A101 Toshiba 58'' 58UL3A63DT 23.01.2020 3499TL

D Çevrimdışı

DemirVtnsvr

Yeni Üye
4 Eyl 2020
16
42
merhabalar arkadaşlar. bugün bu tv yi almayı düşünüyorum ama kafamda tonla soru işareti oluştu yorumları okuyunca.
1- ışık sızması herpsinde olan bir sorunmudur?
2- hareketli sahnelerde bozulma... ben sırf netten film dizi vs. izlemek için almayı düşünüyorum bu tv yi. eğer görüntüde bozulma oluyorsa yolun başında vazgeçeyim.
3- web browser da donma kasma vs. oluyor mu?
tamam böyle bir tv ye fazla fiyat değil ama sonuçta parayı da ağaçtan toplamıyoruz. yok yere neredeyse bir aylık maaşı yatırmayım. kullana arkadaşlar cvp verebilirse çok memenun olurum. çünkü kafam iyice çorba olmuş durumda. teşekkür ederim şimdiden

Son düzenleme:
N Çevrimdışı

Ness_TV

Yeni Üye
2 Eyl 2020
11
44
Bı görsel atarmisin ?
Yazılarda daha net anlaşılır diye ağırlıklı yazıları çektim.

6E371AA1-AA58-4A90-A83B-B508B444D908.jpg
1D4485B6-A8A4-41E8-BEA5-E49570F1B50D.jpg

Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Bı görsel atarmisin ?

DA9E5DA5-C579-4F56-88BB-3DAA5CEA697E.jpg
036C1518-93C8-4394-A714-2F57FBBCEE50.jpg

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Evet aynen bu ve misal ekrandaki kişi kafasını çevirirken dalganlanmayı görebiliyorum.
Bak bende ki TV farklı ? kusursuz TV fiyatları çok yüksek artık kalite de eskisi gibi değil. Sizin isteğiniz 100hz orjinal panel olması lazım, ayrıca yayıncı kuruluş ne yayinlarsa TV de bunu gösterir

N Çevrimdışı

Ness_TV

Yeni Üye
2 Eyl 2020
11
44
Bak bende ki TV farklı ? kusursuz TV fiyatları çok yüksek artık kalite de eskisi gibi değil. Sizin isteğiniz 100hz orjinal panel olması lazım, ayrıca yayıncı kuruluş ne yayinlarsa TV de bunu gösterir

Hmm başladığımız yere geri döndük sanırım, fazlasını bekleme ? Önceki aldığım 43" toshiba da hiç buna benzer sorunlar yoktu biraz da ona kandım ? Büyük tv olacak diye çamur gibi görüntü seyretmenin manası yok kişisel fikrim. Bugün için servis gelecek zaten onlarda bir baksınlar olmadı iade edeceğim. Teşekkürler

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Hmm başladığımız yere geri döndük sanırım, fazlasını bekleme ? Önceki aldığım 43" toshiba da hiç buna benzer sorunlar yoktu biraz da ona kandım ? Büyük tv olacak diye çamur gibi görüntü seyretmenin manası yok kişisel fikrim. Bugün için servis gelecek zaten onlarda bir baksınlar olmadı iade edeceğim. Teşekkürler
43" ile 58" arasında büyük bir ekran farkı var.
Şu meshur 43" modeli neydi ?

U Çevrimdışı

UzunEsmer

Aktif Üye
3 Tem 2018
115
44
Bahsettiğiniz yazı bozulmaları bende o kadar yok ama siz hatalısınız bu konuda. Dev ekrana bu kadar yakından bakılıp a a a a a pikseller görünüyor denmez denemez denmemeli. Dünyanın en iyi paneli de olsa o pikselleri dibine girince görürsünüz

G Çevrimdışı

gerenkyok

Yeni Üye
21 Haz 2020
16
35
F fikoloji hocam geçen gün tv kuruldu sizin tavsiyenizle ölü pixel testi yaptım ve çok yakından incelemem sonucu iki adet ölü pixel var kuruluma gelen servis görevlisine de konuyu kayıt altına aldırdım ölü pixeller normalde hiç farkedilmiyor anca dibine girince belli oluyo servis aradı ve 3 ölü pixel in normal olduğunu herhangi bir işlemin yapılmadığını söyledi bende tv den memnun kaldım öneriniz ne olur acaba iade etmeli miyim

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
F fikoloji hocam geçen gün tv kuruldu sizin tavsiyenizle ölü pixel testi yaptım ve çok yakından incelemem sonucu iki adet ölü pixel var kuruluma gelen servis görevlisine de konuyu kayıt altına aldırdım ölü pixeller normalde hiç farkedilmiyor anca dibine girince belli oluyo servis aradı ve 3 ölü pixel in normal olduğunu herhangi bir işlemin yapılmadığını söyledi bende tv den memnun kaldım öneriniz ne olur acaba iade etmeli miyim

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
toshiba 43L2863dat
lg yada boe panel üretimi.
eğer sizdeki lg ise ıps panel- ve bunla panda paneli karşılaştırmak hata olur.
boe va ise panda panelde va dır. Fakat ekran boyutu için içine girince sınıflandırma farklı olur.
ayrıca izleme mesafeside işin içine girer geçen şunu okumuştum;

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt