Android Box Tv Performans Sıralaması 2021

Akigo35 Çevrimdışı

Akigo35 

Süper Üye
20 Tem 2020
1,124
43
Bir süre önce lisansı olduğu için mi box aldım çok memnunum. Iptv, netflix, youtube ve film izleme amaçlı alacaksanız uzun yıllar idare edecektir.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Güncel f/p ürünü hangisi

Lisans sorunu olmayan ürün arıyorsanız (YouTube & Netflix vb. için) Xiaomi'nin ürünleri diyebilirim.
Aslında bizdeki piyasası balon ama yapabileceğimiz pek bir şey yok.
Mi TV Stick biraz daha ucuz olsa alınabilir belki ama düşük RAM kapasitesi sorun çıkarır diye düşünüyorum. (Malum Android RAM ile iyi çalışır.)
Bütçeme uyar diyorsanız onun yerine Mi Box S modelini öneririm.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Umut Barış Umut Barış sadece Plex için kullanılacak Native H265 oynatabilen başka bir box öneriniz olur mu yoksa yine Xiaomi ürünleri mi mantıklı?

Açıkçası Plex kullanmadığım için bir şey diyemem.
YouTube'a veya Google'a yazarsanız, cihazı Plex ile deneyenlerin sonucuna belki ulaşabilirsiniz.

Xiaomi Mi Box S bence pahalı, ama Netflix, YouTube gibi lisansa bağlı uygulamaları da uğraşmadan kullanmak istiyorsanız böyle lisansı olan cihazlar bakmanızda yarar var. Ama yok, benim işim olmaz diyorsanız aynı fiyata daha güçlü donanıma sahip kutu varsa onlara bakabilirsiniz. Ben kutu kullanmıyorum.

Mi TV Stick var yine lisanslı olan ama o da açıkçası pek ucuz değil ve düşük RAM kapasitesine sahip, RAM'e ihtiyaç duyan uygulamalar için sorun olabilir.
Ülkemizde Mi TV Stick ile Mi Box S arasında 100 TL fiyat farkı var. 100 TL daha az verip kanser olma ihtimaline değmez.

Mi Box S 4K desteğine sahip, H265 desteği de vardır muhtemelen.

albanez albanez bu Android kutu işlerinde epey deneyimli o size yardımcı olur belki.

Ben PC kullanıyorum, Android kutu yok evimde, o yüzden ne söylesem yalan olur.

albanez Çevrimiçi

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,220
valla son 1 yıldır BOX almadım,zira Döviz fiyatları manyak oldu yaw:hayir
elimde 2 tane var şimdilik birisi "MediaPlayer" işini görüyor diğer konularda beş para etmez!
o yüzden satamıyorum! diğeri MedyaPlayer olarak sıkıntılı ama Smart/IPTV/YouTube/KODİ v.s
gibi ıvır-zıvır işler de ise adeta süper:clap
sırayla artık bir ona bir buna bağlanıyorum

"Magicsee" den bir cihaz vardı kafamda sanırım 8 ay oldu alamadım gitti Döviz de uçunca
bana maliyeti 1500 leri bulacak dedim(mal bedeli+kargo+gümrük v.s) şimdilik askıda bekliyor

olmadı bu sefer paraya kıyıp Shield alacağım galiba:haha

zaten bu dandik BOX lara verdiğim parayla bugüne kadar 3 tane Shield almıştım kesin:haha1

en son çok gazlanan UGOOS almıştım yerli piyasadan(n11 den aldım) 1200 kağıda 1 günde geri postaladım bu mudur diye!!

BOX işi artık çok zor en dandikleri bile 500 kağıt gibi,onlarda Mi-S hariç hiç birisifazla bir şeye yaramıyor
Mi-S ise en azından NetFlix oynatıyor lisanslı olarak! bence yine de en doğru tercih nu olacaktır,hele de anlamıyorsanız
hiç bakmayın BOX lara,TV ler idare edin,ya da PC den yapın çok daha stabil ve güçlü olur
varmı PC gibisi yaw:ok:ok

Horizon707 Çevrimdışı

Horizon707 

Süper Üye
4 Eyl 2020
795
Anladım hocam teşekkürler. Mi TV Stick ile Mi TV Box S arasında ramden dolayı çok fark olur mu, olmazsa Mi TV Stick alırım 4k olmasına gerek yok zaten içeriğimin çoğu 1080p h265. Sıkıntısız oynatırsa arayüzü de idare eder hızda olursa yeterli olur.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Anladım hocam teşekkürler. Mi TV Stick ile Mi TV Box S arasında ramden dolayı çok fark olur mu, olmazsa Mi TV Stick alırım 4k olmasına gerek yok zaten içeriğimin çoğu 1080p h265. Sıkıntısız oynatırsa arayüzü de idare eder hızda olursa yeterli olur.

Ben incelemesini izlediğimde Stick uygulama geçişlerinde daha yavaş gibi gelmişti.
Bir de siz bakın YouTube'dan isterseniz.

Horizon707 Çevrimdışı

Horizon707 

Süper Üye
4 Eyl 2020
795
Ben incelemesini izlediğimde Stick uygulama geçişlerinde daha yavaş gibi gelmişti.
Bir de siz bakın YouTube'dan isterseniz.
Umut Barış Umut Barış ilgilendiğiniz için teşekkürler, biraz yavaş olsa çok sıkıntı olmaz ama 1080p h265 dosyaları direkt oynatabilmesi önemli. İlerde Plex işini küçük home server toplayıp oraya yıkmayı düşünüyorum ama Client tarafında oynatma desteği olmazsa canlı Encode yapıyor oda ciddi donanım gerektiriyor. Bir araştırayım daha çok yaygın olmadığından Mi TV Stick, Plex forumlarında yada A/V forumlarında pek konu yok hakkında birkaç inceleme var sadece Youtubeda.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Umut Barış Umut Barış ilgilendiğiniz için teşekkürler, biraz yavaş olsa çok sıkıntı olmaz ama 1080p h265 dosyaları direkt oynatabilmesi önemli. İlerde Plex işini küçük home server toplayıp oraya yıkmayı düşünüyorum ama Client tarafında oynatma desteği olmazsa canlı Encode yapıyor oda ciddi donanım gerektiriyor. Bir araştırayım daha çok yaygın olmadığından Mi TV Stick, Plex forumlarında yada A/V forumlarında pek konu yok hakkında birkaç inceleme var sadece Youtubeda.

H265 desteği vardır muhtemelen ama siz yine de Plex kullanıcılarına bir danışın bakalım.

Burada H265 var denilmiş.
YouTube ve Netflix 4K oynatan cihazlar ikisi de benim bildiğim.
Sizin de işinizi görür herhalde. :bilmiyom

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Bence bu listenin artık 2020 si gelsin ?
albanez albanez The_SreT The_SreT

Kıyamet gibi cihaz var, yazılım olsa donanım yok, donanım olsa yazılım yok.
Ya da lisans yok.
Ya da çok pahalı.

Kısacası Xiaomi'den devam şimdilik bence. :kiskis
Ya da ikinci el parçalarla bir PC toplayıp, KODI yükleyip, kablosuz fare veya Xbox & PS kolu ile kullanmak olabilir.
Eskiden HTPC diye bir şey vardı ya.
Hala var aslında ama ülkemizde fiyatlar arşa erince, bunu da toplayan kalmadı eskisi gibi.
Eskiden HTPC kasaları kapıştırırdı millet. :kiskis
ITX anakart olmuş 1000-1500 lira, bir anlamı kalmıyor haliyle. :kiskis

albanez Çevrimiçi

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,220

bana bunları teknik olarak soruyorsan,bunlar da beş para etmez!

şimdi şöyle,Xiaomi asıl işi telefon dan işi götürmek dir ki zaten herifler bu konuda DEV oldular!
uyanığın birisi çıktı firmadan yaw BOX yapalım dedi,zaten Lisansları da bir şekilde var bunların
en basitinden en ucuzundan bir şey yaptırdılar(kendileri yapmaz böyle dandik işler fasoncular üretiyor bunları)

"NetFlix" Lisanslı ayağına malı götürdüler uyanıklar yaw:kiskis bu da onlara yetiyor,zaten dikkat ederseniz yıllardır aynı malı
gazlıyorlar hiç bir ilerleme yoktur,dediğim gibi bunlar BOX çı filan değildir,sanırım bir de Ukraynalı(veya Rus)yazılım
ekipleri var işi öyle götürüyorlar!

Ama NF dünyada uzun zamandır ciddi bir TREND oldu adeta! böyle ucuz bir box alıp da kullanmak çoğu insanların
işine geliyor fiyatı da uygun sayılır!(1080p/4K desteğinden bahsediyorum)

Android olması sebebiyle de diğer çoğu işleri de bir şekilde yapıyor v.s ve de çoğu normal kullancılar için bence
güzel bir tercih bunlar

RAM leri dandik!
ROM öyle

bunlara dan fazla bir şey beklemeyin

Ethernet yoktur(ama alternatif yoldan olabiliyor!) ama Ethernet hiç tavsye etmem
WiFi 5Ghz desteği varmı onuda bilmiyorum ama 2.4Ghz de yetersiz kalıyor çoğu için!

5 varsa ne ala yoksa duruma göre sıkıntı yaşarsınız örneğin modem salonda box arka odada ise gibi!
ama 5 varsa yinede box ile modem dip dibe olmalıdır! sonra çekmiyor hız düşüyor cart curt etmeyeseniz

Not;kimileri Ethernet yok diyor ama olmaması daha iyi Ethernet ile böyle yüksek hızlar olmaz!
50Mb tarifeniz varsa 1/3 ancak alırsınız gerçek manada! hatta onu bile alamazsınız 2.4 ise tam rezalet dir
5Ghz ve modem+box yan yana ise en iyisidir:ok

Not;WiFi chipset çok iyi değil bunlar da! tek çözüm HIZ sorunu olmaması için 5Ghz+Modem yan yana!
gerçi bazı insanlar salon-arka oda da arasında filan diyor ama acaba hangi hızlardan kaç Mbit lik değerlerle yayını alıyor!

NetFix örneğin 14/15Mb den yayın veriyor,bu bir kere düşük hatta çok düşük bir değerdir hele de 4K için!!

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,138
Bence bu listenin artık 2020 si gelsin ?
albanez albanez The_SreT The_SreT

r

4

Alıntı=

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt