Amazon Fire TV Stick Arızalandı

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Sakın "1 adım" demeyesin :hihi
İşte benim lenovada da yanan buna benzer IC,8586E,gerçi yenisini aldım artık,Çankaya'da biri "amca getir yapalım" dedi ,fiyat sordum "750" dedi,kalsın dedim :)
50 metre aşağıda bize çok yakın sokak başı:hihi

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Hımm,trafik korkum olmasa ,lenovo kartını sana getirirdim,hem gezer hem iş yapardık,,gerçi fark etmez bir bakmışın 50 metre yukarıdaki sokak başındayım :hihi , öyle süprizler yaparım çünkü ,forumda yapmış olduğum kişiler var ,ömer mesela ( omrdml omrdml ) :)
bana anakart üzerinde yazan kodu at ona anakart bakalım

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
teraspy teraspy hocam sana lazım olan parça burda var sıcak hava ile söküp değiştirebilirsin

Evet ,biliyorum,oğlumda bana önce "alalım baba,bir telefoncuda değiştirirsin" demişti ,ama sonra "boşver yeni bakalım 2.el ,bu i3 ,i5 bakalım" dedi,sanırım sadece o gitmiyor başka parçalar da bozuluyormuş,gerçi emin değilim ,ama ölçtüğümde 3.3 volt var :)

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Evet ,biliyorum,oğlumda bana önce "alalım baba,bir telefoncuda değiştirirsin" demişti ,ama sonra "boşver yeni bakalım 2.el ,bu i3 ,i5 bakalım" dedi,sanırım sadece o gitmiyor başka parçalar da bozuluyormuş,gerçi emin değilim ,ama ölçtüğümde 3.3 volt var :)
verdiğim linkteki chip programlanmamış program atılmış chip almak lazım dediğin gibi başka parçalarda gitmiş olabilir aliexpres;te anakart bakmak lazım 300-400 arası anakart bulunabiliyor

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
verdiğim linkteki chip programlanmamış program atılmış chip almak lazım dediğin gibi başka parçalarda gitmiş olabilir aliexpres;te anakart bakmak lazım 300-400 arası anakart bulunabiliyor
Buldum bir kart ama çocuk bana "valla 2 usb çalışmıyor ama usb 3.0 çalışıyor" dedi dürüstçe ve almadım kartı.Çünkü bana lazım olan usb 2.0 ,3.0 ı da arada hub ile kullanıyorum doğrusu :)

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Buldum bir kart ama çocuk bana "valla 2 usb çalışmıyor ama usb 3.0 çalışıyor" dedi dürüstçe ve almadım kartı.Çünkü bana lazım olan usb 2.0 ,3.0 ı da arada hub ile kullanıyorum doğrusu :)
genelde usb pinleri kopuk kırık oluyor zorlamadan kaynaklı usb şase değişince sorunsuz çalışıyor ölçü aleti ile kısa devre konumunda usb bacakları ölçüm yapıp alınabilir

unnamed8a5e4bd233cf7513.jpg

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
genelde usb pinleri kopuk kırık oluyor zorlamadan kaynaklı usb şase değişince sorunsuz çalışıyor ölçü aleti ile kısa devre konumunda usb bacakları ölçüm yapıp alınabilir

unnamed8a5e4bd233cf7513.jpg
Evet ,biliyorum sevgili @denysmih6 ,yanan kartta da kablo internet girişi çalışmıyor demişti o yıllar,baktım pinlerden biri içeri kıvrılmış "aldım bunu" deyip almıştım,hatta çocuk o zaman "fiyatı düşüreceğim,onu da tamire verirsin" dediğinde "olmaz,sadece bir pin eğri,bende düzeltirim" deyip kabul etmemiştim :)

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt