Ağaç kurutmak için en etkili yöntem nedir?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
J Çevrimdışı

jomily

Aktif Üye
1 Eki 2018
177
34
Arkadaşlar babadan kalma hisseli tarim arazimiz var.bunlarin üzerinde meyve ağaclati var.fakat benim sözde erkek ağabey her sene benden oñce uzerindeki meyveleri topluyor.bana kalmiyor.kendisiyle konusmuyoruz.bu sene iki armut agacinda ne varsa topladi aldi.sanki kendi maliymiş gibi.bu aksam elime kesici alet alip gidip gövdesine zarar verecektim.âgacta çok yaşli.fakat sonra aklima faxla yorulmadan kurutmak geldi.yani ben yiyemiyorsam o da yemesin.bu kadar acgözlüluk olmaz.forunlarda biraz arastirdim.kaya tuzunu eritip dökersen,kimisi benzit mazot dökersen kurur yazmis.sizce en etkili yontem nedir.çünkü kafayi taktim 1-2 tanesini kurutacam.her sene ayni

catres Çevrimdışı

catres 

Süper Üye
26 May 2018
1,459
40
aga bir agac ne kadar yılda o hale gelıyor. kurutmak yok etmek nedir yahu. zaten onlarca ağaç telef olurken siz bari 2 ağacın peşine düşmeyin.
yasal yollardan hakkınızı alın.
yapabılıyosanız ağabeyınızın kollarını kesin :ciks ( bu yazdıgım elbetteki olmayacak bir şey ve ağaca vericeğiniz zararı kıyaslamanız açısından. bunu yazmam bilecok sacma )

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Ben ailenin vurgun duymaz birisiyim , kardeşime gelince herşeyi önüne sererler bende ise herşey daha dar keseden geçer, tamamen eşitlik var deseler de ben inanmam aç gozlulukten değil benim ki, daha çok olsun onlarda kardeşim derim, bunun sebebi ise beni 14 yaşımda yurtlara verdiler kardeşim le aramda 1 yaş var, beni alsınlar diye ilk dönem 6 sıfır 2 tane 1 3 tanede 3 puanla tamamladım babam ya okursun yada okursun dedi , bende 2. Dönem taktir getirdim, öğretmenler bile şaşırdı, geri kalan dönemler ise hep belgeli bitirdim, kardeşim yanıma geldi kaçmak için elinden geleni yaptı kolunu kırdı, bacağını kırdı en son ise kalça kemigini kırdı babam aldı yurttan o ve diğer kardeşlerim bir daha yurtlara verilmedi, işin özü diğer kardeşlerim hala ailem le ben ise hala farklı sehirdeyim her nimetten onlar faydalandı, ben ise zurna misali bazı şeylerde kaldım ortada , sonuçta benim ailem hepsini severim hepsi de beni sever, bu güne kadar hiç şikayet etmedim hak varsa Allah çıkartır bir yerden (bu bir beddua değildir) sadece Allah'ın hak isminin anlamıdır. Şu an halime şükrediyorum kaç senedir kendi ayaklarımda duruyorum evimi aldım ödüyorum , evlendim , çocuğa Allah nasip ederse yakındır kavuşacağım, iyi bir işim iyi bir iş ailem var, hep ileri gittigimi düşünüyorum. Onlar ise aynı yerde sayıyorlar. Ben bunları sitem etmek amaçlı yazmadım, senin de bu yazdıklarını kasıtlı yazdığını dusunmeyerek suçsuz ağaçlardan intikam alacağını düşünüyorum, hak döner dolaşır yerini bulur ? bırak toplasın, bırak alsın herşeyi gün gelecek senden isteyecektir

J Çevrimdışı

jomily

Aktif Üye
1 Eki 2018
177
34
Hisseniz varsa hakkınızı yasal yoldan arayın? :alala
yasal yolla bir çözüme ulaşır mı hiç umudum yok.zaten bu ülkede adaletede inanmıyorum.her zaman güçlü olan kazanıyor
bizm durum çok karışık
devlet tarım arazilerini belli bir miktardan sonra bölünmesine izin vermiyor
örneğin 5 dönüm araziyi 6 hisseye nasıl böleceksin.biri diğerine satarsa ancak olur.değerli olan araziyi kimse satmak istemez .bu durumda sanırım devlet bedel belirleyecek açık artımaya çıkarılacak.bu durumda herkes zararlı çıkacak.bu yüzden bunuda kimse ,istemez.yada parası olan alacak olmayan zararlı çıkacak

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
yasal yolla bir çözüme ulaşır mı hiç umudum yok.zaten bu ülkede adaletede inanmıyorum.her zaman güçlü olan kazanıyor
bizm durum çok karışık
devlet tarım arazilerini belli bir miktardan sonra bölünmesine izin vermiyor
örneğin 5 dönüm araziyi 6 hisseye nasıl böleceksin.biri diğerine satarsa ancak olur.değerli olan araziyi kimse satmak istemez .bu durumda sanırım devlet bedel belirleyecek açık artımaya çıkarılacak.bu durumda herkes zararlı çıkacak.bu yüzden bunuda kimse ,istemez.yada parası olan alacak olmayan zararlı çıkacak

Bence bir araştırın derim, payınız olan yer neresi ise oraya çit çevirin.
Yani ağaçlara zarar vermek bana da mantıksız geliyor. :bilmiyom

J Çevrimdışı

jomily

Aktif Üye
1 Eki 2018
177
34
Ağaçların suçu ne?

* * *

Seninle benzer durumdayım ve hesabımı mahşere bıraktım... Alacaklı olmak güzel şey.
Ağaçların suçu ne?

* * *

Seninle benzer durumdayım ve hesabımı mahşere bıraktım... Alacaklı olmak güzel şey.
ağaçların suçu böyle insan müsveddelerine meyve vermesi
yoksa ben ağaçsever biriyim.bu sene iki tane meyve ağacı diktim ve sürekli gidip ne durumda diye kontrol ediyorumnbu bahsettiğim.artık zaten yaşlanmış ağaç.ömürlerini tamamlamak üzere.yoksa genç fidan olsa asla kıymak istemem
geçen senede yoluın kenarında karayemiş ağacımız vardı.yine aynı şekilde hepsini toplayıp aldı.hadi beni geçtim.yoldan geçenler gelip üzerinden meyve alıp yiyordu.belkı o yıyenler . ölmüş babana dua ediyordube adam..ama bu ne yaptı açgözlülünden hepsini toplayıp aldı.konuyu dine bağlamak istemiyorum da bahaettiğim kişi sözde günde 5 vakit namazını kılıyor.ağzından Allah kelimesi eksik olmuyor.bu nasıl müslümanlık?sadece kendine menfaati olanlara yardım ediyor.ama bu sene ne güzel oldu üzerindee 1 tane karayemiş vermedi.YARADANIN ADALETİ İŞTE
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Gidin mahkemeye verin hisseniz olduğu için. Ağaç kurutmak kadar saçma bir şey görmedim duymadım.
aslında şöylede düşünmüştüm.üzerindeki meyveler olgunlaşmadan meyvelerın hepsini yere dökecektim.hatta bulublirsem gidip ineği olan komşulara verecektim.madem ben yıyemıyorum oda yemesin, ınekler yesin.onlara fayda olsun.ama yınede meyvelere kıyamadım.biraz daha olgunlaşıp toplarım diyordum ama bu akşam gelip baktım hepsi toplanmış.elıme baltayı alıp gidip ağaca zarar verecektim ama son anda sinirlerime hakim olup vazgeçtim

Bence bir araştırın derim, payınız olan yer neresi ise oraya çit çevirin.
Yani ağaçlara zarar vermek bana da mantıksız geliyor. :bilmiyom
daha aramızda paylaşım yapamadık
herkes kendi öz malıymış gibi kullanıyor
kimse kimseye nıye kullanıyorsuın demiyor
ama önce davranıp uyanık olan istediğini yapıyor

Hisseli araziden kendine düşen bolge beliyse
Maddi durumun musaitse sana düşen agaclari kendi arazine tasiyabilirsin.
malesef belli değil
zaten öyle belli olsa gidip benim arazimden öyle birşey yapamaz
ben önce davranabilseydim banada niye aldın diyemezdi

Son düzenleme:
Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
daha aramızda paylaşım yapamadık
herkes kendi öz malıymış gibi kullanıyor
kimse kimseye nıye kullanıyorsuın demiyor
ama önce davranıp uyanık olan istediğini yapıyor
Peki onlar kendi arasında nasıl paylaşıyor?
Yoksa hissedarlardan gelen tuttuğunu koparıp gidiyor mu? :alala

J Çevrimdışı

jomily

Aktif Üye
1 Eki 2018
177
34
Ben ailenin vurgun duymaz birisiyim , kardeşime gelince herşeyi önüne sererler bende ise herşey daha dar keseden geçer, tamamen eşitlik var deseler de ben inanmam aç gozlulukten değil benim ki, daha çok olsun onlarda kardeşim derim, bunun sebebi ise beni 14 yaşımda yurtlara verdiler kardeşim le aramda 1 yaş var, beni alsınlar diye ilk dönem 6 sıfır 2 tane 1 3 tanede 3 puanla tamamladım babam ya okursun yada okursun dedi , bende 2. Dönem taktir getirdim, öğretmenler bile şaşırdı, geri kalan dönemler ise hep belgeli bitirdim, kardeşim yanıma geldi kaçmak için elinden geleni yaptı kolunu kırdı, bacağını kırdı en son ise kalça kemigini kırdı babam aldı yurttan o ve diğer kardeşlerim bir daha yurtlara verilmedi, işin özü diğer kardeşlerim hala ailem le ben ise hala farklı sehirdeyim her nimetten onlar faydalandı, ben ise zurna misali bazı şeylerde kaldım ortada , sonuçta benim ailem hepsini severim hepsi de beni sever, bu güne kadar hiç şikayet etmedim hak varsa Allah çıkartır bir yerden (bu bir beddua değildir) sadece Allah'ın hak isminin anlamıdır. Şu an halime şükrediyorum kaç senedir kendi ayaklarımda duruyorum evimi aldım ödüyorum , evlendim , çocuğa Allah nasip ederse yakındır kavuşacağım, iyi bir işim iyi bir iş ailem var, hep ileri gittigimi düşünüyorum. Onlar ise aynı yerde sayıyorlar. Ben bunları sitem etmek amaçlı yazmadım, senin de bu yazdıklarını kasıtlı yazdığını dusunmeyerek suçsuz ağaçlardan intikam alacağını düşünüyorum, hak döner dolaşır yerini bulur ? bırak toplasın, bırak alsın herşeyi gün gelecek senden isteyecektir
benim açgözlülere hep bana hep bana yada kendiyle beraber karşısı nda menfaati olan kişlilerin faydalanmasını isteyenlere tahammülüm yok.ben isterimki herkes faydalansın,üzerindeki meyvelerden tüm insanlar yere düşenlerden de hayvanlar faydalansın

B Çevrimdışı

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
43
agaci öldürecegine kendini yada abini öldür bu is huzur icinde cözülsün
agac yasli diyorsun ama artik ne kadar cok meyve veriyorsa, meyveleri abin alip dagitiyor diye zoruna gitmis
cok mu ihtyacin var o meyvelere malina mal mi katacak seni zengin mi edecek? bizim insanimizdaki su mal kavgasini bi türlü anlayamadim

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
benim açgözlülere hep bana hep bana yada kendiyle beraber karşısı nda menfaati olan kişlilerin faydalanmasını isteyenlere tahammülüm yok.ben isterimki herkes faydalansın,üzerindeki meyvelerden tüm insanlar yere düşenlerden de hayvanlar faydalansın
İnşallah doğru yoldan çözüm bulur ve hiç kimseye zarar gelmez ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri