AWOX K5500 RST, U5600STR Yerine Gönderilen Televizyon

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Adem abi 5600 mu yoksa yeni model 5500 mu diye arada kaldik senin verecegin tavsiye ile siparis vericez.sen 5500 de buldugumu 5500 de bulamadim dedin bizim butun devreleri yaktin.acaba 5600 e mi iyi dedi 5500 mi iyi dedi diye dusundun durdum sonuca varamadim :deli1

Konu karışık zaar :kiskis

Panel olarak aradığımı 5500 de bulamadım, 5600 de bulunan LG panel daha baskın. Hatta başından beri belirttiğim üzere ADAM GİBİ bir donanım ve yazılım desteği ile bu panelden çok daha fazlası elde edilebilir.

5500 de kasa daha tok, 5600 daha oynak.

Donanımsal anlamda birbirlerine panel dışında çok büyük farklılıklar göstermiyorlar.

BOE Display kötü bir üretici değildir. CMO gibi bir panel üreticisini dahi beğendiğimiz bir çok nokta var ise BOE de elbette kendince artılar içeren bir panel üreticisidir. Ancak bu üretimde renk algoritması oturmamış bence.

T Çevrimdışı

tevgen

Yeni Üye
20 Ocak 2019
38
36
A Ado hocam bugün akrabanın cocuğu awox 5600str ye demir ile vurmuş 3 adet beyzalık olmus onundeki ilk katman delinmiş ama görüntü var sadece mercimek kadar 3 beyaz nokta oluşmuş diğer yerlerde görüntü var ulaşabileceğim bi tel verirseniz arayim resimleri atayım tamir olurmu

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
A Ado hocam bugün akrabanın cocuğu awox 5600str ye demir ile vurmuş 3 adet beyzalık olmus onundeki ilk katman delinmiş ama görüntü var sadece mercimek kadar 3 beyaz nokta oluşmuş diğer yerlerde görüntü var ulaşabileceğim bi tel verirseniz arayim resimleri atayım tamir olurmu
O demirle bir gün bende kendi televizyonuma vuracam ama daha zamanı var.... Neyse bana sorarsanız panelin değişmesi gerekecek... Kusura bakmayın.. Geçmiş olsun..

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634

Görsel ekleyiniz. Panel değişmesi gerekir masrafi büyüktür

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Görsellere baktım, Panelin kırılmamış olması büyük şans, yine de oluşan yüzey sıyrılmaları için onarıma yönelik bir faaliyet mümkün değil maalesef.
Panel fiyatı 2250TL, Yani indirim ve Kuponlar ile alınan tv nin kendi fiyatından daha pahalı :ok

skayalar2 Çevrimdışı

skayalar2

Aktif Üye
8 Eyl 2018
92
O zaman verdim gitti :kiskis

Güzel günlerde kullanınız, Memnun kalacağınıza eminim yalnız son kararı vermeden evvel Bluetooth ve kıytırık 1-2 özelliğin bu modelde olmadığını da hatırlatmak isterim :ok
REIS lafina laf katmak istemem yanlis anlama ama 55NU7100 mu? 55pus7503 mu?
Forumda da baya ovgusu yapilmis.?

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
REIS lafina laf katmak istemem
Aman abim, aman gözünü seveyim öyle egolarım yoktur benim. Tamam az biraz kaprisim vardır da lafımın üstüne laf mevzuu falan çok derin :kiskis

Buna paralel çok da makul tercih teknik özellikler bakımından ve de haklısınız, Sadece ben tercih etmiyorum servis altyapısı ve satış sonrası hizmet kalitesi konusunda LG den sonra en rezil marka olmaları nedeniyle. Ancak ürünlerine lafım yok elbette :ok

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt