Arabalar üzerine genel sohbet

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,541
Zaten Jaguar ZF, AISIN ya da Ford (Getrag) (Ford büyesindeyken) şanzıman kullanıyor. :)
ben onu beşi bilmem

16 silindirli bir motor düşün.!
1500 beygir, 1600nm tork üretebilen
2000kg ağırlığındaki aracı 2.4sn 0-100 çıkarabilen şanzımanların kralı değilde nedir.

Bugatti Divo

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
ben onu beşi bilmem

16 silindirli bir motor düşün.!
1500 beygir, 1600nm tork üretebilen
2000kg ağırlığındaki aracı 2.4sn 0-100 çıkarabilen şanzımanların kralı değilde nedir.

Bugatti Divo
Ben de 16 silindirli motoru bilmem. 2x8 diyelim. :) Kesinlikle haklısınız diyecektim de bu da çift kavrama. :) Hani biz tork konvertörlü şanzımandan bahsediyorduk. :hmm

Bir dipnot; Değil benim, jeremy clarkson' un bile sahip olamayacağı bir araba olduğu için hiç araştırmıyorum. :hih1:)

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,541
Ben de 16 silindirli motoru bilmem. 2x8 diyelim. :) Kesinlikle haklısınız diyecektim de bu da çift kavrama. :) Hani biz tork konvertörlü şanzımandan bahsediyorduk. :hmm
Aslında V değil. W diye geçiyor piston düz konumlandırilırsa blok uyuyacağı için Zigzaglı yerleşim yapılıyor.

images.jpeg-8.jpg

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Aslında V değil. W diye geçiyor piston düz konumlandırilırsa blok uyuyacağı için Zigzaglı yerleşim yapılıyor.

images.jpeg-8.jpg
Aynen. O yüzden 2x8 dedim. Ancak çift motor birleşimi mümkün olur. Ya da brutus gibi 6x2 v motor yerleştirecekler, araba gemi gibi uzayacak. :)

Aklıma geldi. Zamanında 6 silindir 2300cc v motor fordun keyfini çıkaramadan pert etmişti babam. İçim gitmişti. (Ford 20m SW kasa, 23m motor)

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,541
Aynen. O yüzden 2x8 dedim. Ancak çift motor birleşimi mümkün olur. Ya da brutus gibi 6x2 v motor yerleştirecekler, araba gemi gibi uzayacak. :)

Aklıma geldi. Zamanında 6 silindir 2300cc v motor fordun keyfini çıkaramadan pert etmişti babam. İçim gitmişti. (Ford 20m SW kasa, 23m motor)
Ahh be nasıl kıydı o araca tam bir klasik.
Rölantide dinlemesi bile keyif verirdi.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,541
slowfood slowfood V6 dedin yaramı deştin :kiskis
Bir süredir büyük hacmi motora geçme niyetim var lakin evin 2. aracı olmaması ayrıca
Çarşıya, pazara, gündelik işlere V6, 2.8lt motorla gitmek maddi anlamda yoracağı için erteliyorum. :slap

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
slowfood slowfood V6 dedin yaramı deştin :kiskis
Bir süredir büyük hacmi motora geçme niyetim var lakin evin 2. aracı olmaması ayrıca
Çarşıya, pazara, gündelik işlere V6, 2.8lt motorla gitmek maddi anlamda yoracağı için erteliyorum. :slap
Fazla çene yapmadım umarım. Konuyu bölmüşüz. :)

Madem ayrı konuya yazıyoruz konu dağıtma korkum olmadan yazayım. O arabadan sonra pek farklı araçlara ilgim olmadı. Ya 3.5 ya da 5 mercedes s serisi ya da bir sw 26m aklımda. Ama benim imkanım ve zamanım tamamlanana kadar hepsi tarih olacak sanırım. :)

Ayrıca mutlaka 2. araç olarak. Şu günde 2.3, 2.6, 3.5, 5 litrelik araçları günlük kullanacak güç bende yok. :) Günlük kullanımda bizim 1.3 mtj fazlasıyla yeter. :)

Son düzenleme:
Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,541
Fazla çene yapmadım umarım. Konuyu bölmüşüz. :)

Madem ayrı konuya yazıyoruz konu dağıtma korkum olmadan yazayım. O arabadan sonra pek farklı araçlara ilgim olmadı. Ya 3.5 ya da 5 mercedes s serisi ya da bir sw 26m aklımda. Ama benim imkanım ve zamanım tamamlanana kadar hepsi tarih olacak sanırım. :)

Ayrıca mutlaka 2. araç olarak. Şu günde 2.3, 2.6, 3.5, 5 litrelik araçları günlük kullanacak güç bende yok. :) Günlük kullanımda bizim 1.3 mtj fazlasıyla yeter. :)
Forum bizim değil mi.? kim karışır ne yaptığımıza :haha1

klasik araca binme niyetiniz varsa öncesinde
çevre edinmek gerekir. Orjinal yada 1 kalite yedek parçaları kim temin ediyor.? O model bazında yedek parça sıkıntısı var mı araştırıp öğrenmek lazım.

Entresan şekilde benim araba merakım 4 sene önce başladı.
Daha öncesinde tamir-onarım boyutundayken şuan tüm hacimleri alıp binme isteği var. :kiskis

Eketen hocam OPC olmasa bile kw/kg denk bir aracı mutlaka alacağım.

01 OPC 01

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Forum bizim değil mi.? kim karışır ne yaptığımıza :haha1

klasik araca binme niyetiniz varsa öncesinde
çevre edinmek gerekir. Orjinal yada 1 kalite yedek parçaları kim temin ediyor.? O model bazında yedek parça sıkıntısı var mı araştırıp öğrenmek lazım.

Entresan şekilde benim araba merakım 4 sene önce başladı.
Daha öncesinde tamir-onarım boyutundayken şuan tüm hacimleri alıp binme isteği var. :kiskis

Eketen hocam OPC olmasa bile kw/kg denk bir aracı mutlaka alacağım.

01 OPC 01
Açıkçası o çevreyi edinmek ancak birkaç hasar! aldıktan sonra o çevreyle tanışmayla mümkün oluyor. :) Yani konunun uzmanları birdenbire sizi alıp kabul etmiyorlar. Ancak günümüzde yurtdışından bile parça getirme olanakları bundan 10-20 yıl öncesine kıyasla çok daha ulaşılabilir olduğundan düşünülebilir. OPC serilerine ilk çıktığı dönemlerde insignia OPC ile bir ilgim vardı. Ancak bir süre sonra eskiye dönüp saf (Turbosuz, Superchargersız) araçlara ilgim tekrar arttı. Özellikle motorsiklet sevdamı da hastalık, çocuklar v.s. nedeniyle bir kenara bırakınca, sanırım tekrar bir sw kasa araca yönelmenin vakti geldi.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt