Amazon Fire TV Stick Arızalandı

S Çevrimdışı

smartpin

Yeni Üye
14 Kas 2020
21
44
ilk model degil, 2. generation, cok da az kullanmistim neden boyle oldu anlamadim

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
ilk model degil, 2. generation, cok da az kullanmistim neden boyle oldu anlamadim
Sürekli prizde kalması sonucu, voltaj dalgalanması veya komponent arızası oluşmuş olabilir.
Umalım ki basit bir arıza olsun.
Önce isterseniz farklı bir kaynakla beslemeyi deneyin.
Bu cihaz adaptör ile mi güç alıyor?

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Yazılımsal bir sorunu var pc ve gerekli programlar driverler ile kontrol edilmesi pc üzerinde fastboot ile verilen komutlardan cihazdan tepki alınmaz ise sonra power ic entegre chip sorunu varmı ona bakılır pc ye tanıtmak doğru driveri bulmak doğru işlemleri yapmak zor olabiliyor son kullanıcının yapabileceği işlemler sınırlı kullanıcı cihazı çok kurcalarsa içini açmak oraya buraya müdahale etmesi basit sorunu olan cihazı kullanılmaz hale getirebiliyor

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,289
64
Yazılımsal bir sorunu var pc ve gerekli programlar driverler ile kontrol edilmesi pc üzerinde fastboot ile verilen komutlardan cihazdan tepki alınmaz ise sonra power ic entegre chip sorunu varmı ona bakılır pc ye tanıtmak doğru driveri bulmak doğru işlemleri yapmak zor olabiliyor son kullanıcının yapabileceği işlemler sınırlı kullanıcı cihazı çok kurcalarsa içini açmak oraya buraya müdahale etmesi basit sorunu olan cihazı kullanılmaz hale getirebiliyor
+1
Android ise zaten direk görmez sanırım ,çünkü ext ile formatlıdır sanki,ama linux sistemde görünür mü acaba dersin sevgili denysmih6 :alala

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,289
64
Kablonet gitti ,telden giriyorum,yine çalışma var sanırım ,birzdan kapatacağım,çünkü köyde lazım oluyor internet :)

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
+1
Android ise zaten direk görmez sanırım ,çünkü ext ile formatlıdır sanki,ama linux sistemde görünür mü acaba dersin sevgili denysmih6 :alala
teraspy teraspy hocam linux kullanmıyorum denemedim ama direk göreceğini sanmıyorum sistem android ama her marka farklı driver farklı yazılım kullanıyor birbirini tutmuyor hepsi için ayrı ayrı farklı sorunlar farlı çözüm yöntemleri var işten anlayan birinin cihazı görmesi birkaç test yapması lazım fastboot işlemi yapmak için cihaza uygun olan adb driver yüklenmesi lazım fastboot cihaz ile iletişim kurabilsin diye yazarak onu yap bunu yap desem olmuyor android sistem biraz karışık internete farklı yabancı kaynaklar farklı çözümler var bu sorunun çözümü için aşağıya link bırakıyorum

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
teraspy teraspy hocam linux kullanmıyorum denemedim ama direk göreceğini sanmıyorum sistem android ama her marka farklı driver farklı yazılım kullanıyor birbirini tutmuyor hepsi için ayrı ayrı farklı sorunlar farlı çözüm yöntemleri var işten anlayan birinin cihazı görmesi birkaç test yapması lazım fastboot işlemi yapmak için cihaza uygun olan adb driver yüklenmesi lazım fastboot cihaz ile iletişim kurabilsin diye yazarak onu yap bunu yap desem olmuyor android sistem biraz karışık internete farklı yabancı kaynaklar farklı çözümler var bu sorunun çözümü için aşağıya link bırakıyorum

ADB Driver için içindeki işlemciye uygun ADB sürücülerini bulmak gerekir diye düşünüyorum.
Telefonda öyle çünkü. Qualcomm'sa Qualcomm, MediaTek ise MediaTek driver'ı yüklüyorduk.

T Çevrimdışı

trkkrsy 

Süper Üye
26 Ara 2017
915
42
güven konusunda sorun yaşamazsanız gönderin bi mücadele vereyim !

şu anki halinden daha kötü bir duruma sokamam sanırım ? ?

ya da yazılım vs araştırayım beceriniz varsa uzaktan deneyelim ?

S Çevrimdışı

smartpin

Yeni Üye
14 Kas 2020
21
44
kiymetli arkadaslar, aynı değerlerdeki farklı adaptorler ile (ipad ve lenovo windows stick) denedim ancak sonuc degismedi, calistigina emin oldugum bir kablo ile bilgisayara bagladim ancak herhangi bir tepki yok aygıt yoneticisine baktigimdada goremiyorum, sanirim donanimsal bir ariza, kocaelideki veya bursadaki arkadaslardan yardim alabilirim

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
kiymetli arkadaslar, aynı değerlerdeki farklı adaptorler ile (ipad ve lenovo windows stick) denedim ancak sonuc degismedi, calistigina emin oldugum bir kablo ile bilgisayara bagladim ancak herhangi bir tepki yok aygıt yoneticisine baktigimdada goremiyorum, sanirim donanimsal bir ariza, kocaelideki veya bursadaki arkadaslardan yardim alabilirim
ben bursadayım istersen cihazı gönder bir bakalım nesi varmış dm,den adres tel no yaz kargo indirim kodu vereyim

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
O zaman dediğiniz gibi içine bakmak gerek hocam.
Umuyoruz ki basit bir direnç, kapasitör vs arızasıdır.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
O zaman dediğiniz gibi içine bakmak gerek hocam.
Umuyoruz ki basit bir direnç, kapasitör vs arızasıdır.
donanım arızası olduğunu sanmıyorum direnç power ic yada chip arızası bu kadar kısa zamanda oluşmaz zaten chip arızası var ise tamir taraftarı değilim çünkü arıza kısa süre sonra tekrar ediyor cihaz kitlenmiş pc,ye takınca görmemesi normal her arızayı son kullanıcı yapsa ustalara gerek kalmaz bir cihazı pc,ye tanıtmak için 2 saat uğraştığımı hatırlarım 20 tane farklı farklı driver program vs yüklediğim zamanda oldu driver versiyonu yeniymiş cihazı pc ondan görmüyormuş enson eski version bulmuştum öyle gördü pc basit seyler çok zaman alabiliyor bazen win7 uyumsuzluğuda oluyor arada :kiskis
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

içine bak deme Umut Barış Umut Barış hocam :kiskis bakıyorlar içinede sonra istemeden direnc vs birşey kopuyor yada düşüyor ark oluyor ondan sonra cihaz kullanılmaz hale geliyor teknik bilgisi olmayan cihazı açmasın kurcalamasın müdahale etmesin

Moderatör tarafında düzenlendi:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri