Aliexpres ve vergi

E Çevrimdışı

Ertanpel 

Aktif Üye
9 Nis 2019
394
Mükemmel bir noktaya parmak basmışsın... Ama, ülke geneli böyle... Adam bi şekilde moral bozukluğu yaşıyor ama bunu yoldaki köpeğe saldırarak, bindiği toplu taşım aracında çemkirerek, işyerinde astlarının sırtına binerek, hiç bir şey yapamazsa da suratını ekşiterek ben bu ülke insanın karakteristik özelliğiyim diye bağırıyor resmen.
Haklısınız sanirim diger kargomu bu kargodan sonra aldim o yarin elime ulasacak buraya kadar geldi gumruge girdiği gun islemleri yapilip cikti o kargonun icinde elektronik devre var bide o cinden buraya kadar 12 gunde elime ulasmis olacak

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Vala ben ucuz yazinda demedim neden takildi onuda anlamadım alt tarafi rc araba motoru burdada var fakat cindeki dislileriyle beraber burdakinin yari parasina o yuzden aldim ole
Tehlikeli birseyde yok zaten
Hadi gözün aydın takılmamış gümrükten çıkmış adresine sevk ediliyor 16.05 TL vergi çıkmış vergiyi hazırla paketini almaya hazırlan yolda sana geliyor:kiskis

Ekran-Alintisi0d1e4f0c186946ad.png

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Gördüm bugün ?da diger aldigim kargo geldi bundan ucuzdu 24tl vergi odedim bu 16tl cikti gumrukcu kafasina gore yaziyor sanirim?
sistem yok ondan kaynaklı oluşan bir durum alınan vergide yasal bir vergi değil haraçtır haraç almak için kanun değişiliği yapıldı 30€ kadar yurtdışından vergisiz alışveriş hakkımız vardı onu gasp ettiler ben yurtdışı 30€ altı ödediğim vergileri helal etmiyorum haram olsun:kiskis

E Çevrimdışı

Ertanpel 

Aktif Üye
9 Nis 2019
394
Tekrar bir soru ile geldim cinden 5 6 tane urunum geldi hepside inanılmaz hizli geldi 12 ile 18 gun arası china post ve aliexpres standart shipping ile standart shiping ile gelenler daha hizli geldi neyse son kargom special line yw ile gelicek fakat aliexpresten baktığımda hava yolu ile yaziyor 17track tan baktigimda gemi ile eger gemi ile geliyorsa yandik 3 ayda gelmez en gerekli parca idi benim icin hizli geliyor diye almis bulunduk ben geminile geldigini düşünüyorum anlayan arkadaslar yazabilirmi

Bilgi girisi haricinde saatlerde tutmuyor 2 ye mi bolduler kargoyu naptilar kafam karisti?

Screenshot_2020-09-20-22-39-30-007_yqtrack.app.jpg

Screenshot_2020-09-20-22-39-17-871_com.alibaba.aliexpresshd.jpg

Bilen biliyordur ama aliexpresten yeni hesap acip kupon kardesligi oynayip baska bir yeni hrsaba davet gonderip oyunu oynadiginizda 88tl uzeri alisverislerde 50tl indirim kuponu alabiliyorsunuz tabi aliexpreste tek telefondan baska hesap actiginizi anliyor bazen engelleyebiliyor son alisverisimde 65tl indirim yakaladim

Son düzenleme:
TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Valla dün şöyle bir aliexpress gözgezdirdim. Artık en ufak bir esprisi kalmamış. Ücretsiz çoğu gönderim fahiş fiyata ücretli olmuş.. Hatta bazı ürünler Türkiyede daha ucuz ?

E Çevrimdışı

Ertanpel 

Aktif Üye
9 Nis 2019
394
Valla dün şöyle bir aliexpress gözgezdirdim. Artık en ufak bir esprisi kalmamış. Ücretsiz çoğu gönderim fahiş fiyata ücretli olmuş.. Hatta bazı ürünler Türkiyede daha ucuz ?
Cogu oyle fakat ben hobi rc icin alisveris yaptim
Mesela fircasiz 2430 motor 25a esc program karti 3 u tek satistan 190tl -65tl indirim kuponu 125tl ye aldim

Tr sitelerde
motor 150den asagi yok oda stokta bulursan
Esc 130 200 arasi oda stoklarda bulursan
Program karti 80 100 arasi ben hepsini 125 e aldim yari fiyat vergi ciksa bile tr sitelerin yarinfiyatina aldim ama 300tl lik alisverisime 35tl vergin odedim

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Tekrar bir soru ile geldim cinden 5 6 tane urunum geldi hepside inanılmaz hizli geldi 12 ile 18 gun arası china post ve aliexpres standart shipping ile standart shiping ile gelenler daha hizli geldi neyse son kargom special line yw ile gelicek fakat aliexpresten baktığımda hava yolu ile yaziyor 17track tan baktigimda gemi ile eger gemi ile geliyorsa yandik 3 ayda gelmez en gerekli parca idi benim icin hizli geliyor diye almis bulunduk ben geminile geldigini düşünüyorum anlayan arkadaslar yazabilirmi

Bilgi girisi haricinde saatlerde tutmuyor 2 ye mi bolduler kargoyu naptilar kafam karisti?

Screenshot_2020-09-20-22-39-30-007_yqtrack.app.jpg

Screenshot_2020-09-20-22-39-17-871_com.alibaba.aliexpresshd.jpg

Bilen biliyordur ama aliexpresten yeni hesap acip kupon kardesligi oynayip baska bir yeni hrsaba davet gonderip oyunu oynadiginizda 88tl uzeri alisverislerde 50tl indirim kuponu alabiliyorsunuz tabi aliexpreste tek telefondan baska hesap actiginizi anliyor bazen engelleyebiliyor son alisverisimde 65tl indirim yakaladim
uçak ile geliyor tr için special line yw ayrı takip no verecek sonu TR İle biten onunla takibe devam edeceksin
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

bu kod: ile takibe devam et : RH130357417TR

E Çevrimdışı

Ertanpel 

Aktif Üye
9 Nis 2019
394
uçak ile geliyor tr için special line yw ayrı takip no verecek sonu TR İle biten onunla takibe devam edeceksin

bu kod: ile takibe devam et : RH130357417TR
Verdi bu takip numarasini bundada gemi diyor bende o yuzden gemi ile geliyor diye dusunuyorum

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Verdi bu takip numarasini bundada gemi diyor bende o yuzden gemi ile geliyor diye dusunuyorum
gemi derken yola çıkmaya hazır anlamında otomaik cevap butün kargolar uçak ile geliyor ithalat yapan firma olarak 1 konteyner mal şiparişi veren şirketlerin malları gemi ile geliyor aliexpress Banggood gearbest gibi alışveriş siteleri hepsi uçakla gelir

7-15 gün içinde istanbul,da senin kargo

E Çevrimdışı

Ertanpel 

Aktif Üye
9 Nis 2019
394
gemi derken yola çıkmaya hazır anlamında otomaik cevap butün kargolar uçak ile geliyor ithalat yapan firma olarak 1 konteyner mal şiparişi veren şirketlerin malları gemi ile geliyor aliexpress Banggood gearbest gibi alışveriş siteleri hepsi uçakla gelir

7-15 gün içinde istanbul,da senin kargo
Teşekkürler ins dediginiz gibi cikar valla sevinirim

memed3 Çevrimdışı

memed3 

Aktif Üye
11 Kas 2018
241
43
Pr ile başlayan kodları yanwen sitesine girerek tr kodunu öğrenin. Yeni kodla takip edin.

E Çevrimdışı

Ertanpel 

Aktif Üye
9 Nis 2019
394
Kargo cinden 3 gunde İstanbul a gelmis bile bu sabah gordum cok iyi ama istanbuldan bana 1 hafta gelir anca.d

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Kargo cinden 3 gunde İstanbul a gelmis bile bu sabah gordum cok iyi ama istanbuldan bana 1 hafta gelir anca.d
dedim sana uçakla geliyor 4-5 gün bekler sonra gümrük işlemleri başlar sana gelmesi 10 günü bulur ptt işlem süresi uzun oluyor istanbul geldi yazıyor işleme alınmasına bağlı bazen 10 günü buluyor işleme alınması 7 günde teslim edilen kargoda oluyor ptt iş yoğunluğuna bağlı :kiskis

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt