Aliden anlayanlar yardımcı olabilir mi lütfen.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
A Adem Helvacı hocam sende eski masa üstü power supply vardır az masrafla kendinde yapabilirsin ayarlı güç kaynağını
A Adem Helvacı ;
Süper olur ,bende kendime yapmıştım ,hatta 3055 transistör ile amperi yükselmiştim, ama şimdi yine kendi yaptığım ,eski tüplü şoklama cihazı kutusuna sığdırdığım, 0-40V /3A var :)
Unutmazsam eve dönünce foto atayım :) (pc besleme de burada duruyor daha ,bir ara led'e çevirdiğim tvde kullanıyordum,lazım olursa yolluyayım sana )

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
A Adem Helvacı ;
Süper olur ,bende kendime yapmıştım ,hatta 3055 transistör ile amperi yükselmiştim, ama şimdi yine kendi yaptığım ,eski tüplü şoklama cihazı kutusuna sığdırdığım, 0-40V /3A var :)
Unutmazsam eve dönünce foto atayım :) (pc besleme de burada duruyor daha ,bir ara led'e çevirdiğim tvde kullanıyordum,lazım olursa yolluyayım sana )

Dün internetteki firmalarda arattım ayarlı güç kaynağı diye, baktım programlanabilir kartlar var 300-400 TL civarı, ama bunlara bir transformatör eklenmesi lazım.
Elde yoksa o da kaç TL'ye mâl olur bilmiyorum açıkçası.

Bunu gidip Ali'den almak daha ucuza gelebilir tabi. :hihi
Bende birkaç tane trafo var cihazlardan çıkma, isterse A Adem Helvacı ya gönderebilirim.
Belki işini görür. :alala

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
A Adem Helvacı hocam 36v10a alsan olur ayarlanabilir bord ekleyip aynı sistemi yapalirsin

:ok
ali.png

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
A Adem Helvacı ;
ABi neydi o tüp şoklama cihazı beeee :kiskis

1500 volt ac yükle gunslara gitsin ve içeride şimşekler çaksın peeeehhhh :kiskis

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Dün internetteki firmalarda arattım ayarlı güç kaynağı diye, baktım programlanabilir kartlar var 300-400 TL civarı, ama bunlara bir transformatör eklenmesi lazım.
Elde yoksa o da kaç TL'ye mâl olur bilmiyorum açıkçası.

Bunu gidip Ali'den almak daha ucuza gelebilir tabi. :hihi
Bende birkaç tane trafo var cihazlardan çıkma, isterse A Adem Helvacı ya gönderebilirim.
Belki işini görür. :alala
Seconder sargı bilgileri varmı sende Umut?

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Elimde 3-4 tane var.
Hatırladığım kadarıyla bir tanesi 40-55 Volt civarları veriyordu, diğerleri 15-20-30 Volt diye aklımda kalmış.
40-50 Volt veren de 200-250 Watt sanırım. Müzik setinden sökülme olduğu için bilmiyorum, internette de bilgisi yok tam olarak.
Eğer işine yaramayacağını düşünüyorsan yolla paşam, ben regüle devresini kendim yaparım :kas

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt