmiyorum...

K Çevrimdışı

kaya.cihat92

Aktif Üye
6 Kas 2017
555
Adamlar garantili urunu yok yan yatmis camura batmış diyip garanti disi bırakıyolar.sallamazlar ayıpli urunun garantisinin dolmasini

akrep2018 Çevrimdışı

akrep2018 

Süper Üye
16 Eyl 2018
1,241
62
Sn.tkartal merhaba öncelikle geçmiş olsun.Benim başımdan böyle bir olay geçti Bosch marka ütü için.Mağaza bana stand'da beklemiş,boyası hafif solmuş teşhir ürünü göndermişti,ayrıca kutusu yırtık ve sonradan toparlanıp bantlanmıştı.Tüketici hakem heyetine başvurdum,genellikle 6 ay içinde sonuçlanıyor,benimki pandemiden dolayı 9 ayı bulmuştu.Bilirkişi eve gelip şikayetimizi dinledi,ürünü inceledi,resimlerini aldı.Daha sonra raporunu tutup Tüketici hakem heyetine göndermiş.Karşı tarafın savunması alındıktan sonra karara bağlanmıştı.Yalnız gelen bilirkişinin tutacağı rapor çok önemli,Thh ona göre karar veriyor.Bize gelen bilirkişi ürünü inceleyip resimler aldıktan sonra haklısınız dedi,ama yavşak!yazdığı raporunda:(iddia edildiği gibi bir kusur yok)diyerek yazmış,sonuçta karar aleyhimize çıktı.Karar geldikten sonra eğer verilen karara itiraz ediyorsanız için 15 gün içinde Tüketici mahkemesine dava açabilirsiniz yazıyor.Ben mahkemede uğraşmamak için lanet olsun dedim dava açmadım,ürünü kullanıyoruz.Size kolay gelsin.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt