Kılavuz Akıllı Saat Seçme Rehberi - Hangi Akıllı Saati Almalıyım ?

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,462
40
Samsung ekosistem kurmayı istiyordum ama bu şarj süresinin azlığı beni endişelendiriyor.
Açıkçası beklentim telefonu uzaktan kontrol etsin, uyku takibi nabız takibini iyi yapsın yeter.
Çağrı yanıtlama, spotify kontrolü gibi işlevler beklentim.

Apple dışında ekosistemi adam edebilen yok sanırım, Huawei'ye de eski bir Huawei kullanıcısı olarak bulaşmak istemiyorum.
Huawei'nin yazılım desteğine güvenmiyorum açıkçası.

Samsung'un ölçümleri için ne düşünüyorsun?
Biraz süslü saatler gibi hissettiriyor.
Pil süreleri bence rezalet.
Samsung telefon kullanıyorsanız ve sağlık takibi ikinci plandaysa yani daha çok çağrı yanıtlama gibi akıllı özelliklerini kullanmak istiyorsanız, en mantıklısı yine Samsung saat almak olur. Samsung ve Apple tarafında şarj problemi uzun bir süre daha çözülmez.

Bu işleri Huawei'nin bazı modelleri (Watch GT3 gibi), Xiaomi'nin bazı modelleri, Garmin Venu 2+ ve Ticwatch Pro ile yapabilirsiniz. Ama telefon Samsung olduğu için en verimli çalışan saat yine Samsung olur.

- Samsung'un temel ölçümleri son derece yeterli; sadece yağ ölçümü, tansiyon ölçümü gibi şeyleri çok dikkate almayın 🙂 Nabız, adım, uyku ölçümü yeterli.
En büyük problemi şarj süresi.

- En uzun şarjı Huawei ve Garmin sunar. Huwei'nin ölçümleri daha doğrudur, özellikle nabız sensörü nerdeyse hastanelerde kullanılan cihazlar ile 100% aynı.
- Bence Xiaomi'ye bulaşmayın, hem ürünleri dayanıksız oluyor hem de yazılım yönünden kötüler. Sensörleri de kafasına göre çalışıyor.

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,462
40
Epix Pro Gen 2 modeline bakalım, amoled ekrana rağmen sürekli açık ekranda bile 6 gün şarj diyor :hihi
Epix.jpg

51 MM'lik 7X Pro Safir Solar modeline bakalım, akıllı saat modunda güneş enerjisi ile 37 gün 😃 Pil tasarruf modunda güneş enerjisi ile 1 yıl şarj ömrü.
7X_Pro_Solar.jpg

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,674
Samsung telefon kullanıyorsanız ve sağlık takibi ikinci plandaysa yani daha çok çağrı yanıtlama gibi akıllı özelliklerini kullanmak istiyorsanız, en mantıklısı yine Samsung saat almak olur. Samsung ve Apple tarafında şarj problemi uzun bir süre daha çözülmez.

Bu işleri Huawei'nin bazı modelleri (Watch GT3 gibi), Xiaomi'nin bazı modelleri, Garmin Venu 2+ ve Ticwatch Pro ile yapabilirsiniz. Ama telefon Samsung olduğu için en verimli çalışan saat yine Samsung olur.

- Samsung'un temel ölçümleri son derece yeterli; sadece yağ ölçümü, tansiyon ölçümü gibi şeyleri çok dikkate almayın 🙂 Nabız, adım, uyku ölçümü yeterli.
En büyük problemi şarj süresi.

- En uzun şarjı Huawei ve Garmin sunar. Huwei'nin ölçümleri daha doğrudur, özellikle nabız sensörü nerdeyse hastanelerde kullanılan cihazlar ile 100% aynı.
- Bence Xiaomi'ye bulaşmayın, hem ürünleri dayanıksız oluyor hem de yazılım yönünden kötüler. Sensörleri de kafasına göre çalışıyor.
Xiaomi sensörleri cidden öyle, arabada yediğimiz sarsıntı ile adım saymışlığı mevcut. 🤣 Aklımda Apple var ama ekosisteme geçmek maliyetli. 🤔

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,674
Epix Pro Gen 2 modeline bakalım, amoled ekrana rağmen sürekli açık ekranda bile 6 gün şarj diyor :hihi
Epix.jpg

51 MM'lik 7X Pro Safir Solar modeline bakalım, akıllı saat modunda güneş enerjisi ile 37 gün 😃 Pil tasarruf modunda güneş enerjisi ile 1 yıl şarj ömrü.
7X_Pro_Solar.jpg
Bence Garmin bu işi yapıyor ama maliyetli bizim ülkede. 😁

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,462
40
Xiaomi sensörleri cidden öyle, arabada yediğimiz sarsıntı ile adım saymışlığı mevcut. 🤣 Aklımda Apple var ama ekosisteme geçmek maliyetli. 🤔
Daha kötüsü de var, eski saatlerimde ki buna Garmin ve Apple Watch dahil, araba kullanırken adım hedefinize ulaştınız diye konfeti patlatıyordu 🙂 Yeni jenerasyon saatlerde karşılaşmadım henüz.

Ben iphone kullanmama rağmen Apple saat kullanamıyorum, her gün şarj etmek zor geliyor.

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,462
40
Bence de, biraz akıllı olsun, sağlık ve sporda güzel iş yapsın yeter. Profesyonel değilim ama doğru ölçüm beklemek hakkım bence. Samurai Unforgotten
O zaman Garmin almak daha mantıklı, daha detaylı sağlık takibi yapabilirsin. Bütçene göre mip ve amoled ekranlı modellerin arasından tercih yapabilirsin. Amoled olarak Forerunner 265 olabilir, mip ekran olarak da Forerunner 255. Venu 2+ da olur ama HRV takibi yok onda. Bütçe müsaitse Epix veya Fenix 7 serisi de olur.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,674
O zaman Garmin almak daha mantıklı, daha detaylı sağlık takibi yapabilirsin. Bütçene göre mip ve amoled ekranlı modellerin arasından tercih yapabilirsin. Amoled olarak Forerunner 265 olabilir, mip ekran olarak da Forerunner 255. Venu 2+ da olur ama HRV takibi yok onda. Bütçe müsaitse Epix veya Fenix 7 serisi de olur.
Maalesef bu kadar bütçem yok.

Geri
Üst Alt