A101 Toshiba 58'' 58UL3A63DT 23.01.2020 3499TL

F Çevrimdışı

fargo

Yeni Üye
3 Ocak 2020
2
60
Hayırlı uğurlu olsun "KENADA" güle güle kullanın. Bizde artık sizden ve hocalarımızdan gelecek yorumlar bilgiler ışığında hareket edeceğiz.:alala

omrdml Çevrimdışı

omrdml 

Aktif Üye
19 Eyl 2019
354
Ben bu Onkyo'nun performansını merak ettim. Özellikle "Onkyo" diye ön plana çıkartmışlar. Dinleyenlerin farklarini belirtmesini rica edecegim.

Konunun özünden uzaklaşmadan bir soruda ustalara sormak istiyorum. Artık sıfır olarak pek bulanamıyor olsa da bilgilenmek amacıyla soruyorum. 3D VA panel 2D VA panel arasında görüntü kalitesi farkı var mıdır? Panel tarama frekansları, piksel dizilimi farklarının (var diye aklimda kalmis)görüntüye artı bir etkisi mevcut mudur? Yani sorumun özeti su aslında, amaç 3D yayın izlemek değilse bile aynı fiyatta 2D - 3D ürün arasında kalinirsa 3D panelli ürün seçmenin görüntü kalitesi açısından faydası olacak mıdır?

Örnek olarak 48FA8200 üzerinden gidebilirsiniz ustalar.

albanez albanez F fikoloji A Adem Helvacı Umut Barış Umut Barış
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Son düzenleme:
F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Ben bu Onkyo'nun performansını merak ettim. Özellikle "Onkyo" diye ön plana çıkartmışlar. Dinleyenlerin farklarini belirtmesini rica edecegim.

Konunun özünden uzaklaşmadan bir soruda ustalara sormak istiyorum. Artık sıfır olarak pek bulanamıyor olsa da bilgilenmek amacıyla soruyorum. 3D VA panel 2D VA panel arasında görüntü kalitesi farkı var mıdır? Panel tarama frekansları, piksel dizilimi farklarının (var diye aklimda kalmis)görüntüye artı bir etkisi mevcut mudur? Yani sorumun özeti su aslında, amaç 3D yayın izlemek değilse bile aynı fiyatta 2D - 3D ürün arasında kalinirsa 3D panelli ürün seçmenin görüntü kalitesi açısından faydası olacak mıdır?

Örnek olarak 48FA8200 üzerinden gidebilirsiniz ustalar.

albanez albanez F fikoloji A Adem Helvacı Umut Barış Umut Barış
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:
Hayır kalite farkı pek yoktur zaten bu görüntüyü daha çok gözlük ayırır. Bir zamanların aaaaa 3d var demesi ile ortaya çıkmıştır. Günümüzde 3d TV alıp kullanan görmedim, merak için deneyip birdaha bakan olmamıştır.
Şu an 4k gibi örnek vereyim TV 4k abi yıkılıyor diyorsun, bu yayını veren trt4k var (yerel) başka da birşey yok fark var mı yok, ama satış politikası olarak ön planda tutuyorlar.
Bı ara vestelde çifte ekran teknolojisi diye gereksiz bir algı oluşturuldu biri kulaklık takacak diğeri hoparlör den dinleyecek biri kırmızı gözlük diğeri beyaz gözlük takacak ve ayrı yayın izleyecek kim izledi kimse ?
Yani bunlar reklam
Onkyo ya gelince ben ilk defa açtığım konuda öğrendim yoksa öyle bir marka dahi bilmiyordum baklim geri dönüşleri nasıl olacak

K Çevrimdışı

kenada

Yeni Üye
23 Ocak 2020
3
30
Hepinize teşekkür ederim arkadaşlar.
Malzeme kalitesi olarak bana orta seviye gibi geldi. Yanına yaklaşınca çok premium bir his yaratmıyor ama ayakları güzel bir görüntü katıyor TV ye. Karşıdan bakıldığında renkler tatmin edici. Kanal geçiş hızı fena değil gibi. Uygulamalar stabil çalışıyor ben sevdim netflix ve diğerlerini.Ses kalitesi güzel geldi bana film modu felan iyi dolgun ses veriyor. Kumandası zayıf 10 senelik LG televizyonumun kumandası daha iyiydi. Evde ki kedim umarım TV yi düşürmez şimdiden üstünden atlamaya çalışmak gibi değişik akrobasi hareketleri yapmaya başladı :)

S Çevrimdışı

santra

Yeni Üye
22 Ocak 2020
45
47
BENİMKİ DE gelmedi henüz acaba panel testi vesaire yaptırsak uygun olur mu

AhmetY Çevrimdışı

AhmetY

Yeni Üye
21 Ocak 2020
5
Bugün kurulum yapıldı. Çok beğendim. İlk izlenimim umduğumdan çok iyi çıktı. Tavsiye için teşekkür ederim.

IMG_20200129_150053.jpg

IMG_20200129_150200.jpg

S Çevrimdışı

santra

Yeni Üye
22 Ocak 2020
45
47
IMG_20200129_142521_HDR.jpg
IMG_20200129_142624_HDR.jpg
IMG_20200129_142551_HDR.jpg
IMG_20200129_142532_HDR.jpg

Geldi şükür... Ben de çok ama çok beğendim.. korktuğum gibi yani ekran solgun sarımtırak vs degil aynı Samsung gibi pırıltılı ışıltılı canlı parlak... Bu benim 11. Televizyonum.... Güzel çok güzel.. parasını fazlasıyla hak ediyor... Hatta hd yayınlar 4k gibi net...

C Çevrimdışı

*CeRRaH*

Yeni Üye
29 Ocak 2020
8
37
Merhaba, öncelikle ürünleri gelen arkadaşlara, hayırlı uğurlu olsun. Gereken detaylar paylaşılmış ama sanırım ses olayı es geçilmiş. Ses nasıl? Yeterlimi, yoksa daha iyi olabilirmiydi? Harici bir soundbar a ihtiyaç olurmu? Şimdiden cevaplar için teşekkür ederim.

Geri
Üst Alt