aliexpress ürün kargo takibi

S Çevrimdışı

serkan60 

Aktif Üye
21 Tem 2020
50
23
merhaba arkadaşlar aliexpressden 17 şubatta kulaklık aldım fakat takip edemiyorum sanırsam takipsizmiş ne yapmam gerekiyor lütfen yardımcı olur musunuz?
yurt dışı takip no: TYZPH0005896626YQ

Adsizef73c5108a6d2771.png
aliexpres.png

sidar2000 Çevrimdışı

sidar2000 

Aktif Üye
3 Ocak 2019
311
38
Üzülerek söylüyorum. Covid 19 uluslararası nakliye ücretlerinin katlanmasina yol açtı. 8 dolarlık ürünü takipli yollarsan 6 dolar nakliyesi var.
Gelmesi uzun sürer eğer şansınız varsa kimse calmazsa 2 aya gelir.

S Çevrimdışı

serkan60 

Aktif Üye
21 Tem 2020
50
23
Üzülerek söylüyorum. Covid 19 uluslararası nakliye ücretlerinin katlanmasina yol açtı. 8 dolarlık ürünü takipli yollarsan 6 dolar nakliyesi var.
Gelmesi uzun sürer eğer şansınız varsa kimse calmazsa 2 aya gelir.
8 dolarlık ürünü ben 2 dolara almıştım 15 tlye falan yani umarım gelir ya 1 ay içinde gelmezse iade talebi açarım artık

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Adres doğruysa, gelen postaların kaybolma (çoluk çocuk, gereksiz insanlar vs) ihtimali yoksa, posta görevlisi ürüne halellenmezse mutlaka gelir... ?

Alış veriş yaptığım 4 yıl boyunca (iki yıldır yapmıyorum) mükemmel karakterde bi posta görevlisi arkadaş vardı (Volkan bey) paketi bırakmadan önce zile basar evdeysek kapıyı açar yaz ayıysa buz gibi soğuk su, kış ayıysa poğaça börek kek (evde ne varsa) ikram ederdim... Önceleri kabul etmezdi sağolsun sonradan samimi olduk... Evde yoksak, telefon açar, hangi komşuya bırakayım derdi... Oradan taşındık ve ben adres olarak yukarıda saydığım olasılıklardan dolayı iş yerini veriyordum... Bu iki şekilde de gönderi kaybı hiç yaşamadım.

Rabbim iyi insanların, işini gücünü rast getirsin.

S Çevrimdışı

serkan60 

Aktif Üye
21 Tem 2020
50
23
Adres doğruysa, gelen postaların kaybolma (çoluk çocuk, gereksiz insanlar vs) ihtimali yoksa, posta görevlisi ürüne halellenmezse mutlaka gelir... ?

Alış veriş yaptığım 4 yıl boyunca (iki yıldır yapmıyorum) mükemmel karakterde bi posta görevlisi arkadaş vardı (Volkan bey) paketi bırakmadan önce zile basar evdeysek kapıyı açar yaz ayıysa buz gibi soğuk su, kış ayıysa poğaça börek kek (evde ne varsa) ikram ederdim... Önceleri kabul etmezdi sağolsun sonradan samimi olduk... Evde yoksak, telefon açar, hangi komşuya bırakayım derdi... Oradan taşındık ve ben adres olarak yukarıda saydığım olasılıklardan dolayı iş yerini veriyordum... Bu iki şekilde de gönderi kaybı hiç yaşamadım.

Rabbim iyi insanların, işini gücünü rast getirsin.
amin inşallah teşekkür ederim bilgiler için :)

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Olması gereken siz evde yokken
kapınıza not bırakıp
notta şu ptt şubesinden kargonuzu teslim alabilirsiniz diye belirtmek.

diğer senaryo zaten takipsiz olması nedeniyle ya kapınıza yada posta kutunuza bırakıp gitme olasılığı.

2. durumu bir defa yaşanmışlığım var.
İkinci durum, damat vergisi gelince ortadan kalktı, çünkü o vergiyi almak için yüz yüze teslim etmeleri şart... Bir nevi doğal kayıt sistemi oluşturdu damat Ferit... :kas

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
İkinci durum, damat vergisi gelince ortadan kalktı, çünkü o vergiyi almak için yüz yüze teslim etmeleri şart... Bir nevi doğal kayıt sistemi oluşturdu damat Ferit... :kas
damat gitti vergisi bize kaldı :kiskis
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

çin'li satıcılar damat vergisi kaynaklı çok iade dispute olunca daha önce ücretsiz kargo sattıları ürünleri ücretli kargo olarak satmaya başladı kargo ücretlerinide 2-3 kat arttırdılar çoğu ürün fiyatı kargo+vergi eklenince tr,den almakla çin'den almak arasında fark kalmadı

Moderatör tarafında düzenlendi:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt