Aliden anlayanlar yardımcı olabilir mi lütfen.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,358
64
Adem Helvacı Adem Helvacı hocam sende eski masa üstü power supply vardır az masrafla kendinde yapabilirsin ayarlı güç kaynağını
Adem Helvacı Adem Helvacı ;
Süper olur ,bende kendime yapmıştım ,hatta 3055 transistör ile amperi yükselmiştim, ama şimdi yine kendi yaptığım ,eski tüplü şoklama cihazı kutusuna sığdırdığım, 0-40V /3A var :)
Unutmazsam eve dönünce foto atayım :) (pc besleme de burada duruyor daha ,bir ara led'e çevirdiğim tvde kullanıyordum,lazım olursa yolluyayım sana )

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Süper olur ,bende kendime yapmıştım ,hatta 3055 transistör ile amperi yükselmiştim, ama şimdi yine kendi yaptığım ,eski tüplü şoklama cihazı kutusuna sığdırdığım, 0-40V /3A var :)
Unutmazsam eve dönünce foto atayım :) (pc besleme de burada duruyor daha ,bir ara led'e çevirdiğim tvde kullanıyordum,lazım olursa yolluyayım sana )

Dün internetteki firmalarda arattım ayarlı güç kaynağı diye, baktım programlanabilir kartlar var 300-400 TL civarı, ama bunlara bir transformatör eklenmesi lazım.
Elde yoksa o da kaç TL'ye mâl olur bilmiyorum açıkçası.

Bunu gidip Ali'den almak daha ucuza gelebilir tabi. :hihi
Bende birkaç tane trafo var cihazlardan çıkma, isterse Adem Helvacı Adem Helvacı ya gönderebilirim.
Belki işini görür. :alala

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Adem Helvacı Adem Helvacı hocam 36v10a alsan olur ayarlanabilir bord ekleyip aynı sistemi yapalirsin

:ok
ali.png

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
ABi neydi o tüp şoklama cihazı beeee :kiskis

1500 volt ac yükle gunslara gitsin ve içeride şimşekler çaksın peeeehhhh :kiskis

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Dün internetteki firmalarda arattım ayarlı güç kaynağı diye, baktım programlanabilir kartlar var 300-400 TL civarı, ama bunlara bir transformatör eklenmesi lazım.
Elde yoksa o da kaç TL'ye mâl olur bilmiyorum açıkçası.

Bunu gidip Ali'den almak daha ucuza gelebilir tabi. :hihi
Bende birkaç tane trafo var cihazlardan çıkma, isterse Adem Helvacı Adem Helvacı ya gönderebilirim.
Belki işini görür. :alala
Seconder sargı bilgileri varmı sende Umut?

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Elimde 3-4 tane var.
Hatırladığım kadarıyla bir tanesi 40-55 Volt civarları veriyordu, diğerleri 15-20-30 Volt diye aklımda kalmış.
40-50 Volt veren de 200-250 Watt sanırım. Müzik setinden sökülme olduğu için bilmiyorum, internette de bilgisi yok tam olarak.
Eğer işine yaramayacağını düşünüyorsan yolla paşam, ben regüle devresini kendim yaparım :kas

Geri
Üst Alt