S Çevrimdışı

SmilingArtichoke

Aktif Üye
25 Ağu 2021
131
Merhaba, Air fryer almayı düşünüyorum ama kafamı kurcalayan birkaç soru var bilen ya da kullanan arkadaşların bilgisine danışmak istiyorum. Air Fryer'ınizdan memnun musunuz? Düzenli kullanıyor musunuz? Sevdiğiniz ve sevmediğiniz ne özellikleri var? Temizlenmesi kolay mı? Bilhassa patates kızartmasının tadı nasıl? Elektrik faturanıza bir yansıması oldu mu? Gürültülü mü çalışıyor? Sizce gerekli mi? Teşekkürler cevaplarınız için.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
bizim mutfakta ona yer yok ... A101'de 15 Eylül'de...

Ekran-Goruntusu-2022-09-09-22-12-29.png
Güzel fiyat sanki ama ürün nasıl acaba? :alala

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
onvo sakın almayın 1 haftalık onvo 4k android tvnin paneli kaza sonucu kırıldı ekran değişimi için 1 kere müşteri hizmetlerini 3 kere kuran servisi aradım sonunda 4 aramada fabrikaya sormuşlar sözde stokta panel yokmuş. yasal olarak değiştirmek zorundalar fakat panel yok deyip işin içinden çıkıyorlar.servisi müşteri hizmetleri vs çok sorunlu bir firma.tv ye gelince 1 haftada 4 kere kumandası kilitledi hiç tepki vermiyordu ancak tvnin fişini çıkarıp takınca kumanda düzeliyordu.yani bu firmanın ürünleri bence alınmaz.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Airfryer ile mangal yapmış adamlar :clap2

Abi ne olursa olsun işi finali hep MİŞ GİBİ kısmına dayanıyor :)
Mangal dediğin mangalda olur beyaaaa. Ama her seferinde mangal ciddi teferruat olduğu için büyük pratik bir durum o ayrı konu.

Aklıma gelmişken yazayım, ben fırında tavuk yaparken içerisine bir dal çıra atmaya başladım. Hafif de olsa bir aroma işliyor tavuğa çünkü ben çok uzun süre tutuyorum fırın içerisinde. Kömür kısmı fırında sıkıntı çünkü bildiğin karbonmonoksit zehirlenmesi yaşarız :kiskis

MutluTEKİR Çevrimdışı

MutluTEKİR 

Aktif Üye
29 Tem 2022
215
34
Turbo fırının aynısı gibi geldi ama pek detaylı incelemedim.
Ev ahalisine de yarar diye turbo fırın düşündüm açıkçası.
Ama pişirme konusunda iyi değillerse airfryer düşünürüm.
İkisi aynı fiyat çünkü.
Ufak kapasiteli almak yerine büyük kapasiteli almak daha mantıklı gelmişti.
Turbo fırının aynısı değil sanırım çünkü hamaratın altında taş var ve taş fırın etkisi yapıyor sanırım. Lahmacun, pide güzel oluyor diyordu.
İşte hepsinin avantajlı olduğu yerler farklı, hacim büyüdükçe ön ısıtma gerekir, daha çok elektrik harcar ama daha büyük börek, kek vs pişirilebilir. Airfryer da en fazla 3lt hacimli var sanırım. 2-3 kişilik gıdalarda iş görür sanırım.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
Turbo fırının aynısı değil sanırım çünkü hamaratın altında taş var ve taş fırın etkisi yapıyor sanırım. Lahmacun, pide güzel oluyor diyordu.
İşte hepsinin avantajlı olduğu yerler farklı, hacim büyüdükçe ön ısıtma gerekir, daha çok elektrik harcar ama daha büyük börek, kek vs pişirilebilir. Airfryer da en fazla 3lt hacimli var sanırım. 2-3 kişilik gıdalarda iş görür sanırım.
Peki airfryer da dondurulmuş pizza pişirilebilir mi?

K Çevrimdışı

karartMan 

Yasaklı Üye
7 Ağu 2022
6
44
Bu video bir kıstas olamaz. Kendi ağzıyla diyor 4 aylık cihaz diye. Bir normal fırını bile bir ay temizlemezsen berbat olur. Neymiş, küçük, sıkışıkmış. Kusura bakmasın da bu ablanın evinde yemek falan yenmez. İçinde yağ olan bir pişiriciyi en fazla 3 kullanımdan sonra temizleyeceksin. Bu durum cihazın değil 4 ay temizliğini umursamayan evin hanımının suçu.
Tamam da benim demek istediğim temizlemesi çok zor. İnsan bir patates kızartıp bunun temizliğiyle uğraşamam diyor. Ben şahsen kullanmıyorum vallahi. Ha sen dersen ki ben uğraşırım arkadaş, beni zorlamaz al o zaman... Sonra pişman olmayın diye baştan uyarıyorum; TEMİZLİĞİ AŞIRI DERECEDE ZOR...

Unutulmaması gereken bir nokta. En pahalının en iyi olması yanılgısı. Philips aldınız sanıyorum. Philips'i oldum olası sevemedim, Tvdeki oyunları, airfryerda rezistansı alta koymaları falan. Xiaomide rezistanslar üstte ve ızgara ile korunuyor. Bir kir göremedim şimdiye kadar.
Pahalı iyidir diye almadım. İnternetteki yorumları inceledim, kıyaslama videolarına baktım, pişirme süreleri vs baya bir araştırdım.

Rezistans temizliği haricindeki temizliğin neresi dert ben onu anlamadım? Kaldı ki normal fırında rezistans temizliği yapan var mı onu da merak ediyorum.

Kim hakkını helal etmezse etmesin, bizim evimizin vazgeçilmezi bu cihaz.

800gr tavuk pişirecekseniz zaten 2 seferde pişirmemek için bu alet çok küçük. Biz 2 porsiyona kadar yorumluyoruz. Büyük versiyonlarının kaç porsiyonu lezzetini koruyarak pişirdiğini kullanmadan bilemeyiz.

En iyisini aldım dediğiniz hangisi mesela? Herkes kullandığı modeli yazmış överken ben de dahil. Siz sadece “en iyisini aldım” yazmışsınız.

Kime göre en iyisi? Neye göre en iyisi?

Sizin evinizdeki tava bizim evimizde de var. Biz kalabalık misafirlerimiz geldiğinde mecburen tavaya dönüp o uçup giden lezzeti ve yerine gelen yağ tadını yeterince sık sık deneyimliyoruz.

Tavada kızartmalı her yemek sonrası mutfağın ve aspiratörün ne seviyede yağlandığını bilmeyen yoktur. Siz hiç aspiratörünüzün içine baktınız mı?

Hepsinden öte;
Airfryer’iniz neden duman atıyor? Böyle bir şey biz hiç yaşamadık.

Siz her şeyden evvel “en iyisi” algınızı bir gözden geçirin. En iyi reklam yapan da en yüksek ücret çıkaran da en iyisi değildir. Hiç bir ürün de en iyisi değildir. Birbirlerine göre artıları ve eksileri vardır.

Belirli bir modeli önermezsiniz ve biz de katılırız. Ama bu üründen memnunuz diye reklamcı yaftalamasıyla “hakkımı helal etmiyorum” cümleniz tam bir saçmalık ve hadsizlik.
Kardeşim ben tecrübelerimi yazıyorum. Ürünü para verip aldım, niye durduk yere kötüleyeyim. philips xxl hd9650 modelini aldım. En iyisi derken internette en çok önerilen, alanlarında çok memnun kaldık dediği modeldi. Pişirme haznesi olarakta bana uygun olabilecek bir modeldi. Reklamına falan bakmadım ben, beni bilmeden tanımadan yanlış değerlendiriyorsunuz. Bir ürünü eleştirdim diye neredeyse linç edeceksiniz beni vallahi anlamadım ben bunu. Neden duman atıyor diyorsun çünkü üflemeli şekilde pişiriyor ve ikinci postayı pişiriyorsanız fazla miktarda yağ sıçratıyor ve duman atmaya başlıyor. Mesela 1 kilo kanat pişireceksin, düzgün pişirmesi için 2 parça halinde pişirmek gerekiyor. Ha tek seferde de pişirir ama üst üste gelen yerler tam pişmiyor o zaman. İlk seferde duman atmıyor denebilir ama ikinci seferi pişirmeye başladığınızda çalışma süresi uzadığı için rezistansa fazlaca yağ sıçramış oluyor ve yağ yanınca doğal olarak duman atıyor... Tekrar söylüyorum ben tecrübelerimi yazıyorum. Benim gibi kullanıcıların yorumlarına bakarak alacağı ürüne karar verenlere bir yol göstermesi açısından yaşadığım neyse yazıyorum. Ürün tapıcılığı falan yapmıyorum. Bana göre çok gereksiz, mutfakta yer kaplamaktan başka hiç bir işe yaramayan, satıldığı parayı kesinlikle ama kesinlikle hak etmeyen bir ürün.

Son düzenleme:
eketen Çevrimdışı

eketen 

VIP
26 Haz 2020
1,235
Tamam da benim demek istediğim temizlemesi çok zor. İnsan bir patates kızartıp bunun temizliğiyle uğraşamam diyor. Ben şahsen kullanmıyorum vallahi. Ha sen dersen ki ben uğraşırım arkadaş, beni zorlamaz al o zaman... Sonra pişman olmayın diye baştan uyarıyorum; TEMİZLİĞİ AŞIRI DERECEDE ZOR...

Pahalı iyidir diye almadım. İnternetteki yorumları inceledim, kıyaslama videolarına baktım, pişirme süreleri vs baya bir araştırdım.

Kardeşim ben tecrübelerimi yazıyorum. Ürünü para verip aldım, niye durduk yere kötüleyeyim. philips xxl hd9650 modelini aldım. En iyisi derken internette en çok önerilen, alanlarında çok memnun kaldık dediği modeldi. Pişirme haznesi olarakta bana uygun olabilecek bir modeldi. Reklamına falan bakmadım ben, beni bilmeden tanımadan yanlış değerlendiriyorsunuz. Bir ürünü eleştirdim diye neredeyse linç edeceksiniz beni vallahi anlamadım ben bunu. Neden duman atıyor diyorsun çünkü üflemeli şekilde pişiriyor ve ikinci postayı pişiriyorsanız fazla miktarda yağ sıçratıyor ve duman atmaya başlıyor. Mesela 1 kilo kanat pişireceksin, düzgün pişirmesi için 2 parça halinde pişirmek gerekiyor. Ha tek seferde de pişirir ama üst üste gelen yerler tam pişmiyor o zaman. İlk seferde duman atmıyor denebilir ama ikinci seferi pişirmeye başladığınızda çalışma süresi uzadığı için rezistansa fazlaca yağ sıçramış oluyor ve yağ yanınca doğal olarak duman atıyor... Tekrar söylüyorum ben tecrübelerimi yazıyorum. Benim gibi kullanıcıların yorumlarına bakarak alacağı ürüne karar verenlere bir yol göstermesi açısından yaşadığım neyse yazıyorum. Ürün tapıcılığı falan yapmıyorum. Bana göre çok gereksiz, mutfakta yer kaplamaktan başka hiç bir işe yaramayan, satıldığı parayı kesinlikle ama kesinlikle hak etmeyen bir ürün.

Kullanmadığım için temizliği ne kadar zor bilmiyorum. Ancak bu video kesinlikle ama kesinlikle bir kıstas olamaz. Hangi eşya olursa olsun tabiatına aykırı kullanırsan illa bir zorluk görürsün. Söylediğim bu. Ayrıca sizden başka arkadaşlar da sizin görüşünüze katılmıyor. Onlar da sizin gibi kullanıcı. Bunu ne yapacağız. Size gelen tepki deneyimlerinizi anlatmanızdan değil, hakkımı helal etmiyorum, hayır efendim çok sıkıntılı, almayanlara, alın da görün gününüzü şeklindeki tavrınızdan. Siz tavsiye sunmuyor, kendi fikrinizi kullanan kullanmayan herkese empoze etmeye çalışıyorsunuz. Sıkıntı buradan çıkıyor.

Geri
Üst Alt