Awox Led Bar Değişimi Sonrası Renk Problemi

U Çevrimdışı

underfire

Yeni Üye
11 Ocak 2021
21
39
Herkese merhaba. Awox U5600STR televizyonumda birçok kişinin başına gelen led bar sorununu yaşadım. Garantisi bittiği için yetkili servisi arayarak ücreti dahilinde led bar değişimi yaptırdım. Ancak televizyonun renkleri değişik geliyor gözüme. Özellikle beyaz renk, maviye kaçan bir tonu var. Renk ayarları ile oynadım. Biraz düzelme oldu ama hala rahatsız ediyor beni.

İşlemi yapan servisi aradım. Awox'un getirttiği tüm led barların bu şekilde olduğunu, bir şey yapılamayacağını söyledi. Daha önce başına gelen var mı? Fotoğraf da atabilirim. Özellikle o an görüntüde mavi renk de varsa beyaz renkler baya mavi gibi görünüyor.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Lütfen foto atın lakin anladığım kadarı ile kullanılan led bar kelvin değeri ürünün üzerindeki ile aynı ve/veya uyumlu değil.
Belli ki 6500 kelvine doğru bir bar kullanılmış, 5000 5500 bantlarında olması lazım ki beyazı beyaz görebilesiniz.
Umuyorum ki yapılan işleme dair bir fatura ve servis formu almışsınızdır.
Ayrıca foto yüklerseniz daha sağlıklı bilgi paylaşabiliriz.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Awox bu Adem Helvacı Adem Helvacı hocamın servisliği varken parça istediğinde sıfır yerine paneli kırık Tv'den çıkma parça, göndermişlerdi servisin fazla suçu yoktur ama büyük ihtimal sizin tv ile alakası olmayan çıkma led takılmıştır.

Bunların sistem böyle çalışıyor mümkün mertebe ikinci el çıkma parçalar ile sorunu çözmek .

Kalite yerlerde geziyor hakkınızı arayın sorunun görsellerini paylaşın gerekli yönlendirmeler yapılır.

Awox bunu gönderiyor hepsi böyle diye açıklama mı ? olur hepsi sorunlu bozuk demek gibi birşey.

Elde bu var bununla idare et olduğu kadarıyla yetin hiç yoktan iyidir diye başından atmış servis arkadaş.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
1200 TL ödedim. 1 yıl garantiliymiş taktıkları led bar.
850 TL işçilik alınmış takımı 350 TL rahatsız eden görüntü varmış görsel resim neden paylaşmıyorsunuz.

Sorun var dediniz sorunun görseli yok resim yükleyin ustalarımız görsün sorun var mı yok mu ?

U Çevrimdışı

underfire

Yeni Üye
11 Ocak 2021
21
39
@?ℐℒ?ℐℛℐℳ, Adem Helvacı Adem Helvacı,

Ekran bu şekilde. Fotoğraflarda belli olduğundan daha mavi görünüyor normalde.

1644430184283.jpg
1644430184292.jpg
1644430184275.jpg

850 TL işçilik alınmış takımı 350 TL rahatsız eden görüntü varmış görsel resim neden paylaşmıyorsunuz.

Sorun var dediniz sorunun görseli yok resim yükleyin ustalarımız görsün sorun var mı yok mu ?
paylaştım fotoğraf. bilgisayara aktarmak için bekledim de biraz. o yüzden geç oldu. işçilik çok fazla almamış mı ya??

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
@?ℐℒ?ℐℛℐℳ, Adem Helvacı Adem Helvacı,

Ekran bu şekilde. Fotoğraflarda belli olduğundan daha mavi görünüyor normalde.

1644430184283.jpg
1644430184292.jpg
1644430184275.jpg

paylaştım fotoğraf. bilgisayara aktarmak için bekledim de biraz. o yüzden geç oldu. işçilik çok fazla almamış mı ya??
Bu resimlerden seçilmiyor bana normal gibi geldi renkler de biraz solukluk var

youtube beyaz ekran diye aratın video'u tam ekran açın video oynarken ,tam karşıdan 2-3 resim çekin

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Tvnin servis menüsünde RGB renk ayarı olması lazım. Bu medelde nasıl bilmiyorum. Ordan ayar yapılabilir.

TV'yi hiç sıfırladınız mı?

U Çevrimdışı

underfire

Yeni Üye
11 Ocak 2021
21
39
Tvnin servis menüsünde RGB renk ayarı olması lazım. Bu medelde nasıl bilmiyorum. Ordan ayar yapılabilir.

TV'yi hiç sıfırladınız mı?
Hayır servisten geldikten sonra resetlemedim. İşe yarar mı?

IMG-20220212-WA0033.jpg
IMG-20220212-WA0034.jpg
IMG-20220212-WA0030.jpg

Burada üç cihazda da aynı video açık. Bir cihaz Samsung tablet, biri Xiaomi telefon. İkisinde de ekran parlaklığı %100. Televizyonda da aynı şekilde. Farklı açılardan ve mesafeden çektim. Fotoğraf iPhone 13 ile çekildi.

IMG_20220212_222748.jpg
IMG_20220212_222722.jpg

Burada da Samsung Tablet ve iPhone 13'ten kanalı açtım. Ayarlar yine aynı. Parlaklık %100. Bu görüntülerde de alttaki yazı şeritlerinde fark oldukça belli oluyor.

Son düzenleme:
Geri
Üst Alt