Android Box Tv Performans Sıralaması 2021

pisicomat Çevrimdışı

pisicomat 

Yeni Üye
3 Ağu 2021
31
39
Cihaz Asus'un sahip olduğu Askey üretimi bir cihaz, standart lisanslı güzel bir cihazdır. İşlemcisi Amlogic S905Y2, ekran kartı Mali G31, 2gb ram, 8gb ram donanımına sahip. Kullananının nadir olması Türkiye'de satışı yok sanırım bu cihazın.
Evet hocam muhtemelen o nedenle. Hemen hemen 1 yıl önce android tvbox ararken Miboxlar 450tl civarı idi. Bu cihaz Walmart'ta 25 dolar indirime girmişti. Komisyon vs bana 350tlye (daha düşük de olabilir) mal oldu. Biraz araştırmayı ve farklı cihazlar kullanmayı seven biriyim. Genel itibariyle memnunum bundan sonra alırsam sanırım Nvidia Shield alabilrim bakalım nasip...

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Eve kutu almayı düşünüyorum. Donanımlar benzer. YouTube, Netflix, Spotify üçgeninde takılmasın yeter.

Mi TV Stick alınır mı? Performans artırmak için uygulama silenleri vs görüyorum. Mi Box S desek 1000 TL. Onun da Pro su çıktı hala gelmedi.

1000 civarına güzel kutu var mı güncel? Lisans sorunu olmayan? Mi Box veya Stick den daha iyi diyebileceğiniz? Yoksa stick al geç mi diyorsunuz? Kriterler belli. Lisans olsun, yazılım berbat olmasın. Applerde kasmasın. ?

Bir de etherneti iyi box var mı? Modemin dibinde kablo ile bağlayabilirim. Wi fi meşgul etmemiş olurum.

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,138
Eve kutu almayı düşünüyorum. Donanımlar benzer. YouTube, Netflix, Spotify üçgeninde takılmasın yeter.

Mi TV Stick alınır mı? Performans artırmak için uygulama silenleri vs görüyorum. Mi Box S desek 1000 TL. Onun da Pro su çıktı hala gelmedi.

1000 civarına güzel kutu var mı güncel? Lisans sorunu olmayan? Mi Box veya Stick den daha iyi diyebileceğiniz? Yoksa stick al geç mi diyorsunuz? Kriterler belli. Lisans olsun, yazılım berbat olmasın. Applerde kasmasın. ?

Bir de etherneti iyi box var mı? Modemin dibinde kablo ile bağlayabilirim. Wi fi meşgul etmemiş olurum.
Mi Stick alınır neden alınmasın, sadece Youtube, Netflix ve Spotify da kullanacaksan takılmaz. Ama cihaz 1080p dir, 4K değil. 4K olarak Mi Box S var, neredeyse 1 yıla yakındır kullanıyorum, tek bir sorun bile yaşamadım açıkcası, kullanımından memnundum, şimdi Tivo Stream 4K cihaza geçtiğim için kenarda yatıyor. Bu arada Amazon.com dan Tivo'da alabilirsin, en son baktığımda vergisi, algısı dahil herşeyiyle 55 dolar felandı.

Mi Box S in Pro su çıktı ama geleceğini sanmıyorum, hem global versiyonu çıkmadı, hemde cihaz lisanslı değil. Yeni çıkan Mi Stick in üst modeli diyebileceğimiz Tv Stick 4K lisanslı bir ürün, ama daha Türkiye'ye gelmedi, Aliexpress'ten 800-850 TL arası vergi hariç alınıyor ama, geldikten sonra vergisi ne olur sürpriz yumurta ? hani 60 TL de çıkabilir, 300 TL de çıkabilir. O gün sizin paketin denk geldiği memura bağlı birazda ?

Gel gelelim yukarıda bahsi geçen hiç bir cihazın ethernet girişi yok ? ama 5ghz kablosuz bağlantıda kablolu bağlanmış tadını arartmayan cihazlardır. 2.4ghz bağlantı için kefil olmam, onda evin internetiydi, modemiydi gibi detaylara girmemiz gerekecek.

Önerebileceğim cihazlar

Stick olarak ve şuan ülkemizde en iyi işlemciye sahip iki cihaz olarak ( stick olmayanlarda dahil en iyi işlemcilere sahipler ) Sunny Prime Stick Tv ve Realme Google Tv Stick, bu iki cihaz herşeyiyle aynıdır, sadece Sunny tek bir artısı vardır, 16gb depolmaya sahiptir. Şuan ülkemizde 16gb depolamaya sahip tek lisanslı cihazdır. Yeni çıkan Xiaomi Tv Stick 4K da bunlarla aynı özelliğe sahiptir, kopya gibilerdir.

Ethernet girişli cihaz arıyorsan Botech Wzone 4K, Homatics Box Q ve Mecool Km2 gibi cihazları önerebilirim. Gerekli aparatı alırsan Mi Box S alabilirsin.

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44

Mi box mi stick arasında ben boxu öneririm. İkisini kullandım. Şuan stick kullanıyorum. YouTube için kullanıyorum daha çok birde ip TV. Bunlar için yeterli tvim 4k olmadığı için sıkıntı yok zaten.
Ama ben yinede box öneririm. Alternatifi daha çok ?

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Mi box mi stick arasında ben boxu öneririm. İkisini kullandım. Şuan stick kullanıyorum. YouTube için kullanıyorum daha çok birde ip TV. Bunlar için yeterli tvim 4k olmadığı için sıkıntı yok zaten.
Ama ben yinede box öneririm. Alternatifi daha çok ?
Evdeki TV Full HD, 4K olmasa da olur tabi ama Mi TV Stick'e de pek güvenemiyorum. Realme veya Sunny de aklım ama Sunny e de güvenemiyorum. Realme de Türkiye garantili değil sanırım. Sunny stick alan var mı acaba? ?

B Çevrimdışı

Başkan2005 

Yeni Üye
21 Eyl 2018
40
60
Ben Yutube ve Netflix yanısıra üzerinde mp4 - mkv filmler bulunan dış sabit diskimi bağlayarak, MX Player ile rahat film izleyebileceğim bir tvbox arıyorum. Bana tavsiyede bulunur musunuz?
Hatta film izlemenin benim için Netflix veya Youtube'un çözünürlüğünden daha ön planda geldiğini belirtmiş olalım.

Not: Bu arada X96 box (Çin malı) kullanıyorum, fakat çok memnun değilim.

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,138
Evdeki TV Full HD, 4K olmasa da olur tabi ama Mi TV Stick'e de pek güvenemiyorum. Realme veya Sunny de aklım ama Sunny e de güvenemiyorum. Realme de Türkiye garantili değil sanırım. Sunny stick alan var mı acaba? ?
Sana şu cihazı önerebilirim, fiyatı çok uygun. Askey ( Asus ) üretimidir. Sahibinden de 650 - 700 tl civarı satanlar mevcut. Google, Netflix sertifikalı cihazdır.

Garanti çok önemli diyorsan ülkemizde direkt muhattap bulabileceklerin, Xiaomi, Sunny, Amazon Fire, Botech ürünlerine bakmalısın.

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,138
Ben Yutube ve Netflix yanısıra üzerinde mp4 - mkv filmler bulunan dış sabit diskimi bağlayarak, MX Player ile rahat film izleyebileceğim bir tvbox arıyorum. Bana tavsiyede bulunur musunuz?
Hatta film izlemenin benim için Netflix veya Youtube'un çözünürlüğünden daha ön planda geldiğini belirtmiş olalım.

Not: Bu arada X96 box (Çin malı) kullanıyorum, fakat çok memnun değilim.
Netflix ve Youtube önceliğin olmayabilir ama stabil ve devamlılığı olan bir cihaz istiyorsan kesinlikle Google Sertifikalı bir cihaz alman gerekiyor.

İsteklerine göre sana önerebileceğim cihazlar

Homatics Box Q
Botech Wzone
Atlanta Colovu
Mecool Km2

More61 Çevrimdışı

More61

Yeni Üye
12 May 2018
48
37
Bir süre Mi Tv Stick kullandım. Menülerde gezinirken android işletim sistemi şişer ve sonra normal çalışmasına devam eder tarzında takılıp ilerlerlemelerle karşılaştım. Televizyonum 4K olunca 1080p tv sticke alışamadım. Daha sonra Tivo 4K aldım. Mi Tv Sticke göre daha performanslı çalıştığını düşünmekteyim. Menülerde gezinirken takılma yaşamadım hiç. Sesli komut hizmetinin Mi tv Stickten daha iyi çalıştığını düşünüyorum. O hizmeti kullanırken de Mi tv stick ağır çalışırdı. Ayrıca Mi tv stickte örneğin iptv izlediğim uygulamada herhangi bir kanalı sesli komutla aratamazdım. Tivo 4k'da ise iptv programının arama kısmına tıkladığımda klavye üzerinde mikrofon simgesi çıkmakta. Bu simgeye basıp sesli komut ile istediğim kanalı aratabiliyorum. Bu özellik mi tv stickte yoktu diye hatırlıyorum. Yanlış hatırlıyorsam beni düzeltebilirsiniz. Ya da bir güncelleme sonucu birçok tv box'a gelen bir özellik midir bilemiyorum.

Cihazı netflix, youtube, mubi, amazon prime video, iptv için aktif olarak kullanmaktayım. Herhanbir bir problem yaşamadım. Cihazda otg desteği bulunmakta. Harici bir harddisk, usb çoğaltıcı, usb to rj45 şeklinde kullanım durumları söz konusu oluyor diye araştırdım fakat kendim bu hususları deneyimlemedim henüz. Amazon.com dan herşey dahil 580 tl'ye temin etmiştim.

B Çevrimdışı

Başkan2005 

Yeni Üye
21 Eyl 2018
40
60
Sana şu cihazı önerebilirim, fiyatı çok uygun. Askey ( Asus ) üretimidir. Sahibinden de 650 - 700 tl civarı satanlar mevcut. Google, Netflix sertifikalı cihazdır.

Garanti çok önemli diyorsan ülkemizde direkt muhattap bulabileceklerin, Xiaomi, Sunny, Amazon Fire, Botech ürünlerine bakmalısın.

Onn. Android Tv Box 4K
Tavsiye ettiğiniz bu TV Box'un harici hard disk bağlayacak bir USB girişi yok. Ayrıca 2 Gb çok yetersiz bir hafıza. Sadece Netflix Youtube izlesem belki bu alet uygun olabilir. Ama ben öncelikle harici diskten film izliyorum.

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,138
Onn. Android Tv Box 4K
Tavsiye ettiğiniz bu TV Box'un harici hard disk bağlayacak bir USB girişi yok. Ayrıca 2 Gb çok yetersiz bir hafıza. Sadece Netflix Youtube izlesem belki bu alet uygun olabilir. Ama ben öncelikle harici diskten film izliyorum.
O yazıyı alıntıladığım üzere sana değil Umut Barış Umut Barış arkadaşımıza yazdım ? sana verdiğim cevap bir altındakidir ?

B Çevrimdışı

Başkan2005 

Yeni Üye
21 Eyl 2018
40
60
Netflix ve Youtube önceliğin olmayabilir ama stabil ve devamlılığı olan bir cihaz istiyorsan kesinlikle Google Sertifikalı bir cihaz alman gerekiyor.

İsteklerine göre sana önerebileceğim cihazlar

Homatics Box Q
Botech Wzone
Atlanta Colovu
Mecool Km2

Homatics Box Q
Botech Wzone
Atlanta Colovu
Mecool Km2

Tavsiye ettiğiniz bu cihazların hepsinin 2 Gb RAM hafızası var. Bence çok yetersiz.
Benim 3 yıldır kullandığım Çin malı Android X96 Tv Box'umun hafızası bile 4 Gb RAM / 64 Gb ROM. Bununla ben x264, x265 .mp4 filmleri MX Player ile rahatlıkla izliyorum. Sadece bazı .avi dosyalarda problem çıkıyor, o da uygun olmayan codec ile ilgili.
Daha düşük bir konfigürasyona herhalde geçmemi beklemezsiniz.
Yine de verdiğiniz bilgi için teşekkür ederim.

M Çevrimdışı

maymunkral 

Aktif Üye
30 May 2018
358
41
Onn. Android Tv Box 4K
Uygun Fiyat Mecool km2
Salt performans nvidia shield

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,138
Homatics Box Q
Botech Wzone
Atlanta Colovu
Mecool Km2

Tavsiye ettiğiniz bu cihazların hepsinin 2 Gb RAM hafızası var. Bence çok yetersiz.
Benim 3 yıldır kullandığım Çin malı Android X96 Tv Box'umun hafızası bile 4 Gb RAM / 64 Gb ROM. Bununla ben x264, x265 .mp4 filmleri MX Player ile rahatlıkla izliyorum. Sadece bazı .avi dosyalarda problem çıkıyor, o da uygun olmayan codec ile ilgili.
Daha düşük bir konfigürasyona herhalde geçmemi beklemezsiniz.
Yine de verdiğiniz bilgi için teşekkür ederim.
Sana önerdiğim cihazlar, şuan senin kullandığın cihazdan daha seri ve stabil cihazlardır. Tv Box'ta önemli olan ram ve hafızanın yüksek olması değildir. Aksi taktirde şuan kullanmış olduğun, çakma telefon androidi çakılmış x96 box'tan memnun kalmaman çok doğaldır. Çünkü cihazda yazılım desteği yoktur, aldığında ne ise o şekilde kalır yerinde sayar. Devamlı gelişen ve güncellenen uygulamalara ayak uyduramaz, bir zaman sonra çöp olurlar.

Kriterlerimiz

1- Üretici
2- Yazılım Desteği
3- Sahip olduğu Sertifikalar
4- Donanım

İstemeye, istemeyede olsa senin kriterlerine göre sana önereceğim cihaz HK1 RBOX X4 dür. Bu cihazın çeşitli donanımlarda satışı mevcuttur. 2gb-16gb / 4gb-32gb / 4gb-64gb ve 4gb-128gb.

Şuan yazılım desteği ve lisanslı olmayan en iyi işlemciye sahip cihazlardan birisidir. Yalnız alırken şuna dikkat etmelisin, bu cihazın başka bir versiyonu daha var RK3318 işlemcili Android 10 sürümlü olan, bunu kesinlikle alma.

Sana tavsiye ettiğim s905x4 işlemcili ve Android 11 olan modeldir. Yani bu HK1 RBOX X4

images-1b6dbec64bd2b65cb.jpg

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt