Arabalar üzerine genel sohbet

Akigo35 Çevrimdışı

Akigo35 

Süper Üye
20 Tem 2020
1,124
43
Akigo35 Akigo35 Hollanda'da en çok hangi marka ve model araba tutuluyor?
Söyle örnek vereyim benim kullandığım otomatik Toyota yaris verso(müthiş keyifli bir araçtır bana göre) 2000 2003 model arasındaki fiyatlarına bakın ve 3000 euro ile 5000 euro aralığında alabileceğiniz diğer markalara bakın 2011,2013 model.
Toyota değer kaybetmiyor kolay kolay ve galerilere gittiğinizde Toyota her daim pahalı ve önceliği olan arabadir. Bunu sadecee ben söylemiyorum burada ve Türkiye'deki tamirci arkadaşlar da söylüyor.
1000009277.jpg
1000009274.jpg

Samurai Çevrimiçi

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,332
39
Söyle örnek vereyim benim kullandığım otomatik Toyota yaris verso(müthiş keyifli bir araçtır bana göre) 2000 2003 model arasındaki fiyatlarına bakın ve 3000 euro ile 5000 euro aralığında alabileceğiniz diğer markalara bakın 2011,2013 model.
Toyota değer kaybetmiyor kolay kolay ve galerilere gittiğinizde Toyota her daim pahalı ve önceliği olan arabadir. Bunu sadecee ben söylemiyorum burada ve Türkiye'deki tamirci arkadaşlar da söylüyor.
1000009277.jpg
1000009274.jpg
Hocam, güle güle kullanın aracınızı.

Bence markadan ziyade, araç tipi tercihi var sizin orda. Normal binek araç yerine MPV tercih ediliyor. Veya siz işiniz gereği böyle bir araç seviyorsunuz. Tasarım olarak çok kötüymüş yalnız, bana hiç hitap etmiyor 🙂

4.500 Euro'ya, 10 yaş daha genç 170 hp'lik Laguna 2.0 DCI dururken, 1.5 kat daha fazla verip Yaris almam için çıldırmış olmam lazım 😃 Gerçekten sizin oradaki araç piyasası enteresanmış.

Akigo35 Çevrimdışı

Akigo35 

Süper Üye
20 Tem 2020
1,124
43
Hocam, güle güle kullanın aracınızı.

Bence markadan ziyade, araç tipi tercihi var sizin orda. Normal binek araç yerine MPV tercih ediliyor. Veya siz işiniz gereği böyle bir araç seviyorsunuz. Tasarım olarak çok kötüymüş yalnız, bana hiç hitap etmiyor 🙂

4.500 Euro'ya, 10 yaş daha genç 170 hp'lik Laguna 2.0 DCI dururken, 1.5 kat daha fazla verip Yaris almam için çıldırmış olmam lazım 😃 Gerçekten sizin oradaki araç piyasası enteresanmış.
Bu sadece bu model için değil Toyota ve Honda modelleri için geçerli. Bizde gösteriş çok önemli ama burda sağlamlık aranıyor.
Türkiye'de arabaya evlat muamelesi yapılıyor burda sadece sorunsuz kullanılmak istenen bir araç. Mantalite çok farklı. Çok insan için Alman, İtalyan, Fransız arabaları çöpten ibaret. Burda bahsettiğiniz araçların çoğu insan yüzüne bakmaz. Dediğim gibi Mantalite farklı. Biz sabaha tüm gün tartışsak durum bu, herkes istediğini alabilir, en doğru son söz budur 🙂

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
teraspy teraspy Emmi nerdesin, Akigo35 Akigo35 'i kızdırıyoruz gel 😃 Sende de Toyota vardı, deneyimlerini paylaş 🙂
Sayın teraspy teraspy Emmi bir süre daha istirahat modunda sanırım. Bugün bir rahatsız edeyim tekrar. :) Bu arada sen bizim araçların tasarımını beğenmiyor musun Sayın Samurai Unforgotten. Bende Fiona(rino) kullanıcısıyım. (Fiona kısmı shrek' ten geliyor.) :hahaDış boyutunun küçüklüğü ve iç hacminin genişliği bizi cezbediyor. Laguna' ya bir travel sistem bebek arabası ile iki çocuk oto koltuğunu sığdırabildiğin zaman görüşelim. :haha:haha:haha

Samurai Çevrimiçi

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,332
39
Sayın teraspy teraspy Emmi bir süre daha istirahat modunda sanırım. Bugün bir rahatsız edeyim tekrar. :) Bu arada sen bizim araçların tasarımını beğenmiyor musun Sayın Samurai Unforgotten. Bende Fiona(rino) kullanıcısıyım. (Fiona kısmı shrek' ten geliyor.) :hahaDış boyutunun küçüklüğü ve iç hacminin genişliği bizi cezbediyor. Laguna' ya bir travel sistem bebek arabası ile iki çocuk oto koltuğunu sığdırabildiğin zaman görüşelim. :haha:haha:haha
Estağfurullah hocam :hihi Ticari araçlarda tasarım açısından yapılabilecek çok fazla bir şey yok, üretim amacı farklı. Doblo büyük enişte, Fiorino küçük enişte arabası 😃

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Hocam kızdığım yok ülkeden ülkeye her konuda bakış açısı ve seçimler değişiyor.zamlara bakınca da uzun yıllardır doğru seçimler yapamadığı da ortada 🙃🙃 neyse efendim. İsteyen istediği aracı alsın binsin diyelim 😁
Gözünü seveyim şöyle sohbetlerin. Zihninize sağlık hepinizin. 😍

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Konudan bağımsız paylaşmak istiyorum. Araç sahipliği mantığı gerçekten çok farklı yönlere gidiyor. Özellikle birçok ülkede fonksiyonellik aranırken bazı ülkelerde (Ben bunu eğitim seviyesi ve ekonomik sınıf farklılıklarına bağlıyorum.) En büyüğü olsun (A.B.D.), En gösterişlisi olsun (Malta Cumhuriyeti), Altın kaplı olsun (B.A.E.) anlayışı hakim. Söz konusu farklılıkların hepsi bizim ülkemizde harmanlanınca ortaya bizim tercihlerimiz çıkıyor. Tabii ki genellemek hiçbir zaman doğru değil ve ben her zaman "İstisnalar kaideyi her zaman bozar" görüşünde olsam da görünen tablo bu.

Akigo35 Çevrimdışı

Akigo35 

Süper Üye
20 Tem 2020
1,124
43
Kabaca 250 euro ile 1500 euro arası rastgele arama yaptım çıkan sonuçlardan örnekler, pazarlık ile bu fiyatlar %50 den %20 ye kadar inebilir ama bu fiyat aralığında Toyotanin cesedini satın alırsınız 😁

1000009287.jpg
1000009288.jpg
1000009289.jpg
1000009286.jpg
1000009290.jpg

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Polo berduş ve torbacı arabası, ehliyeti ilk alan ya Polo ya peugeot 107 alır 😁 yarisler dediğim gibi eskide olsa değerlidir burda. Pololar ucuza al kaldığın yerde bırak modeli 😁
Oralarda tamir ettirmesi arabadan pahalıya mal olacağı için, hurdaya verilse üste para isteneceği için öyle. Buradaki ilanları hatırladım bir an;

2012 model SIFIR KOKUSU ÜZERİNDE Polo. (Parfüm sıktıysan tamam da 2012 model aracın sıfır kokusu?) :haha :haha :haha

Pardon bir şeyi eklemeyi unutmuşum. Tabii ki alınıp kullanılmamış araba olabilir ama araba aynı zamanda 250.000 km üstü.

Son düzenleme:
Geri
Üst Alt