Awox Led Bar Değişimi Sonrası Renk Problemi

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
validelerin evindeki LG 42LB620V Tv ninde led barları arızalanmış .
geçen LG servisi çağırdık 2.000 TL çekti.

Bu TV için Led bar kaç TL dir acaba Adem hocam. ?
birde istanbulda tanıdık varmı yaptırabileceğim uygun yollu

Adem Helvacı Adem Helvacı
Aslında o tv nin ledlerini kendiniz değiştirebilirsiniz diye düşünüyrum ancak panel işi her zaman risk içerir malumunuz.

Bu modelin ledleri olsun olsun 350-450 bantlarındadır perakende piyasada.

Kaynağından alırsanız daha farklı fiyatlarla da karşılaşırsınız.

Hatta size bir numara yazayım, selamımı iletin size kargo ile dahi yollar.
Kendisi aslında Samsung Uşak yetkili servisi ama Led Bar toptancılığı da yapıyor.
Ali usta 05335144845

rfve Çevrimdışı

rfve

Aktif Üye
26 Şub 2018
330
Aslında o tv nin ledlerini kendiniz değiştirebilirsiniz diye düşünüyrum ancak panel işi her zaman risk içerir malumunuz.

Bu modelin ledleri olsun olsun 350-450 bantlarındadır perakende piyasada.

Kaynağından alırsanız daha farklı fiyatlarla da karşılaşırsınız.

Hatta size bir numara yazayım, selamımı iletin size kargo ile dahi yollar.
Kendisi aslında Samsung Uşak yetkili servisi ama Led Bar toptancılığı da yapıyor.
Ali usta 05335144845

tamamdır adem hocam en kısa sürede arayacağım

elim yatkındır aslında lehim vs işlerine . bakacağım youtube dan falan düz bir masa bulup girişeceğim artık
Allah ne verdiyse :)

rfve Çevrimdışı

rfve

Aktif Üye
26 Şub 2018
330
330 TL dedi Aldım hemen :mutlu. 2.000 vermekten iyidir.

Ali Usta tavsiye olarak ustaya yaptırmamı önerdi. bakayım uyguna değişecek usta bulabilirsem ona değiştirtirim. yoksa iş başa düşecek

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
330 TL dedi Aldım hemen :mutlu. 2.000 vermekten iyidir.

Ali Usta tavsiye olarak ustaya yaptırmamı önerdi. bakayım uyguna değişecek usta bulabilirsem ona değiştirtirim. yoksa iş başa düşecek
Ustanın işine karışılmaz.
Ali Ustam dediyse vardır bir bildiği :ok

Yine de kendin yapmak istersen o model aşırı derece zor olmayan bir model bilgin olsun :ok

U Çevrimdışı

underfire

Yeni Üye
11 Ocak 2021
21
39
eketen eketen, TKartaL TKartaL, Adem Helvacı Adem Helvacı,

Son durumu aktarıyorum. Bir buçuk aylık bekleyişten sonra servis aradı ve Çin'den yeni ledlerin geldiğini söyledi. Ben çalışıyorken gelip TV'yi aldı ve evdeki anne babama bunun rengi normal diyerek almış.

Eve gelince aradım ve aynı şeyi bana da söyledi. Rengi normal, yeni ledlerin takınca da aynı olur dedi. O zaman neden 1.5 ay bekledik, tam beyaz led gelecek demiştiniz dedim. Bu sefer de 3-4 içinde aynı TV'den geleceğini, onunla karşılaştıracağını ve bana foto atacağını söyledi. Dedim ki ona da aynı ledleri takıp bakın aynı demeyeceğinizi nerden bileyim. Gelip kendim bakacağım dedim.

Başka televizyonla ya da tablet ya da telefonla karşılaştırma yapılamayacağını söyledi. Aynı model TV ile karşılaştırma yapmanız lazım diyor.

Sizden bir ricam var. STR5600 model TV varsa elinizde ya da çevrenizde, bana fotoğraf atabilir misiniz, beyaz tonları gösteren.

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
eketen eketen, TKartaL TKartaL, Adem Helvacı Adem Helvacı,

Son durumu aktarıyorum. Bir buçuk aylık bekleyişten sonra servis aradı ve Çin'den yeni ledlerin geldiğini söyledi. Ben çalışıyorken gelip TV'yi aldı ve evdeki anne babama bunun rengi normal diyerek almış.

Eve gelince aradım ve aynı şeyi bana da söyledi. Rengi normal, yeni ledlerin takınca da aynı olur dedi. O zaman neden 1.5 ay bekledik, tam beyaz led gelecek demiştiniz dedim. Bu sefer de 3-4 içinde aynı TV'den geleceğini, onunla karşılaştıracağını ve bana foto atacağını söyledi. Dedim ki ona da aynı ledleri takıp bakın aynı demeyeceğinizi nerden bileyim. Gelip kendim bakacağım dedim.

Başka televizyonla ya da tablet ya da telefonla karşılaştırma yapılamayacağını söyledi. Aynı model TV ile karşılaştırma yapmanız lazım diyor.

Sizden bir ricam var. STR5600 model TV varsa elinizde ya da çevrenizde, bana fotoğraf atabilir misiniz, beyaz tonları gösteren.
Bu konuda daha öncede yazmıştım. Servis menüde eğer rgb yada tonlama gibi ayarlarda sorun yoksa sizin tvnizin renk yada beyaz tonu normal değil. Bir yetkili servis buna nasıl normal diyebiliyor anlamış değilim. Tablet karşılaştırmasını geçtik hadi.. Servis bence çamura yatıyor.

Ben awox 55st140 kullanıyorum. Elimde olsa hemen çeker koyardım buraya.. Fakat elinde olan varsa birde servis menüde ki standart renk kombinasyon ayarları resmi de koyarsa iyi olur ?

Geri
Üst Alt