Kılavuz Akıllı Saat Seçme Rehberi - Hangi Akıllı Saati Almalıyım ?

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,258
Samsung Watch 4 (44mm) kullanıyorum sarj konusu dışında çok memnunum, şarjıda telefonla beraber yapıyorum. Sarj konusunda kendini geliştirse Samsung vaz geçilmez olur. Google asistan ile sesli arama ve komut verme olayı çok iyi.
Biran önce tüm platformlardan kendi ürettiği cpu çekmesi gerekiyor.!
Döküm kalitesi yeterince iyi olmadığı için verimlilik ve ısınma olayları kaçılmaz oluyor.

S23 modelinde bu hatadan dönüldü ve ortaya güzel bir makina çıktı (performans, stabilite, verimlilik)

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,740
Açıkçası xiaomi kişisel görüşüme göre bu kulvarda yer almayı tamamen pazar payı amacıyla düşünen bir marka. Tabii ki bildiğiniz bir teknik veri, özellik bilgisi varsa paylaşmanızı rica ederiz. Ama genel itibariyle baktığımız zaman f/p noktasında bulunduğu düşünülen, ancak doğru veri üretme, saklama noktasında başlıkta belirtilen markalarla çok fazla kıyas yapılması mümkün olmayan ürünlere sahipler.

Bu birazda şuna benziyor bence, yıllar önce Rahmetli babamla konuşurken özellikle saat sektöründe 5 marka saymıştı;

Omega
Longines
Tissot
Seiko
Vacheron Constantine

Tamamının otomatik modelleri üzerinden konuştuğumuz bu saatlerin hepsinin en az bir modelinin mekaniğini, işçiliğini görme fırsatım oldu. Dolayısıyla diğer markalarla kıyaslarken herhangi bir şekilde bir casio' yu ya da bir swatch' ı bu kategoride değerlendirmedik.

R Çevrimdışı

ridw0n 

Aktif Üye
8 Ağu 2022
412
Açıkçası xiaomi kişisel görüşüme göre bu kulvarda yer almayı tamamen pazar payı amacıyla düşünen bir marka. Tabii ki bildiğiniz bir teknik veri, özellik bilgisi varsa paylaşmanızı rica ederiz. Ama genel itibariyle baktığımız zaman f/p noktasında bulunduğu düşünülen, ancak doğru veri üretme, saklama noktasında başlıkta belirtilen markalarla çok fazla kıyas yapılması mümkün olmayan ürünlere sahipler.

Bu birazda şuna benziyor bence, yıllar önce Rahmetli babamla konuşurken özellikle saat sektöründe 5 marka saymıştı;

Omega
Longines
Tissot
Seiko
Vacheron Constantine

Tamamının otomatik modelleri üzerinden konuştuğumuz bu saatlerin hepsinin en az bir modelinin mekaniğini, işçiliğini görme fırsatım oldu. Dolayısıyla diğer markalarla kıyaslarken herhangi bir şekilde bir casio' yu ya da bir swatch' ı bu kategoride değerlendirmedik.

xiaominin yeni çıkardığı redmi watch 3 almayı düşünüyordum

aynı özelliklerde önerebileceğiniz bir model var mı?

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,740

Öncelikle söz konusu ürünü öncelikli olarak hangi amaçla kullanacaksınız? Spor, Sağlık, Günlük kullanım, Sadece saat. Bunlara göre zaten maliyet tablosu da ortaya çıkıyor. Basit bir örnek vermek gerekirse;

Bir tarafta böyle bir rakam varken neredeyse 7' de biri rakamdan ne bekleyeceğimizi düşünmeliyiz.

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,290
39
Samsung Watch 4 (44mm) kullanıyorum sarj konusu dışında çok memnunum, şarjıda telefonla beraber yapıyorum. Sarj konusunda kendini geliştirse Samsung vaz geçilmez olur. Google asistan ile sesli arama ve komut verme olayı çok iyi.
Eğer amaç sadece akıllı saat olarak kullanmaksa yani sağlık takibi 2. planda ise, Android tarafının en iyi akıllı saati olarak Samsung ve Huawei diyebilirim.

Samsung'un burada en büyük handikabı şarj süresi. Bu saatimin bataryası 10 günün üzerinde götürüyordu, bütün sensörler açık şekilde,
IMG-20230429-WA0006086aa85691f320c2.jpg

IMG-20230429-WA0007d8b0d228745a217a.jpg

Bu saatimde de 20 günün üzerindeydi,
IMG-20230429-WA00087efdd81950c32199.jpg

Bu kadar uzun şarj sürelerine alışınca, Samsung, Apple Watch falan katlanılmaz oluyor.

Ayrıca Samsung'un GPS doğruluğu da biraz sıkıntılı.

Spor amaçlı kullanılacaksa bu konuda da eksikleri var ama derinlere inmediğiniz sürece çoğu kişiye yeterli. Harici cihaz bağlantı desteği yok, nedense yıllardır bu konuda ısrar ediyorlar. Harici nabız bandı bağlayamıyorsunuz. Bir de Garmin'in sağlık takibine alışınca bir daha Samsung kullanma şansınız çok zor.

R Çevrimdışı

ridw0n 

Aktif Üye
8 Ağu 2022
412
Öncelikle söz konusu ürünü öncelikli olarak hangi amaçla kullanacaksınız? Spor, Sağlık, Günlük kullanım, Sadece saat. Bunlara göre zaten maliyet tablosu da ortaya çıkıyor. Basit bir örnek vermek gerekirse;

Bir tarafta böyle bir rakam varken neredeyse 7' de biri rakamdan ne bekleyeceğimizi düşünmeliyiz.

mutlaka tabi ki fiyat ve performans önemli bayan kullanıcı sağlık ve telefon görüşmesi için sizin öneriniz var mı max 2500 3000

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,740
mutlaka tabi ki fiyat ve performans önemli bayan kullanıcı sağlık ve telefon görüşmesi için sizin öneriniz var mı max 2500 3000
O zaman bütçeyi de dikkate aldığımız zaman en mantıklı seçenek Samsung modelleri olarak görünüyor. Mevcutta kullanılan Telefon marka modeli nedir?

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,290
39

Beklenti yüksek değilse neden olmasın, olabilir. Alternatif isterseniz Huawei Watch Fit 2 tavsiye ederim. Muhteşem bir nabız sensörü var, daha ciddi sağlık takibi yapabilirsiniz. Xiaomi'lerin optik sensörleri çok sapıtabiliyor.

* Hatta şöyle bir not düşeyim, 50.000 TL'lik Garmin'in nabız sensörü Huawei kadar hassas değil, acı ama gerçek 🙂

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,290
39
Malzeme ve servis kalitesinden bahsetmişken, buraya şöyle bir şey bırakayım;
stratos_3.jpg

Garmin marka bir saate garanti süresi içerisinde bir şey olur ise, Baytekin yerine direkt yenisini, yenisi yoksa bir üst modelini veriyor. Hatta garantisi bitmiş olmasına rağmen bu desteği alan insanlar var.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
Malzeme ve servis kalitesinden bahsetmişken, buraya şöyle bir şey bırakayım;
stratos_3.jpg

Garmin marka bir saate garanti süresi içerisinde bir şey olur ise, Baytekin yerine direkt yenisini, yenisi yoksa bir üst modelini veriyor. Hatta garantisi bitmiş olmasına rağmen bu desteği alan insanlar var.
Samsung ekosistem kurmayı istiyordum ama bu şarj süresinin azlığı beni endişelendiriyor.
Açıkçası beklentim telefonu uzaktan kontrol etsin, uyku takibi nabız takibini iyi yapsın yeter.
Çağrı yanıtlama, spotify kontrolü gibi işlevler beklentim.

Apple dışında ekosistemi adam edebilen yok sanırım, Huawei'ye de eski bir Huawei kullanıcısı olarak bulaşmak istemiyorum.
Huawei'nin yazılım desteğine güvenmiyorum açıkçası.

Samsung'un ölçümleri için ne düşünüyorsun?
Biraz süslü saatler gibi hissettiriyor.
Pil süreleri bence rezalet.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,258
Samsung ekosistem kurmayı istiyordum ama bu şarj süresinin azlığı beni endişelendiriyor.
Açıkçası beklentim telefonu uzaktan kontrol etsin, uyku takibi nabız takibini iyi yapsın yeter.
Çağrı yanıtlama, spotify kontrolü gibi işlevler beklentim.

Apple dışında ekosistemi adam edebilen yok sanırım, Huawei'ye de eski bir Huawei kullanıcısı olarak bulaşmak istemiyorum.
Huawei'nin yazılım desteğine güvenmiyorum açıkçası.

Samsung'un ölçümleri için ne düşünüyorsun?
Biraz süslü saatler gibi hissettiriyor.
Pil süreleri bence rezalet.
Watch 5 Pro radarımda ama şarj süresi beni düşündürüyor.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri