Arabam 4 aydır yatıyor ...

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
teraspy teraspy
Aküyü takıp çalıştır ancak gaz verme. 2-3 dakika kendi halinde takılsın. Gaza daha sonra bas. Bu süre motorun yağlanması için gereken süredir. Bir de malum aracın yaşı var. soğutma suyu eğer olması gereken özellikte değilse devirdaim pompasını kilitlemiş ya da radyatörü tıkamış olabilir. Bir süre gözün hararet göstergesinde olsun.

4 ay mı ? yahu araçlar için bu süre hiç bir şey... 3 gün ile, 4 ay arasında hiçbir fark yok emin olun.... Hiç korkmadan tak çalıştır yapın.

87 model w124 merdecesim vardı, icra yoluyla otoparka çekilmişti. yediemin otoparkında tam 132 gün yattı. içinde de 100 amperlik varta akü vardı. neyse aracı vergi dairesinden satışını istedim kendi aracıma ihaleye girip satın aldım. Otoparkta takviye ederiz düşüncesiyle başka araçla giderken bide ne görelim, araç kendi aküsüyle çalıştı. Hepimiz şok olmuştuk.

İki günde bir arabanızı 2-3 dk çalıştırmanız iyi olacaktır. Eski arabalar candır. Evdekiler doğru demiş satmayın, kenarda dursun.

Aküyü varsa şarj cihazınızla doldurursanız sıkıntı kalmaz. Şarj cihazınız yoksa da meyilli bir yerde vurdurarak çalıştırın, 5-6 km gezin dolacaktır.

Bişey olmaz emmi yağ değişim zamanı geldiyse yağı değiştir öteki türlü ver marşı yürüsün gitsin
Tamam ,aküyü takıyorum ,2-3 dakika çalışıyor ve gaz vermiyorum önce ,sonra bir tur atıyorum :ok

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Sıkıntı yok. Marş aldımı bas gaza... ? Adam YouTube da 20 yıllık arabayı çalıştırıyor.. 4 aydan birşey olmaz.. ?
Kullan(a)mayacaksan sat bence... Güzel son model bir bisiklet al.. Emekliliğin tadını çıkar.. ?
Bisikletim var ya ,köyde bırakmadım onu ,getirdim eve ,ama 2 adet dış lastik alacağım, hele $ düşsün :kiskis

eketen Çevrimdışı

eketen 

VIP
26 Haz 2020
1,235
Bu gün aile içinde yine konuştuk "satalım" mı diye ,"satmama" kararı çıktı ,bu kez beni "belki tek katlı ufak bir ev alırız" diye kandırdılar :)

Üstat satma. Sattığın günden bir ay sonraya aynısını alamazsın. Başka yatırım yapacaksan sat da yoksa dursun.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Esas belirleyici olan. Akünün durumu, araç üzerindeki elektirik ve elektironik aksam. Yatarken elektirik yine çekiyor araç. Bundan dolayı akü biter. Zamana bağlı olsada yine biter. Dogru olan akünün kutup başını sökmek. Araca hiç elektirik vermemek :).
+ Ek bilgi : tv de gördüğünüz, reklamı olan aküleri kullandim. Hepsi çöp. Bilinmedik bir marka ile yillari devirdim. Reklam kokan hareketlere hep inandık.
Hımm ,peki çalışmadığı zaman + ucunu söksem olur mu acaba :alala ,bir arkadaş + ucunu sök demişti ama sökmedim ben.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Üstat satma. Sattığın günden bir ay sonraya aynısını alamazsın. Başka yatırım yapacaksan sat da yoksa dursun.
Yok sevgili eketen,"satmama" kararı çıktı oylamada , 2 ye karşı 1 oyla kaybettim :)
Ama ucuz yollu bir köy evi bakıyorum tekrar ,buldum bir yer ama ev çok yıkık ,uğraşamam yıkıkla tekrar :ok

eketen Çevrimdışı

eketen 

VIP
26 Haz 2020
1,235
Yeter üstat. Haftada 3 dk artar bile merak etme. Yağlamayı yapsın, kayışlar çalışsın, aküyü tetiklesin tamam. Arada lastikleri de çalıştırdın mı mis. Toyota zaten. En sorunsuz araba. ?

eketen Çevrimdışı

eketen 

VIP
26 Haz 2020
1,235
Yok sevgili eketen,"satmama" kararı çıktı oylamada , 2 ye karşı 1 oyla kaybettim :)
Ama ucuz yollu bir köy evi bakıyorum tekrar ,buldum bir yer ama ev çok yıkık ,uğraşamam yıkıkla tekrar :ok

Biz de eski dededen kalma evi biraz elden geçirelim dedik, aman fiyatlar uçmuş. Keşke geçen sene üşenmeyip yaptırsaymışım. ?

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Biz de eski dededen kalma evi biraz elden geçirelim dedik, aman fiyatlar uçmuş. Keşke geçen sene üşenmeyip yaptırsaymışım. ?
Köydeki sattığım evi kendim yapmıştım hanımla beraber ,çatıdan tut sıvaya kadar ,tabii dolar uçmadan önceydi ,ama gerçekten istiyoruz bir tane köy evi .Yarın arkadaş arayacak eğer giderse köye ,bir tane varmış onların tarlaya yakınlarda ,hatta bana "abi bizim oradan al ki bizim de işimizi görürsün" dedi şakayla karışık :)
Nasip tabii,hem küçük bir yer bakıyorum artık ,3 dönüm beni çok yoruyordu :)

sanko86 Çevrimdışı

sanko86 

Süper Üye
28 Ocak 2020
1,377
37
Yatan araba her zaman değişik yerlerden sorun çıkarır.Lastik, akü , hareket edip yağlanması gereken parçalar vs. Emmi en iyisi bize bir araba lazım şimdi küçük anaokuluna gidip gelecek onu gönder bak hiç durur mu yerinde hemde otomatik :bye

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt