Amazon Fire TV Stick Arızalandı

S Çevrimdışı

smartpin

Yeni Üye
14 Kas 2020
21
44
Merhaba arkadaşlar,
amazon fire tv stick 4. ayında arıza yaptı, hiç görüntü vermiyor, araştırmalarım sonucu 72 saat adaptöre bağlı beklettim ancak hiçbir türlü görüntü alamıyorum,
aynı degerlerde farklı adaptörlerlede denedim ancak sonuç aynı, herhangi bir düşme vs olmadi tvnin arkasindaki hdmida oylece baglıydı, tamiri için degerli fikirlerinizi bekliyorum, tesekkurler

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
son secenek ..

Bild_2020-11-17_180307.png

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
garantisi yokmuydu niye açtınız cihazı fasboot ile pc,den yaplıyor sık karşılaşılan bir sorunmuş o pc ile çözebilirsin

Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

S Çevrimdışı

smartpin

Yeni Üye
14 Kas 2020
21
44
garantisi yokmuydu niye açtınız cihazı fasboot ile pc,den yaplıyor sık karşılaşılan bir sorunmuş o pc ile çözebilirsin

Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Selamlar, bu cihazların Turkiyede garantisi yok o sebeple actim, benim cihazimi bilgisayara bagladigimda bilgisayarda tanimiyor.. cok farkli bir ariza meydana geldi ilginc..

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Tesekkurler, kombinasyonlari denedim ancak goruntu alamiyorum,
kutusundan cikardim, yapilabilecek birsey var gibi duruyorsa bilgilendirirseniz sevinirim

1939eecf46bc8f7ae.jpg
272690895e2e4e494.jpg
Cihaza giren gerilimi ölçün derim öncelikle.
Sonrasında adım adım ilerlemeniz gerek.
Sürekli fişte kaldığı için basit bir komponent arızası da olabilir, chip arızası da olabilir.
Cihazın ülkemizde garantisi yok ama Amazon üzerinden aldıysanız kendileri ile iletişime geçebilirdiniz.
Yurt dışına gönderirdiniz cihazı.

Bilginiz yoksa müdahale şansınız biraz zor çünkü.

S Çevrimdışı

smartpin

Yeni Üye
14 Kas 2020
21
44
Cihaza giren gerilimi ölçün derim öncelikle.
Sonrasında adım adım ilerlemeniz gerek.
Sürekli fişte kaldığı için basit bir komponent arızası da olabilir, chip arızası da olabilir.
Cihazın ülkemizde garantisi yok ama Amazon üzerinden aldıysanız kendileri ile iletişime geçebilirdiniz.
Yurt dışına gönderirdiniz cihazı.

Bilginiz yoksa müdahale şansınız biraz zor çünkü.
ben letgodan sifir olarak almistim, yurtdisindan gelirken getirmis arkadas, amazonda 60 gün falan garanti veriyor sanirim bu cihaza, bir tamircüye gitmesi gerekecek, cok tesekkurler

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
ben letgodan sifir olarak almistim, yurtdisindan gelirken getirmis arkadas, amazonda 60 gün falan garanti veriyor sanirim bu cihaza, bir tamircüye gitmesi gerekecek, cok tesekkurler
Buna bakacak tamirci bulursunuz umarım.
Maliyetli, yapılamayacak arızaları olmadıktan sonra tamir edilebilir bence.

S Çevrimdışı

smartpin

Yeni Üye
14 Kas 2020
21
44
Tamir tecrubeniz var ise kargolayabilirim, cihaz zaten cok pahali bir cihaz degil tamiri icinde 100 tlden fazla vermek anlamsiz olur,

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
pc direk görmez extra program driver vs yüklemeniz gerekli birde tecrübe lazım cihazı gönderseniz yapmaya çalışırım chip sorunu yoksa arızası basit nerde ikamet ediyorsunuz

teknolojix Çevrimdışı

teknolojix 

Aktif Üye
31 Eki 2017
268
Fire stick 4K aynı sorun bendede vardı genelde güncelleme geldiğinde kitleniyor benimki oda debloat toolbox dan tüm amazon ıvır zıvırları kapatınca güncelleme ardından açılmıyo Wolf Launcher kullandığımdan onu farkettim artık güncellemeyide manuel yapıyorm bazende kumanda hiç görmüyor görüntüde simsiyah ekranda kalınca ve kumandada işlev görmediğinde ilginçtir telefondan Fire TV uygulaması ile bağlanabilemyi başarmış ordan kumanda etmiştim resetleyip düzeltmiştim tabikide interneti yakalıyorsa şansına buda benim şansıma mıydı bilmem ama pek kurcalamayada gelmiyo bu melet ... bu kumandada tuş kombinasyonlarıyla yapılan fantezileri bende becerememiştim... ama neticede çözülemiyecek bişey değil zaman istiyo şeytan icadı :) ...

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt