aliexpress ürün kargo takibi

zyadas Çevrimiçi

zyadas 

Aktif Üye
4 Tem 2019
55
serkan60' Alıntı:

benim aldığım ürün 15 TL ya
Tamamen gümrükçülerin insafına bağlısınız, aldığım ürünün yorumlarında bizim gümrükçüler 16-85-312-255 gibi ücretler yazdıklarını okudum bunun belli bir vergisi yok mu anlayamadım? kafalarına göre yazıyorlar.

Son düzenleme:
smili72 Çevrimdışı

smili72 

Süper Üye
6 Mar 2018
1,532
52
Tamamen gümrükçülerin insafına bağlısınız, aldığım ürünün yorumlarında bizim gümrükçüler 16-85-312-255 gibi kafalarına göre ücretler bunun belli bir vergisi yok mu anlayamadım? kafalarına göre yazıyorlar.
türkiyedeki satış fiyatini baz aliyorlar :kiskis:hihi
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

türkiyedeki satış fiyatini baz aliyorlar :kiskis:hihi
Misal ses bomber almistim charge çakmasi 100 liraya vergisi 50 lira cikardilar yil 2019

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Tamamen gümrükçülerin insafına bağlısınız, aldığım ürünün yorumlarında bizim gümrükçüler 16-85-312-255 gibi kafalarına göre ücretler bunun belli bir vergisi yok mu anlayamadım? kafalarına göre yazıyorlar.
gümrük var mı acaba adamlar kafalarına göre takılıyor bu vergi olayı saçmalık damat gece youtube,de birkaç aliexpress videosu izleyince vergi muafiyetini kaldırmak gibi saçma bir uygulama başlattı kimsenin sesi çıkmadı 30 euro altı vergi muafiyeti hakkımız gasp edildi elimizden alındı biraz sesimiz çıksaydı bu uygulamaya karşı zamanında dik dursaydık hat höt ne oluyor hayırdır kardeş hakkınızı yedirmeyiz bu bizim hakkımız deseydik belki hakkımızı yedirmezdik de herkes baktı kaldı :kiskis

yzzze Çevrimdışı

yzzze 

Aktif Üye
30 Eki 2019
125
74
Bir şans yaratıyorsun paketi açmazlarsa geçiyor açarsa zaten malumu ödüyorsun. Tabii ismini de biraz değiştirmek gerekiyor. Örneğin akıllı saat sipariş edip çocuk saati yazdırıyorsun, yerlerse.

smili72 Çevrimdışı

smili72 

Süper Üye
6 Mar 2018
1,532
52
Keşke satıcıya düşük fiyat yazmasını söyleseydiniz.
Bu durumda ürün gümrükte alikonuluyor Size mahkeme celbi gibi bi kağit geliyor Tc kimlik kartinizin ön ve arka yüzü beyan edilen degere ait ispat amacli fatura ve/veya satin aldiginiz sayfanin bir cıktisini 1 hafts icinde gümrük ile ilgili size verilen maile gönderiyorsunuz Gönderemediniz geri gidiyor yada insafli memursa bakiyo netten tr fiyati nekka onun yuzde 20 si kadar vergo yansıtıp adresinize yolliyo. Oyle bi teknik artik yok.

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Bu durumda ürün gümrükte alikonuluyor Size mahkeme celbi gibi bi kağit geliyor Tc kimlik kartinizin ön ve arka yüzü beyan edilen degere ait ispat amacli fatura ve/veya satin aldiginiz sayfanin bir cıktisini 1 hafts icinde gümrük ile ilgili size verilen maile gönderiyorsunuz Gönderemediniz geri gidiyor yada insafli memursa bakiyo netten tr fiyati nekka onun yuzde 20 si kadar vergo yansıtıp adresinize yolliyo. Oyle bi teknik artik yok.

??
Bu taktik hâlâ işe yarıyor mu?
?
Yani, maymun gözünü açmış uyanmışlar ve işe yaramıyormuş... ?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt