Arabam 4 aydır yatıyor ...

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Benimde çocukluktan kalma köpek fobim var baldırdan bir parça koparmıştı köpek

Başı boş köpek görünce gittiğim yolu değiştiriyorum :kiskis

A Çevrimdışı

aeronics 

Süper Üye
15 Kas 2020
581
44
teraspy teraspy
Aküyü takıp çalıştır ancak gaz verme. 2-3 dakika kendi halinde takılsın. Gaza daha sonra bas. Bu süre motorun yağlanması için gereken süredir. Bir de malum aracın yaşı var. soğutma suyu eğer olması gereken özellikte değilse devirdaim pompasını kilitlemiş ya da radyatörü tıkamış olabilir. Bir süre gözün hararet göstergesinde olsun.

sardemir Çevrimdışı

sardemir 

Yorumsuz bir hayat..
Aktif Üye
13 Şub 2021
80
36
4 ay mı ? yahu araçlar için bu süre hiç bir şey... 3 gün ile, 4 ay arasında hiçbir fark yok emin olun.... Hiç korkmadan tak çalıştır yapın.

87 model w124 merdecesim vardı, icra yoluyla otoparka çekilmişti. yediemin otoparkında tam 132 gün yattı. içinde de 100 amperlik varta akü vardı. neyse aracı vergi dairesinden satışını istedim kendi aracıma ihaleye girip satın aldım. Otoparkta takviye ederiz düşüncesiyle başka araçla giderken bide ne görelim, araç kendi aküsüyle çalıştı. Hepimiz şok olmuştuk.

sidar2000 Çevrimdışı

sidar2000 

Aktif Üye
3 Ocak 2019
311
38
Esas belirleyici olan. Akünün durumu, araç üzerindeki elektirik ve elektironik aksam. Yatarken elektirik yine çekiyor araç. Bundan dolayı akü biter. Zamana bağlı olsada yine biter. Dogru olan akünün kutup başını sökmek. Araca hiç elektirik vermemek :).
+ Ek bilgi : tv de gördüğünüz, reklamı olan aküleri kullandim. Hepsi çöp. Bilinmedik bir marka ile yillari devirdim. Reklam kokan hareketlere hep inandık.

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Sıkıntı yok. Marş aldımı bas gaza... ? Adam YouTube da 20 yıllık arabayı çalıştırıyor.. 4 aydan birşey olmaz.. ?
Kullan(a)mayacaksan sat bence... Güzel son model bir bisiklet al.. Emekliliğin tadını çıkar.. ?

Müşteki Çevrimdışı
22 Ara 2018
385
İki günde bir arabanızı 2-3 dk çalıştırmanız iyi olacaktır. Eski arabalar candır. Evdekiler doğru demiş satmayın, kenarda dursun.

Aküyü varsa şarj cihazınızla doldurursanız sıkıntı kalmaz. Şarj cihazınız yoksa da meyilli bir yerde vurdurarak çalıştırın, 5-6 km gezin dolacaktır.

T Çevrimdışı

Tugi136 

Aktif Üye
20 Nis 2020
494
30
Esas belirleyici olan. Akünün durumu, araç üzerindeki elektirik ve elektironik aksam. Yatarken elektirik yine çekiyor araç. Bundan dolayı akü biter. Zamana bağlı olsada yine biter. Dogru olan akünün kutup başını sökmek. Araca hiç elektirik vermemek :).
+ Ek bilgi : tv de gördüğünüz, reklamı olan aküleri kullandim. Hepsi çöp. Bilinmedik bir marka ile yillari devirdim. Reklam kokan hareketlere hep inandık.
hangi akü

ramchomania Çevrimdışı

ramchomania 

Süper Üye
8 Mar 2020
2,098
40
Bişey olmaz emmi yağ değişim zamanı geldiyse yağı değiştir öteki türlü ver marşı yürüsün gitsin

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt