Ağaç kurutmak için en etkili yöntem nedir?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Ne adaletli çözüme evet diyorsun ne de ağaç yok etmekten vazgeçiyorsun... Ver icraya satılsın, herkesin payı hesabına yatsın. Yani yorgan gitsin kavga bitsin...

Değilse, bırak hesabını mahşere.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,329
64
Sevgili J jomily ;
bir kızgınlıkla yazmışsın,belli ,aslında yapacağından değilde büyük ihtimalle sinirlerini boşaltmışsın ve belkide kimseyle paylaşamadığın aile içi sıkıntını da aktarmışsın.Sen sanki biraz geç kalıyorsun gibime geliyor,bunuda nereden çıkarttın dersen :
daha aramızda paylaşım yapamadık
herkes kendi öz malıymış gibi kullanıyor
kimse kimseye nıye kullanıyorsuın demiyor
ama önce davranıp uyanık olan istediğini yapıyor
Demişsin :)
Ayrıca aşağıdakini de yine kızgınlıkla yazmışsın,ne yazıkki ağacın, meyve vereceği kişiyi seçme şansı yok ki sende biliyorsun tabii bunu.
ağaçların suçu böyle insan müsveddelerine meyve vermesi
Bizim köyde hemen yanımdaki 30 dönüm arazi kardeşlerin anlaşamamasından ,satalım kurtulalım dedikleri için bedavaya gitti,böyle olmasını ve sizin de bunu yaşamanızı asla istemem doğrusu,ama tarım arazilerinin bölünmeyeceğini biliyorsun ,aranızda paylaşamazsınızda maalesef.ama şöyle yapabilirsiniz, her sene bir kardeş toplasın meyveleri hatta kurra da çekebilirsiniz,"ben karışmam,konuşmuyorum" dersen,senin adına birisini görevlendir ,o katılsın veya bir başka kardeş varsa senin adına katılabilir,böylece iş tatlıya bağlanmış olur,herkes belli yıllarda meyveleri toplar :)

J Çevrimdışı

jomily

Aktif Üye
1 Eki 2018
177
35
Peki onlar kendi arasında nasıl paylaşıyor?
Yoksa hissedarlardan gelen tuttuğunu koparıp gidiyor mu? :alala
Onlar derken?benim dışımda kalan hissedarlar kastediyorsan onlar kendi aralarinda menfaatleri icabi çok iyi anlaşiyor.burada dışlanan benim
[SUP]nedenini soracak olursan farkli karakter, yaşam tarzi,farkli düsunce yapinin olmasi[/SUP]
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Sevgili J jomily ;
bir kızgınlıkla yazmışsın,belli ,aslında yapacağından değilde büyük ihtimalle sinirlerini boşaltmışsın ve belkide kimseyle paylaşamadığın aile içi sıkıntını da aktarmışsın.Sen sanki biraz geç kalıyorsun gibime geliyor,bunuda nereden çıkarttın dersen :

Demişsin :)
Ayrıca aşağıdakini de yine kızgınlıkla yazmışsın,ne yazıkki ağacın, meyve vereceği kişiyi seçme şansı yok ki sende biliyorsun tabii bunu.

Bizim köyde hemen yanımdaki 30 dönüm arazi kardeşlerin anlaşamamasından ,satalım kurtulalım dedikleri için bedavaya gitti,böyle olmasını ve sizin de bunu yaşamanızı asla istemem doğrusu,ama tarım arazilerinin bölünmeyeceğini biliyorsun ,aranızda paylaşamazsınızda maalesef.ama şöyle yapabilirsiniz, her sene bir kardeş toplasın meyveleri hatta kurra da çekebilirsiniz,"ben karışmam,konuşmuyorum" dersen,senin adına birisini görevlendir ,o katılsın veya bir başka kardeş varsa senin adına katılabilir,böylece iş tatlıya bağlanmış olur,herkes belli yıllarda meyveleri toplar :)
Aynen dedigin gibi.bir anlik öfkeyle bu düşünceye kapikdim.yani aksam aksam elime baltayi,odun kesecegini alip ağaca girisecektim.bana yar olmayan başkasinada yar olmasin hesabi.ama nefense sonra kendine önce sakin ol defim farkli yontem olarak yani fazla enerji harcamadan çözum yolu derken bu kurutma arastirmasini yaptim.farkli forumlarda daha farkli yöntemlerden sonra tekniklerden sonra birde burada konu acma geregi duydum.sizlerden aldigim cevaplardan tamamen olmasada vazgecmis durumdayim.ama bunun hesabini fari yöntemlerle sormanin peşindeyim
Gec kalma konusuna gelince belki bu sefer huylu huyundan vazgecer düsuncenin olusmasi
Buradakiler sebebini sorunca bende anlatmak istedim

Ne adaletli çözüme evet diyorsun ne de ağaç yok etmekten vazgeçiyorsun... Ver icraya satılsın, herkesin payı hesabına yatsın. Yani yorgan gitsin kavga bitsin...

Değilse, bırak hesabını mahşere.
Sonunda galiba bu şekilde olacak

agaci öldürecegine kendini yada abini öldür bu is huzur icinde cözülsün
agac yasli diyorsun ama artik ne kadar cok meyve veriyorsa, meyveleri abin alip dagitiyor diye zoruna gitmis
cok mu ihtyacin var o meyvelere malina mal mi katacak seni zengin mi edecek? bizim insanimizdaki su mal kavgasini bi türlü anlayamadim
Buna hakkin olanin peşibden koşmak denir.sen asil meseleyi anlamamişsin.aynisi senin başina gelirse umarim sen bu şekilde yaparsin

Son düzenleme:
B Çevrimdışı

beyzabetül

Aktif Üye
24 Tem 2018
472
agaci öldürecegine kendini yada abini öldür bu is huzur icinde cözülsün
agac yasli diyorsun ama artik ne kadar cok meyve veriyorsa, meyveleri abin alip dagitiyor diye zoruna gitmis
cok mu ihtyacin var o meyvelere malina mal mi katacak seni zengin mi edecek? bizim insanimizdaki su mal kavgasini bi türlü anlayamadim
burada herkes konu sahibinin düşüncesinden vazgecirmeye çalisirken siz suç işlemesine teşvik ediyorsunuz.sizin bu yaptiginiz kanunen suçtur

SUÇ İŞLEMEYE TAHRİK - TCK 214. Md.Alıntı

Madde 214 - (1) Suç işlemek için alenen tahrikte bulunan kişi, altı aydan beş yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

(2) Halkın bir kısmını diğer bir kısmına karşı silâhlandırarak, birbirini öldürmeye tahrik eden kişi, onbeş yıldan yirmidört yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

(3) Tahrik konusu suçların işlenmesi hâlinde, tahrik eden kişi, bu suçlara azmettiren sıfatıyla cezalandırılır.

Son düzenleme:
B Çevrimdışı

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
43
hak ariyorsan bunun icin mahkemeler var senin derdin üzüm yemek degil bagciyi dövmek yazdiklarindan bu anlasiliyor ailene kizmissin öfken icin agaci kurban etmeyi planliyorsun soruna cözüm degil agaci nasil öldürürüm diye soruyorsun öyle soruya böyle cevap olur

bu arada ben o kanunlara tabi degilim beni baglamaz

B Çevrimdışı

börü1905

Aktif Üye
3 Eki 2019
51
32
Agac-Ile-Ilgili-Sozler0de6670d83ae549c.jpg
indirfc11a4bb05067a98.jpg
karakter-bir-agac-gibidir-ve-sohret-de-onun-golgesidir-golge-oldugunu-dusundugumuzdur-agac-ise-gercegin-kendisidir-abrahd845ee2479cec804.jpg

meyvesi-camura-dusuyor-diye-agaca-lanet-edilmez-holderon.jpg

ağaç kurutmak kadar kötü bir kelime olamaz varsın yesin meyveyi ama bir gün dersin ben ne ettim keskin sirke küpüne zarar

LİMAN Çevrimdışı

LİMAN

Aktif Üye
2 Nis 2018
240
54
Öncelikle hissedarlarla birlikte notere gidip arazi üzerindeki hisseleriniz konusunda anlaştığınızı ( arazinin hangi bölümü kime ait diye) beyan etmeniz durumunda tapudan bölümlerle ilgili şerh düşme işlemi yapılabilir. Bu anlaşma sağlanamıyorsa mahkeme yoluyla bu anlaşma sağlanmaya çalışılır. Bu da olmaz ise, son çare mahkeme yoluyla satış olur.

J Çevrimdışı

jomily

Aktif Üye
1 Eki 2018
177
35
Öncelikle hissedarlarla birlikte notere gidip arazi üzerindeki hisseleriniz konusunda anlaştığınızı ( arazinin hangi bölümü kime ait diye) beyan etmeniz durumunda tapudan bölümlerle ilgili şerh düşme işlemi yapılabilir. Bu anlaşma sağlanamıyorsa mahkeme yoluyla bu anlaşma sağlanmaya çalışılır. Bu da olmaz ise, son çare mahkeme yoluyla satış olur.
peki bunu nasıl belirleyeceğiz?diyelim 5 dönüm arazi var.bunu 5 eşit parçaya böldüğünde bunun hangi tarafının kime ait olduğunu noterde nasıl belirteceksin?
bizim durum çok karışık.bunun dışından babadan kalma1 tanesi yapılmış 4 katlı eski ev var.bunu bile paylaşamıyoruz

F Çevrimdışı

fatihhilal

Yeni Üye
23 Tem 2019
29
33
Boya al biraz su ekle karıştır diplerine dök. Ama belli olur öyle bir şey yapıldığı. Biraz toprak eşeleyip içine de dökebilirsin.

BlackB Çevrimdışı

BlackB 

Süper Üye
25 May 2018
957
40
ne anlamsız bir konu.. ağaç kurutmak yerine içinizdeki nefreti kurutsanız daha iyi olmaz mı? varsın toplasınlar armutları, bırakın yesinler hakkınızı.. hesabını diğer tarafta sorarsınız. bu sebepten ağaç öldürülür mü:ciks

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
peki bunu nasıl belirleyeceğiz?diyelim 5 dönüm arazi var.bunu 5 eşit parçaya böldüğünde bunun hangi tarafının kime ait olduğunu noterde nasıl belirteceksin?
bizim durum çok karışık.bunun dışından babadan kalma1 tanesi yapılmış 4 katlı eski ev var.bunu bile paylaşamıyoruz
Sizin konuşarak, anlaşarak sulh olmanıza imkan yok maalesef... Canınızı sıkmayın, kavga gürültü yapmayın ve gidin icraya verin, devlet sizin yerinize bu işi yapsın, payını da alsın... Maddi olarak kayıp olacaktır mutlaka, onu da iki üç ağacın meyvesine tamah edenler düşünsün. :saskin

S Çevrimdışı

sasuta

Aktif Üye
20 May 2018
138
43
Çok merak ediyorum o ağaçtan toplanan meyveleri yemeye muhtaç mısınız? Ağaç kurutmaktansa yemeyiverin ya da onlardan önce siz toplayın. Cahil cühela düşünceler saçma sapan işler.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt