S Çevrimdışı

SmilingArtichoke

Aktif Üye
25 Ağu 2021
131
Merhaba, Air fryer almayı düşünüyorum ama kafamı kurcalayan birkaç soru var bilen ya da kullanan arkadaşların bilgisine danışmak istiyorum. Air Fryer'ınizdan memnun musunuz? Düzenli kullanıyor musunuz? Sevdiğiniz ve sevmediğiniz ne özellikleri var? Temizlenmesi kolay mı? Bilhassa patates kızartmasının tadı nasıl? Elektrik faturanıza bir yansıması oldu mu? Gürültülü mü çalışıyor? Sizce gerekli mi? Teşekkürler cevaplarınız için.

Rak_Benadam Çevrimdışı

Rak_Benadam 

Aktif Üye
2 Ağu 2021
223
33
Gereksiz, zametli, pratik olmayan ve pahalı aklıma gelenler bunlar bu ürün için.

Alıpta düzenli kullanan hiç görmedim.

Sonrasında eski düzen tavada kızartma yapmaya döndüler.

Yıllar önce mısır patlatma makinesi çıkarmışlardı piyasaya, 3 D tv çıkarmışlardı piyasaya, işte bu air freyr'ı piyasaya sürenlerde aynı adamlar.

Ben olsam almam.

S Çevrimdışı

SmilingArtichoke

Aktif Üye
25 Ağu 2021
131
Gereksiz, zametli, pratik olmayan ve pahalı aklıma gelenler bunlar bu ürün için.

Yıllar önce mısır patlatma makinesi çıkarmışlardı piyasaya, 3 D tv çıkarmışlardı piyasaya, işte bu air freyr'ı piyasaya sürenlerde aynı adamlar.

Ben olsam almam.

Ben olsam almam.
Cevabınız için teşekkürler. Air fryer kullanmış veya pişirdiğini tatmış miydiniz? Teorik olarak cazip geliyor:
Az yağlı yiyecek tüketmek
Ayçiçek yağı fiyatı aldı başını gittiği ve haftada 3-4 tabak patates kızartması ailece tüketildiği için kendini amorti edebilir.

Rak_Benadam Çevrimdışı

Rak_Benadam 

Aktif Üye
2 Ağu 2021
223
33
Cevabınız için teşekkürler. Air fryer kullanmış veya pişirdiğini tatmış miydiniz? Teorik olarak cazip geliyor:
Ayçiçek yağı fiyatı aldı başını gittiği ve haftada 3-4 tabak patates kızartması ailece tüketildiği için kendini amorti edebilir.
Hayır hiç kullanmadım ve pişirdiğini tatmadım.

Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,291
Biz yıllardır Tefal Actifry kullanıyoruz. Mantıken aynı. Düzenli kullanıyoruz ve gerçekten çok lezzetli sağlıklı şeyler yapabilirsiniz. Biz karışık sebze kızartma,patates ve kanat çok yapıyoruz. Elektrik faturasına katkısını ölçmedim ama kullandığı elektrikten hesaplanabilir diye düşünüyorum.

S Çevrimdışı

SmilingArtichoke

Aktif Üye
25 Ağu 2021
131
Biz yıllardır Tefal Actifry kullanıyoruz. Mantıken aynı. Düzenli kullanıyoruz ve gerçekten çok lezzetli sağlıklı şeyler yapabilirsiniz. Biz karışık sebze kızartma,patates ve kanat çok yapıyoruz. Elektrik faturasına katkısını ölçmedim ama kullandığı elektrikten hesaplanabilir diye düşünüyorum.
Cevabınız için teşekkürler. Bence Tefal'in actifry'ı ayrı bir kategoride çünkü:
Öncelikle actifry her zaman gıdayı karıştırıyor fakat klâsik tip diyeceklerim belli bir zamanda senin kariştirman gerekiyor. Actifry bu konuda daha iyi. Aklımdan actifry'da yapılan patates kızartması acaba nasıldır diye geçmedi çünkü karıştırması sayesinde yağın sağladığı gibi eşit pişirmeyi sağlar. Klasiklerden şüphem var.
Tefal actifry'ın ucuz bir alternatifi yok. Philips'in başını çektiği klâsik tiplerin zibilyon tane daha ucuz alternatifi mevcut. Maalesef en can alıcı noktalardan biride bu.
Ama aklımda bulunsun ve sonradan okuyan arkadaşlar için cevaplarsanız sevinirim:
Temizlemesi kolay mı?
Patates kızartmasinin tadı yağda kizartmaya göre farkı aşırı derecede mi? Elde kesim ve dondurulmuş patates kızartmasınin tat farkı var mı?
Elde kesim için ayrı bir hazırlık işlemi gerekiyor mu?

Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,291
Cevabınız için teşekkürler. Bence Tefal'in actifry'ı ayrı bir kategoride çünkü:
Öncelikle actifry her zaman gıdayı karıştırıyor fakat klâsik tip diyeceklerim belli bir zamanda senin kariştirman gerekiyor. Actifry bu konuda daha iyi. Aklımdan actifry'da yapılan patates kızartması acaba nasıldır diye geçmedi çünkü karıştırması sayesinde yağın sağladığı gibi eşit pişirmeyi sağlar. Klasiklerden şüphem var.
Tefal actifry'ın ucuz bir alternatifi yok. Philips'in başını çektiği klâsik tiplerin zibilyon tane daha ucuz alternatifi mevcut. Maalesef en can alıcı noktalardan biride bu.
Ama aklımda bulunsun ve sonradan okuyan arkadaşlar için cevaplarsanız sevinirim:
Temizlemesi kolay mı?
Patates kızartmasinin tadı yağda kizartmaya göre farkı aşırı derecede mi? Elde kesim ve dondurulmuş patates kızartmasınin tat farkı var mı?
Elde kesim için ayrı bir hazırlık işlemi gerekiyor mu?
Hocam Actifry için karıştırma şart değil, modu siz belirliyorsunuz. Dolayısıyla sizin yapacağınız şey dağılabilir malzeme ise karıştırma aparatsıx yada kızartma teliyle pişirme yapabilirsiniz. Sorularınıza gelecek olursam;

Temizlemesi çok sorunlu değil, makinamız yok elde yıkıyoruz.
Patates kızartması kendiniz soyarsanızda dondurulmuş alırsanızda her türlü bol yağda yapılandan daha lezzetli oluyor. Aşırı çıtır severseniz donmuş patatesi yağsız atın cihaza çıtır ötesi yapıyor. Elde kesimle dondurulmuş bu yüzden çok farklı tadlar. Bim’de satılan dondurulmuş patates bile aşırı lezzetli.
Elde kestiğimiz için özel bir işlem yok. Kurulayıp baharatını tuzunu verip (kajun çok yakışıyor) yağıyla başlatıyorsunuz.

S Çevrimdışı

SmilingArtichoke

Aktif Üye
25 Ağu 2021
131
Konu başlığını canlandırarak bilgisi olan ve önceden göremediği için cevap veremeyen arkadaşlardan bilgilerine danışmak istiyorum. Başlığı açarken sorduğum soruları yeniden yazıyorum.
"Merhaba, Air fryer almayı düşünüyorum ama kafamı kurcalayan birkaç soru var bilen ya da kullanan arkadaşların bilgisine danışmak istiyorum. Air Fryer'ınizdan memnun musunuz? Düzenli kullanıyor musunuz? Sevdiğiniz ve sevmediğiniz ne özellikleri var? Temizlenmesi kolay mı? Bilhassa patates kızartmasının tadı nasıl? Elektrik faturanıza bir yansıması oldu mu? Gürültülü mü çalışıyor? Sizce gerekli mi? Teşekkürler cevaplarınız için."

T Çevrimdışı

Turbo k.arza78

Aktif Üye
18 Mar 2017
568

1 yemek kaşığı ile 1 kg patetes kızartılıyor nerdeyse çok mantıklı

hele tavuk süper lezzetli oluyor aynen mangalda yapmış gibi

evet biraz gürültü yapıyor

evet biraz elektrik tüketiyor

ama tüp te olsa doğalgaz da kullanılsa aynı ücreti ödersiniz

üstelik yağdan kardasınız

derece ve saat ayarlanıyor

üstelik içinde kek bile yapılıyor

bende kardeşim aldığında karşıyıdım ama kullandıkça mantıklı gelmeye başladı

kesinlikle tavsiyte ederim

Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,291
bu aletler fritözden farklımı ilkez adını duydumda ondan soruyorum.
Bu aletler çok az yağ ile sıcak hava yoluyla yiyecekleri pişiriyor. Klasik fritözler aşırı yağ içinde kızartıyor. Bu aletler daha uzun sürede pişirsede daha lezzetli ve sağlıklı pişirme gerçekleştiriyor. Malum yağ fiyatlarıda uçtu,gayet kullanışlı makineler uzun süredir problemsiz Tefal Actifry kullanıyorum. Sanıyorum Philipste güzel makine yapmıştır,yıllarca kullanılır diye düşünüyorum.

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
Bu aletler çok az yağ ile sıcak hava yoluyla yiyecekleri pişiriyor. Klasik fritözler aşırı yağ içinde kızartıyor. Bu aletler daha uzun sürede pişirsede daha lezzetli ve sağlıklı pişirme gerçekleştiriyor. Malum yağ fiyatlarıda uçtu,gayet kullanışlı makineler uzun süredir problemsiz Tefal Actifry kullanıyorum. Sanıyorum Philipste güzel makine yapmıştır,yıllarca kullanılır diye düşünüyorum.
teşekkürler fakat 2-3 tane şimdi baktımda fiyatları çok yüksek uygun bulunursa belki alınabilir.

S Çevrimdışı

SmilingArtichoke

Aktif Üye
25 Ağu 2021
131
1 yemek kaşığı ile 1 kg patetes kızartılıyor nerdeyse çok mantıklı

hele tavuk süper lezzetli oluyor aynen mangalda yapmış gibi

evet biraz gürültü yapıyor

evet biraz elektrik tüketiyor

ama tüp te olsa doğalgaz da kullanılsa aynı ücreti ödersiniz

üstelik yağdan kardasınız

derece ve saat ayarlanıyor

üstelik içinde kek bile yapılıyor

bende kardeşim aldığında karşıyıdım ama kullandıkça mantıklı gelmeye başladı

kesinlikle tavsiyte ederim
Cevabınız için teşekkürler. Hangi marka ve modeli kullanmistiniz/tatmistiniz? Bu modelde karsilastirdiysaniz diğerlerine göre sevdiğiniz özellikleri neler? Temizlemesi nasıl? Bulaşık makinesi ile ve elde olarak? Tavuğun tadının mangaldaki gibi olması güzelmiş.

teşekkürler fakat 2-3 tane şimdi baktımda fiyatları çok yüksek uygun bulunursa belki alınabilir.

Kumtel Aır Fryer Yağsız Fritöz HAF-01

Kumtelin var 650-700 TL olarak. Bende bunu almayı düşünüyorum fiyatı nedeniyle. Amazon zam yapmış ama birkaç güne eski fiyatına döner. Ama Kumtel markasının sağlayacağı kalite de düşündürüyor beni.

Son düzenleme:
A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
kumtel çok dandik ürünler yapan bir firmadır büyük ihtimalle çinde en ucuz kalitede yaptırmıştır.phılıps-tefal gördüm fakat paramız pul olduğu için tl vurunca fiyatları çok yüksek.

Geri
Üst Alt