Arabam 4 aydır yatıyor ...

E Çevrimdışı

e.nar

Süper Üye
1 Haz 2018
514
Yeri burası mı bilmiyorum ama bilen vardır diye sormak istedim. 2007 Toyota corolla aracımızın radyo hafızası siliniş. Saat normal çalışıyor. Neden olmuş olabilir? Böyle bir durumla karşılaşan oldu mu acaba? Radyoyu açtığımda AF modu aktifti, frekans 87,5 gösteriyordu.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Yeri burası mı bilmiyorum ama bilen vardır diye sormak istedim. 2007 Toyota corolla aracımızın radyo hafızası siliniş. Saat normal çalışıyor. Neden olmuş olabilir? Böyle bir durumla karşılaşan oldu mu acaba? Radyoyu açtığımda AF modu aktifti, frekans 87,5 gösteriyordu.
Akü ve elektrik sisteminde bir sıkıntı olmadığına eminseniz sorunu radyoda arayın.
İçerisinde saat pili vs bir parça varsa onu değiştirin.
Yoksa da radyonun eeprom veya çevresindeki bileşenlerin arızası olabilir.

E Çevrimdışı

e.nar

Süper Üye
1 Haz 2018
514
Akü ve elektrik sisteminde bir sıkıntı olmadığına eminseniz sorunu radyoda arayın.
İçerisinde saat pili vs bir parça varsa onu değiştirin.
Yoksa da radyonun eeprom veya çevresindeki bileşenlerin arızası olabilir.
Akü yeni sayılır, araç dizel marş basmada hiç sorun olmadı. Radyo ekranındaki saat düzgün olup da hafızanın silinmesi ilginç. Dediğiniz bileşenlerde sorun olabilir. FM1 kısmını hafızaya aldık onlar şimdilik duruyor silinmemiş. Bakıma götüreceğim, olmadı detaylı baktırayım.

eketen Çevrimdışı

eketen 

VIP
26 Haz 2020
1,235

Kendi arıza teşhis cihazına bağlandığında ortaya çıkar. Arıza kodu yoksa çok da üstüne düşmeyin.

E Çevrimdışı

e.nar

Süper Üye
1 Haz 2018
514
Kendi arıza teşhis cihazına bağlandığında ortaya çıkar. Arıza kodu yoksa çok da üstüne düşmeyin.
Tekrar hafızaya almıştım bu sefer silinmemiş. Bazen unutup radyoyu kapatmadan kontağı kapatıp çıkıyoruz o da mı etken bilmiyorum. Bakıma götürünce ona da baktırayım umarım sorun yoktur.

14-15 yaşında cihaz.
Çok da üzerine düşmemek gerekir.
Oluru yoksa yeni teyp almak en temizi.
Buna uygun android teypler var. Fiyat epey yüksek. Bozulursa orijinal çıkma teyp alırım. Zaten cd kullanmıyoruz sadece radyo ve yol bilgisayarı kullanılıyor.

Son düzenleme:
E Çevrimdışı

e.nar

Süper Üye
1 Haz 2018
514
Evet sorun aküde çıktı. Evvelsi gün sorunsuz çalışmıştı. Gösterge simsiyah. Araç marş basmadı. Üzerinde Mutlu 72 amper akü var. 2,5 yılda böyle olmaması lazım. Şimdi hangi aküyü alalım araç dizel, ne önerirsiniz?

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Sota Sota başkan konu başlığını gelecek ayın 20 sinde 4 aydır teraspy teraspy Emmi yatıyor diye değiştir :kiskis

Neredeyse 3 ay oldu Emmi Kayıp piyasada yok Tatili mi yoksa kış uykusunu mu ? fazla kaçırdı ?

I Çevrimdışı

ibrahimykr1

Kayıtsız / Doğrulanmamış
:hihi
Bana bodrum kattaki tavanda asılı balta hikayesi gibi geldi yıldırım ,hani gelin odun almaya bodruma gitmiş,geri gelmemiş diye başlayan bir hikaye var ya :)
Yani seçim olacak,ötv aşağıya çekilecek,piyasa da düşecek ha :haha1
Çok merak ettim o hikayeyi bir anlatsan da dinlsesem olur mu

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt