A101 Toshiba 58'' 58UL3A63DT 23.01.2020 3499TL

K Çevrimdışı

kafkaskartali

Aktif Üye
7 Ocak 2021
58
30

Üstatlar merhaba. Tv için piranha marka 2.4 ghz alıcıyı usb ye takip kullanılabilen bir akıllı kumanda aldım. (klavyeli olan değil).
Bu kumanda ile orijinal kumandanın tuşunu kopyalayabiliyoruz. fakat televizyonun orjinal kumandasından kopyaladığım bu tuşları akıllı kumanda ile yönetemiyorum. Sadece ses açma kısma ve yön tuşları otomatik olarak çalışıyor tanıttığım tuşları algılamıyor. kumandayı başka bir televizyonda denediğim ise herhangi bir problem yok. Kumanda çok kullanışlı iade de etmek istemiyorum. bunun sebebi sizce ne olabilir? Teşekkürler

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64

Üstatlar merhaba. Tv için piranha marka 2.4 ghz alıcıyı usb ye takip kullanılabilen bir akıllı kumanda aldım. (klavyeli olan değil).
Bu kumanda ile orijinal kumandanın tuşunu kopyalayabiliyoruz. fakat televizyonun orjinal kumandasından kopyaladığım bu tuşları akıllı kumanda ile yönetemiyorum. Sadece ses açma kısma ve yön tuşları otomatik olarak çalışıyor tanıttığım tuşları algılamıyor. kumandayı başka bir televizyonda denediğim ise herhangi bir problem yok. Kumanda çok kullanışlı iade de etmek istemiyorum. bunun sebebi sizce ne olabilir? Teşekkürler
Öğrenme özelliği var ama öğrenemiyor,ben nedenini tam olarak bilmiyorum ama markasından dolayı asla almayacağım bir üründür maalesef.Belki de kopyalayamıyordur kodları.

smili72 Çevrimdışı

smili72 

Süper Üye
6 Mar 2018
1,532
52
Aynı durum Next Kanky uydu alıcısının öğrenebilir kumandasında da var. Sadece ok tusunun cevresindeki 4 yön tuslarini öğrendi. Tv ayrı, uydu ayrı kumandaya devam...

K Çevrimdışı

kafkaskartali

Aktif Üye
7 Ocak 2021
58
30
Aslında çok güzel bir kumanda mi box'ta çok başarılı Air Mouse özelliği çok güzel fakat dediğiniz gibi Toshiba televizyonda uyum sağlamadı ancak eski akıllı olmayan Vestel televizyonumda çok güzel çalıştı fakat iade etmek durumunda kaldım. Birde klavyeli olanlari bulursam ondan alacağım

Greylights Çevrimdışı

Greylights

Aktif Üye
13 Haz 2019
56
26
Tv'nin kendi iğrenç logosundan nefret ettiğim için kendim logo yaptım. Değişmek isteyen varsa diye paylaşayım dedim. Farklı versiyonlarını ürettim, zevke göre aralarından beğendiğinizi usb ye atın, tvde resmi açıp seçeneklerden açılış logosu yapabilirsiniz.

Tv maksimum 2mb kabul ettiği için 4k da resimler kötü oluyor. Ayrıca ilk açılışta full parlaklıkta açıldığı için renk geçişleri kötü oluyor orjinal logodaki gibi. Dolayısı ile tek ve geçişsiz renk kullanmak zorunda kaldım kaliteli, sade ve orjinal hissettirmesi için. Kalite bozulmasın diye resim olarak değil de klasör olarak paylaşıyorum umarım linkde sıkıntı çıkmaz :)

EXcomZkko Çevrimdışı

EXcomZkko 

Süper Üye
13 Nis 2018
1,109
Tv'nin kendi iğrenç logosundan nefret ettiğim için kendim logo yaptım. Değişmek isteyen varsa diye paylaşayım dedim. Farklı versiyonlarını ürettim, zevke göre aralarından beğendiğinizi usb ye atın, tvde resmi açıp seçeneklerden açılış logosu yapabilirsiniz.

Tv maksimum 2mb kabul ettiği için 4k da resimler kötü oluyor. Ayrıca ilk açılışta full parlaklıkta açıldığı için renk geçişleri kötü oluyor orjinal logodaki gibi. Dolayısı ile tek ve geçişsiz renk kullanmak zorunda kaldım kaliteli, sade ve orjinal hissettirmesi için. Kalite bozulmasın diye resim olarak değil de klasör olarak paylaşıyorum umarım linkde sıkıntı çıkmaz :)

Çok güzel olmuş. Elinize sağlık.

Elinizden geliyorsa, bunların Vestel için olanlarından da bi'kaç tane yapabilirseniz biz de faydalanırdık. ?

Zardanadammm Çevrimdışı

Zardanadammm 

Yeni Üye
27 Nis 2020
27
34
Kumanda olayi biraz can sıkıyor Tv'den memnunum ama kumanda olayini cozmek icin geldim foruma ama sizler de cozememissiniz. Air kumandalari kullanabilen veya bu kumanda olayina cozum bulabilen arkadaslar konuya el atin ?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt