Acer Servis Sorunu

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Sıvı teması denilmiş ürün garanti dışı bırakılmış sıvı temaslı olmadığını sağlam çalışır vaziyette 16 GB Ram ile bakım yapılması için gönderdiğim cihaz 4 GB Ram ve arızalı olarak teslim edildi ürünün haksız şekilde garanti dışı bırakıldığı 16 GB Ram ile gönderdiğim ürünün 4 GB Ram ile arızalı şekilde geri gönderilmesinden art niyetli yaklaşım olduğu anlaşılmaktadır ürünün garantisinin devam etmesini garanti dahilinde ücretsiz tamir edilmesini yada değiştirilmesini istediğinizi Gerekirse bilirkişi tarafından incelenmesini istediğinizi belirtin

M Çevrimdışı

Mühendis52

Aktif Üye
25 Ağu 2021
152
Sıvı teması denilmiş ürün garanti dışı bırakılmış sıvı temaslı olmadığını sağlam çalışır vaziyette 16 GB Ram ile bakım yapılması için gönderdiğim cihaz 4 GB Ram ve arızalı olarak teslim edildi ürünün haksız şekilde garanti dışı bırakıldığı 16 GB Ram ile gönderdiğim ürünün 4 GB Ram ile arızalı şekilde geri gönderilmesinden art niyetli yaklaşım olduğu anlaşılmaktadır ürünün garantisinin devam etmesini garanti dahilinde ücretsiz tamir edilmesini yada değiştirilmesini istediğinizi Gerekirse bilirkişi tarafından incelenmesini istediğinizi belirtin
Başvuruda değişiklik olmuyor hocam. Bilirkişi inceleyecek büyük ihtimal. Elimde belgeler var onları da bilirkişiye vericem. Forumlarda kanıt olan belgeleri bilirkişiye verin dediler. Sadece servis raporlarını ve faturaları yükledim

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Başvuruda değişiklik olmuyor hocam. Bilirkişi inceleyecek büyük ihtimal. Elimde belgeler var onları da bilirkişiye vericem. Forumlarda kanıt olan belgeleri bilirkişiye verin dediler. Sadece servis raporlarını ve faturaları yükledim
siz cihaza hdd vs takmadınız hazır bu vaziyette aldınız değil mi hdd kapağını açıp hdd etiket foto yüklermisin
hdd garanti kapsamında zaten sıvı teması deyip garantiyi fes etmesi hoş olmamış servisin belki hdd,yi elinden düşürdü kendisi bozdu s.hatasını k.hatası yapmış bağlı bulunduğunuz k.makamlığa thh'ye gidip şikayetinize ekleme yapabilirsiniz servisin sıvı teması açıklaması thh,ye makul gelirse bilirkişiye gitmeden talebiniz reddedilir
Sıcaklıklar test programlarında işlemci için max. 100 gördü. Sadece lolde oluyor diğer oyunlarda olmadı.

0db8850c08affca30207d7ee6f333541.png

Resimdeki gibi oluyordu. Oyun ekrana geldiğinde alt tab atarsam tekrar döndüğümde böyle oluyor, düzelmesi için yine alt tab atıyorum. Ya oyunu silip yüklemek ya da driver sorunu var. Laptop geldiğinden beri denemedim, en kısa zamanda deneyeceğim.
Bu resimde görünen olay ekran kartı chip arızasına işaret ediyor ısınma sorunuda varmış cihazda
Acer laptoplar,da ekrankartı chip ısınma arıza sorunu çok sık oluyor ucuz anakart donanım kullanıyorlar

Moderatör tarafında düzenlendi:
Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
Bu resimde görünen olay ekran kartı chip arızasına işaret ediyor ısınma sorunuda varmış cihazda
Acer laptoplar,da ekrankartı chip ısınma arıza sorunu çok sık oluyor ucuz anakart donanım kullanıyorlar
Hocam ne alakası var, yazmış olmak için yazmayın lütfen!

Diğer oyunlarda yapmıyor demiş vatandaş.
O arıza öyle oyuna falan bakmaz, BGA lehim sorunu BIOS ekranında bile boy gösterebilir.
Özellikle şurada olur burada olur diye yazmayın.

Yani siz Acer'ı yerden yere vuruyorsunuz ama Tayvan'ın pandemide dizüstü satışlarında nasıl katladığına bir bakın isterseniz.
Acer'da Predator Helios'da var, Aspire'da var.

ASUS'un kronik sorunlu TUF kasalarından haberiniz var mı mesela?
Aynı adamlar ROG Strix'i de yapıyor mesela.

Lenovo'da Ideapad de var Legion'da var.

Her markanın farklı segmentte farklı ürünleri mevcut.

siz cihaza hdd vs takmadınız hazır bu vaziyette aldınız değil mi hdd kapağını açıp hdd etiket foto yüklermisin

Bunu yapmasına gerek yok.
Bu süreçte cihaza müdahale etmemeli.

M Çevrimdışı

Mühendis52

Aktif Üye
25 Ağu 2021
152
hdd garanti kapsamında zaten sıvı teması deyip garantiyi fes etmesi hoş olmamış servisin belki hdd,yi elinden düşürdü kendisi bozdu s.hatasını k.hatası yapmış bağlı bulunduğunuz k.makamlığa thh'ye gidip şikayetinize ekleme yapabilirsiniz servisin sıvı teması açıklaması thh,ye makul gelirse bilirkişiye gitmeden talebiniz reddedilir

Hocam ekran kartı arızası ne alaka? Diğer oyunlarda bizzat denedim böyle bir şey olmadı. Diğer forumlarda da böyle diyen oldu ama ben sanmıyorum. Teknik servisi evet kötü ama laptoplara bence gayet güzel. Yani sorun Türkiyede bulunan serviste desek daha iyi olur.
Cihaza müdahale yapılmadı.
Hocam ne alakası var, yazmış olmak için yazmayın lütfen!

Diğer oyunlarda yapmıyor demiş vatandaş.
O arıza öyle oyuna falan bakmaz, BGA lehim sorunu BIOS ekranında bile boy gösterebilir.
Özellikle şurada olur burada olur diye yazmayın.

Yani siz Acer'ı yerden yere vuruyorsunuz ama Tayvan'ın pandemide dizüstü satışlarında nasıl katladığına bir bakın isterseniz.
Acer'da Predator Helios'da var, Aspire'da var.

ASUS'un kronik sorunlu TUF kasalarından haberiniz var mı mesela?
Aynı adamlar ROG Strix'i de yapıyor mesela.

Lenovo'da Ideapad de var Legion'da var.

Her markanın farklı segmentte farklı ürünleri mevcut.

Bunu yapmasına gerek yok.
Bu süreçte cihaza müdahale etmemeli.
Ek olarak yapmam gereken bir şey var mı?

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
Süreci bekleyin. Firma savunma verince ona göre aksiyon alınır.
Bizi süreçten haberdar edin.

Başvururken yeterli araştırmayı yaptıysanız sorun yok.
Dilekçenin içeriği, kimi şikayet ettiğiniz vs çok önemli çünkü.

Bazen yanlış muhatabı şikayet etmekten dolayı da red gelebiliyormuş.
Ya da vatandaş dilekçede olayı tamamen anlatmıyor vs. ondan dolayı da red alabiliyor.

Beklemekten başka çareniz yok şu an, cihaz sizde dursun herhangi bir müdahalede bulunulmasın.

Talebinizi geri çekmeniz için servis tarafından aranırsanız da bunu talebinizi geri çekerek kabul etmeyin.
Onlar önce cihazınızı eski haline getirsinler, sonra talebi bir dilekçe ile geri çekersiniz zaten.
Yani dosya aktifken de cihazınızın sorununu düzeltebilirler, bilginiz olsun.

Oyuna gelmeyin yani.

M Çevrimdışı

Mühendis52

Aktif Üye
25 Ağu 2021
152
Süreci bekleyin. Firma savunma verince ona göre aksiyon alınır.
Bizi süreçten haberdar edin.

Başvururken yeterli araştırmayı yaptıysanız sorun yok.
Dilekçenin içeriği, kimi şikayet ettiğiniz vs çok önemli çünkü.

Bazen yanlış muhatabı şikayet etmekten dolayı da red gelebiliyormuş.
Ya da vatandaş dilekçede olayı tamamen anlatmıyor vs. ondan dolayı da red alabiliyor.

Beklemekten başka çareniz yok şu an, cihaz sizde dursun herhangi bir müdahalede bulunulmasın.

Talebinizi geri çekmeniz için servis tarafından aranırsanız da bunu talebinizi geri çekerek kabul etmeyin.
Onlar önce cihazınızı eski haline getirsinler, sonra talebi bir dilekçe ile geri çekersiniz zaten.
Yani dosya aktifken de cihazınızın sorununu düzeltebilirler, bilginiz olsun.

Oyuna gelmeyin yani.
Tamamdır, hepsiburadayı şikayet ettim. Satıcı kimse onu şikayet edin dediler. Ayrıca benle aynı durumu yaşayıp kazanan kişiye de sordum. Garanti süresi içerisinde olduğu için satıcı dedi.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Hocam ekran kartı arızası ne alaka? Diğer oyunlarda bizzat denedim böyle bir şey olmadı. Diğer forumlarda da böyle diyen oldu ama ben sanmıyorum. Teknik servisi evet kötü ama laptoplara bence gayet güzel. Yani sorun Türkiyede bulunan serviste desek daha iyi olur.
Cihaza müdahale yapılmadı.

Paylaştığın görüntü üzerine şüphelendim Ekran kartı yada Ram arızasıda olabilir görüntünün bozulması
Oyun kaynaklıda olabilir ona birşey demiyorum farklı Ram takıp aynı hayı verecekmi diye bakmak lazım
Sıkıntı yok diyorsan sorun yok servis 8000 TL demiş ? neden sıkıntı var ama nerde
cihaz serino hdd etiket Ram etiket resimlerini çekip cihazı öyle göndermek lazım servise
Bazen aynı cihazdan iki tane geliyor birine başlıyor o bitmeden ötekine devam ediyor
Anakart ram hdd gibi parçalar yer değiştirebiliyor eğer çalışan kişi dağınık çalışıyorsa bunlar oluyor
Bazende bilinçli olarak art niyetli yapılıyor

Ekran-Alintisi90618afeec8ce5a8.png

M Çevrimdışı

Mühendis52

Aktif Üye
25 Ağu 2021
152
Paylaştığın görüntü üzerine şüphelendim Ekran kartı yada Ram arızasıda olabilir görüntünün bozulması
Oyun kaynaklıda olabilir ona birşey demiyorum farklı Ram takıp aynı hayı verecekmi diye bakmak lazım
Sıkıntı yok diyorsan sorun yok servis 8000 TL demiş ? neden sıkıntı var ama nerde
cihaz serino hdd etiket Ram etiket resimlerini çekip cihazı öyle göndermek lazım servise
Bazen aynı cihazdan iki tane geliyor birine başlıyor o bitmeden ötekine devam ediyor
Anakart ram hdd gibi parçalar yer değiştirebiliyor eğer çalışan kişi dağınık çalışıyorsa bunlar oluyor
Bazende bilinçli olarak art niyetli yapılıyor

Ekran-Alintisi90618afeec8ce5a8.png
Paylaştığın görüntülerdeki meydana gelen pikselleşmeler daha farklı. Eğer ekran kartı arızası ya da Ram arızası olsa bu olayı tüm kullandığım uygulamalarda yaşamam gerekmez mi? Ben mi yanlış düşünüyorum. Özellikle denedim sadece lolde oluyor. Ben servisin karışıklık yaptığını sanmıyorum bana art niyet gibi geliyor.Kaç defa emin misiniz diye sordum. Harddiskin arızasını bile söyleyemiyorlar ki inanayım.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Paylaştığın görüntülerdeki meydana gelen pikselleşmeler daha farklı. Eğer ekran kartı arızası ya da Ram arızası olsa bu olayı tüm kullandığım uygulamalarda yaşamam gerekmez mi? Ben mi yanlış düşünüyorum. Özellikle denedim sadece lolde oluyor. Ben servisin karışıklık yaptığını sanmıyorum bana art niyet gibi geliyor.Kaç defa emin misiniz diye sordum. Harddiskin arızasını bile söyleyemiyorlar ki inanayım.
İllaki arıza var demiyorum oyun kaynaklı olabilir büyütecek bişey yok sorun yoksa yoktur
Sorun olmaması sizin için güzel haber sizin adınıza sevindim
Umut Barış Umut Barış marka kötülemiyorum ama Acer böyle servisi,de böyle rezil
Servisin çözemediği yada sorunu görmezden geldiği k.hatası deyip geçtiği
Sorunlu cihazlar saymakla bitmez.Satış sonrası hizmet diye birşey yok Acer'da
Satış rakamları bir ürünün iyi kaliteli olduğunu göstermez Acer fiyat poltikası tercih sebebi yapıyor
Yazmak için boş yazmam öyle olsa bütün konulara girer geyik olsun diye yazarım

M Çevrimdışı

Mühendis52

Aktif Üye
25 Ağu 2021
152
İllaki arıza var demiyorum oyun kaynaklı olabilir büyütecek bişey yok sorun yoksa yoktur
Sorun olmaması sizin için güzel haber sizin adınıza sevindim
Umut Barış Umut Barış marka kötülemiyorum ama Acer böyle servisi,de böyle rezil
Servisin çözemediği yada sorunu görmezden geldiği k.hatası deyip geçtiği
Sorunlu cihazlar saymakla bitmez.Satış sonrası hizmet diye birşey yok Acer'da
Satış rakamları bir ürünün iyi kaliteli olduğunu göstermez Acer fiyat poltikası tercih sebebi yapıyor
Yazmak için boş yazmam öyle olsa bütün konulara girer geyik olsun diye yazarım
Demek istediğim eğer arıza olsaydı sadece lolde yaşamadım diye düşündüm. THH den kararı beklemek zorundayım yapacak bir şey yok. Okullar açılıyor beni zor durumda bıraktı sağ olsun Acer teknik servisi...

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Demek istediğim eğer arıza olsaydı sadece lolde yaşamadım diye düşündüm. THH den kararı beklemek zorundayım yapacak bir şey yok. Okullar açılıyor beni zor durumda bıraktı sağ olsun Acer teknik servisi...
Bazı oyunlarda yazılımsal hatalar oluyor donanım ile uyumsuzluk oluyor
Genelde sorun teşkil etmiyorsa sıkıntı yok zaten ben bilgi amaçlı yazdım
Acer donanım özellik fiyat olarak cazipte olsa servis kısmı facia.
Servisin eksik hatalı yanlış yaptığı veremediği hizmetin faturasını vatandaşa kesiyor
Bunlara cezai yaptırım şart bu iş böyle olmaz.,
Aklıma takıldı Ram'değiştirmişler windows hdd görmüyor biosta da yok
Bunlar içinden sizin hdd'yi de almış olabilir mi acaba bozuk hdd takılmaz cihaza
Ya müşteriye iade edilir yada yenisi takılır hdd yoksa windows olmayan şeyi görmez ?
Kararın lehinize sonuçlanmasını dilerim.

blaki Çevrimdışı

blaki 

Süper Üye
18 Eyl 2018
510
Sıcaklıklar test programlarında işlemci için max. 100 gördü. Sadece lolde oluyor diğer oyunlarda olmadı.

0db8850c08affca30207d7ee6f333541.png

Resimdeki gibi oluyordu. Oyun ekrana geldiğinde alt tab atarsam tekrar döndüğümde böyle oluyor, düzelmesi için yine alt tab atıyorum. Ya oyunu silip yüklemek ya da driver sorunu var. Laptop geldiğinden beri denemedim, en kısa zamanda deneyeceğim.

Aslında bu sorun vram chip çatlaklarından dolayı oluşuyor. Yani oyuna özgü bir durum değil .Eskiden ekran kartlarına fırınlama 150-200 derece arası 10 dk bekletiyorduk. Bu micro çatlaklar bazen genleşip düzeliyordu bir kaç sene sonra gene aynısı oluyordu. Fakat şöyle de bir durum var oyun işletim sistemi uyumsuzluğu . Windows 7 ilk çıktığı zamanlar age of empires II oyununda aynı bu şekilde görüntüler oluşuyordu. Daha sonra patch filan çıktı düzelttiler. Kesin birşey söylemek için uzun süre test etmek gerekir

M Çevrimdışı

Mühendis52

Aktif Üye
25 Ağu 2021
152
Aslında bu sorun vram chip çatlaklarından dolayı oluşuyor. Yani oyuna özgü bir durum değil .Eskiden ekran kartlarına fırınlama 150-200 derece arası 10 dk bekletiyorduk. Bu micro çatlaklar bazen genleşip düzeliyordu bir kaç sene sonra gene aynısı oluyordu. Fakat şöyle de bir durum var oyun işletim sistemi uyumsuzluğu . Windows 7 ilk çıktığı zamanlar age of empires II oyununda aynı bu şekilde görüntüler oluşuyordu. Daha sonra patch filan çıktı düzelttiler. Kesin birşey söylemek için uzun süre test etmek gerekir
Oyuna özgü durum değil diyorsun ama ben sadece bu oyunda yaşıyorum. Gta 5 cs go ultra ayarlarda oynarken böyle bir şey olmuyor hocam.

Geri
Üst Alt