Amazon Fire TV Stick Arızalandı

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,329
64
teraspy teraspy hocam linux kullanmıyorum denemedim ama direk göreceğini sanmıyorum sistem android ama her marka farklı driver farklı yazılım kullanıyor birbirini tutmuyor hepsi için ayrı ayrı farklı sorunlar farlı çözüm yöntemleri var işten anlayan birinin cihazı görmesi birkaç test yapması lazım fastboot işlemi yapmak için cihaza uygun olan adb driver yüklenmesi lazım fastboot cihaz ile iletişim kurabilsin diye yazarak onu yap bunu yap desem olmuyor android sistem biraz karışık internete farklı yabancı kaynaklar farklı çözümler var bu sorunun çözümü için aşağıya link bırakıyorum

Bende linux altında görünüp görünmeyeceğini inan test etmiş değilim ,sadece ext dosya sistemi olduğu için yazdım,yeğende vardı ,farklı bir marka ,android çubuk,ama bozulunca çöpe atmış,kızdım tabii :)
En azından elimde olsa idi,denerdim ki o da biliyor bunu ,sonradan üzüldü "ah ,daykom aklıma gelmedi" dedi.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Bende linux altında görünüp görünmeyeceğini inan test etmiş değilim ,sadece ext dosya sistemi olduğu için yazdım,yeğende vardı ,farklı bir marka ,android çubuk,ama bozulunca çöpe atmış,kızdım tabii :)
En azından elimde olsa idi,denerdim ki o da biliyor bunu ,sonradan üzüldü "ah ,daykom aklıma gelmedi" dedi.
teraspy teraspy hocam bende linux kullanmayı denedim alışamadım windowsa döndü youtubede çözümü vermişler fakat eksik vermiş işin can damarını vermemiş adb cihazı tek başına görmez cihaza uyumlu adb driver pc,ye kurulmalı ondan sonra adb ile fastboot işlemi yapılmalı bu işten para kazandıkları için eksik bilgi ile çözüm sunuyorlar deneyip yapamayan son kullanıcı cihazını onlara gönderiyor bence yapılan etik değil neyse ekmek davası işte

Moderatör tarafında düzenlendi:
teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,329
64
teraspy teraspy hocam bende linux kullanmayı denedim alışamadım windowsa döndüm mert temizer diye youtuber çözümü vermiş fakat eksik vermiş işin can damarını vermemiş adb cihazı tek başına görmez cihaza uyumlu adb driver pc,ye kurulmalı ondan sonra adb ile fastboot işlemi yapılmalı bu işten para kazandıkları için eksik bilgi ile çözüm sunuyorlar deneyip yapamayan son kullanıcı cihazını onlara gönderiyor bence yapılan etik değil neyse ekmek davası işte
Evet ,bu işlemi maalesef uydu alıcılarında da görüyorum,dediğin gibi "ekmek parası" diyorum ve susuyorum,virüs biterse ve yolum düşerse Bursa'ya çayını içmeye geleceğimi de bildiriyorum :hihi

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
:byeEvet ,bu işlemi maalesef uydu alıcılarında da görüyorum,dediğin gibi "ekmek parası" diyorum ve susuyorum,virüs biterse ve yolum düşerse Bursa'ya çayını içmeye geleceğimi de bildiriyorum :hihi
Beklerim emmi buyur gel yalnız çayla :caykalmaz bursaya gelmişken iskender yemeden göndermem ona göre ?

images-15d8c00976b4d2067.jpg

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
teraspy teraspy hocam bende linux kullanmayı denedim alışamadım windowsa döndüm mert temizer diye youtuber çözümü vermiş fakat eksik vermiş işin can damarını vermemiş adb cihazı tek başına görmez cihaza uyumlu adb driver pc,ye kurulmalı ondan sonra adb ile fastboot işlemi yapılmalı bu işten para kazandıkları için eksik bilgi ile çözüm sunuyorlar deneyip yapamayan son kullanıcı cihazını onlara gönderiyor bence yapılan etik değil neyse ekmek davası işte
Dediğim gibi. ADB için driver lazım. Bunun için içinde ne var ona bakmak lazım.
Sürekli standby da kaldıysa beslemeden kaynaklı bozulmuş olabilir diye düşündüm.
Yanlarında verdikleri adaptör çok aman aman cihazlar değildir sonuçta.

HDMI kaynaklı bir arıza da olabilir, HDMI havadan nem kapan bir teknoloji.

Son düzenleme:
T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Haftaici kendim getiririm, neredeydi yeriniz :)
burası istediğin zaman gel
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

geleceğin günü yaz dm,den tel no yaz ben ararım seni beyazıt heykelinin önünde teslim alırım cihazı aynı yerde teslim ederim :ok

S Çevrimdışı

smartpin

Yeni Üye
14 Kas 2020
21
44
arkadaslar varmidir konuyla ilgili yeni bir bilgi edinen? cihazi 3 gun elektrikte biraktim herhangi bir logo vs gelmedi

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
arkadaslar varmidir konuyla ilgili yeni bir bilgi edinen? cihazi 3 gun elektrikte biraktim herhangi bir logo vs gelmedi
Güvenip gördermedin şimdiye tamir olmuş kullanıyordun şimdi zamanım yok ben müsait değilim Mert temizer'e gönder o yapsın

Arıza tespit =-pc'ye bağlanacak adb fastboot ile bazı komuttlar ile cihaz kurtarılmaya çalışılacak
Cihaz yine tepki vermezse arızalı direnç varmı diye ölçüm yapılacak ordan da birşey çıkmazsa
enson sıcak hava istasyonu ile chipset'e müdahale edilecek yapılacak işlemler bunlar
imkanın varsa kendin yap hadi sana kolay gelsin ?

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Güvenip gördermedin şimdiye tamir olmuş kullanıyordun şimdi zamanım yok ben müsait değilim Mert temizer'e gönder o yapsın :kiskis

Arıza tespit =-pc'ye bağlanacak adb fastboot ile bazı komuttlar ile cihaz kurtarılmaya çalışılacak
Cihaz yine tepki vermezse arızalı direnç varmı diye ölçüm yapılacak ordan da birşey çıkmazsa
enson sıcak hava istasyonu ile chipset'e müdahale edilecek yapılacak işlemler bunlar
imkanın varsa kendin yap hadi sana kolay gelsin ?
Gerçekten konu açılalı aylar olmuş, cihaz kendi kendine nasıl düzelebilirdi ki? :kiskis

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Gerçekten konu açılalı aylar olmuş, cihaz kendi kendine nasıl düzelebilirdi ki? :kiskis
o kadar basit bir arıza değil 3-saat uğraştıran cihazlar var saydığım bütün işlemleri yapıyoruz cihaz olmuyor enson sarj entegresini değiştiyoruz sarj entegresi yanmış sorunu çözsek de okadar zaman boşa gitmiş oluyor bazen 10 dk sürmüyor tamiri çok karışık :kiskis

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
o kadar basit bir arıza değil 3-saat uğraştıran cihazlar var saydığım bütün işlemleri yapıyoruz cihaz olmuyor enson sarj entegresini değiştiyoruz sarj entegresi yanmış sorunu çözsek de okadar zaman boşa gitmiş oluyor bazen 10 dk sürmüyor tamiri çok karışık :kiskis
Elde manual, datasheet olmayınca deneme-yanılmadan başka şans yok zaten.
Asıl sorun bu ürünün arıza çıkartabilecek kadar kötü tasarlanmış olması bence.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Elde manual, datasheet olmayınca deneme-yanılmadan başka şans yok zaten.
Asıl sorun bu ürünün arıza çıkartabilecek kadar kötü tasarlanmış olması bence.
%90 işlemci sorunu var cihazda bunlar çok ısınıyor küçücük cihaz .
Chipset altı lehim tabakasında korozyon oluşuyor .
Arızalı direnç şarj entegresi yanmıştır yazılımsal hata vs olmuştur.
Sebep çok tv box grubu hepsi çok fazla ısınıyor soğutmaları yetersiz bu tür arızalar kaçınılmaz .

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt