A101 Hİ-LEVEL 55UHL950 2599 TL

OMEGA Çevrimdışı

OMEGA 

Aktif Üye
22 Ocak 2020
384
57
kombi ile tv ayni hattan aliyor elektrigi uzatma kablo ile denedim baska odadan bagladim sorun devam etmekde bunlarin hepsini cok denedim yokmu başka önerisi olan kombinin yeride degismez tv ninde ?
tv yi kullandığın yere gelen faz hattının sigorta kutusundan başka bir sigortaya bağla değiştir öyle dene çözüm olabilir...

OMEGA Çevrimdışı

OMEGA 

Aktif Üye
22 Ocak 2020
384
57
Bugün panel arızasından dolayı tv yi servise verdim gelişmeleri burdan aktaracağım bakalım ne olacak

Panelde ki arıza ekranda kanal değiştirdiğim de vs önceki yazıların ve belirgin simgelerin gölgesi kalıyordu
nazar değdirdik senin 950 ye. umarım istediğin gibi neticelenir, ben de tahminimi belirteyim yeni tv gelir sana büyük ihtimal ile.
ama 950 olan model mi gelir ondan emin değilim...selamlar

ramchomania Çevrimdışı

ramchomania 

Süper Üye
8 Mar 2020
2,097
40
nazar değdirdik senin 950 ye. umarım istediğin gibi neticelenir, ben de tahminimi belirteyim yeni tv gelir sana büyük ihtimal ile.
ama 950 olan model mi gelir ondan emin değilim...selamlar

Muhtemelen panel değişimi olacak bakalım farkını verip modeli yükselteyim dedim ama olacak gibi durmuyor

Bir anda ortaya çıkan bir durum muydu? Yoksa yavaş yavaş mı oluştu ramchomania ramchomania hocam?

Zamanla oluştu özellikle bu sabah programları ve haber programlarında ki alt kısımda kalan sabit görüntülerden olduğunu düşünüyorum panelin üst kısmında küsür yok alt kısmı komple kusurlu

OMEGA Çevrimdışı

OMEGA 

Aktif Üye
22 Ocak 2020
384
57
Muhtemelen panel değişimi olacak bakalım farkını verip modeli yükselteyim dedim ama olacak gibi durmuyor

Zamanla oluştu özellikle bu sabah programları ve haber programlarında ki alt kısımda kalan sabit görüntülerden olduğunu düşünüyorum panelin üst kısmında küsür yok alt kısmı komple kusurlu
İnşallah istediğin gibi olur... birde farklı paneli ile değişim yapılırsa o zaman işin içinden çıkamasın... malum deneme ile sabit sözde üst model olan 960 modelinde va panel var ve görüntü kalitesi berbattı yan açıdan izlemeyi söylemiyorum bile. biliyorsun bizzat aldım ve sattım bu sıkıntıdan ötürü... o yüzden bunu özellikle servise ilet şayet panel değişimi olacaksa fabrikasyon IPS panel olduğuna göre yine aynısını isterim diye not düş ne olur ne olmaz...

ramchomania Çevrimdışı

ramchomania 

Süper Üye
8 Mar 2020
2,097
40
İnşallah istediğin gibi olur... birde farklı paneli ile değişim yapılırsa o zaman işin içinden çıkamasın... malum deneme ile sabit sözde üst model olan 960 modelinde va panel var ve görüntü kalitesi berbattı yan açıdan izlemeyi söylemiyorum bile. biliyorsun bizzat aldım ve sattım bu sıkıntıdan ötürü... o yüzden bunu özellikle servise ilet şayet panel değişimi olacaksa fabrikasyon IPS panel olduğuna göre yine aynısını isterim diye not düş ne olur ne olmaz...

Sanmıyorum öyle bir durum olacağını bende ilk defa tecrübe edeceğim böyle bir durumu daha önce başıma gelmedi

Ö Çevrimdışı

Önderahmed 

Aktif Üye
23 Şub 2019
226
40
Mustafa bunu nasıl öğrendin evinde 80211( ac ) destekli bir modemin var ise O televizyon ile o modemin o kanalına bağlanmayı deneyip ondan sonra buradan yazarsın Bakalım aC kanalına bağlanabilecek misin

M Çevrimdışı

mu5tafa 

Aktif Üye
17 Haz 2018
233
36
Mustafa bunu nasıl öğrendin evinde 80211( ac ) destekli bir modemin var ise O televizyon ile o modemin o kanalına bağlanmayı deneyip ondan sonra buradan yazarsın Bakalım aC kanalına bağlanabilecek misin

Şu an 5 ghz ye bağlı kullanıyorum zaten. Modemim destekliyor.

IMG_20210117_233538.jpg

ramchomania Çevrimdışı

ramchomania 

Süper Üye
8 Mar 2020
2,097
40
Bugün ben evde yokken tv gelmiş

Ön çerçeve kasası lcd panel komple led vs değişmiş

Anakart ve güç kartı değişmemiş anlaşılan komple yeni tv gelse daha iyiydi

Şu anda problem yok gibi yazılım modlama vs ondan sonra daha detaylı kontrol edeceğim

Ö Çevrimdışı

Önderahmed 

Aktif Üye
23 Şub 2019
226
40

IMG_20210117_233538.jpg

IMG_20210117_233538.jpg
Yalnız Mustafa 5 ghz olması 802 11 ac olduğu anlamına gelmiyor BİM'den satın aldığım meizu note 8 marka telefon da 5 GHz ağlara bağlanabiliyor du fakat 80211ac değildi

IMG_20210117_233538.jpg

F Çevrimdışı

fuicoi

Yeni Üye
4 Nis 2020
4
43
Bendeki 55UHL950 de arasıra donuyor ve kilitleniyor. Kumandaya tepki vermiyor. Netflix izlerken geri sardirirken yine ara sıra kilitleniyor. Mecburen elektrik fişini prizden çıkarmam gerekiyor. Çözüm önerisi olan var mı?
Ayrıca, gündüz odaya biraz ışık vurduğunda ekran görünmüyor.

ramchomania Çevrimdışı

ramchomania 

Süper Üye
8 Mar 2020
2,097
40
Bendeki 55UHL950 de arasıra donuyor ve kilitleniyor. Kumandaya tepki vermiyor. Netflix izlerken geri sardirirken yine ara sıra kilitleniyor. Mecburen elektrik fişini prizden çıkarmam gerekiyor. Çözüm önerisi olan var mı?
Ayrıca, gündüz odaya biraz ışık vurduğunda ekran görünmüyor.

Maalesef netflix problemine henüz çözüm yok ama güncel yazılımı yüklerseniz biraz daha iyileşiyor bu problem muhtemelen bellek yetersizliği veya belleği temizleyememekten kaynaklı

Ekran ışıktan ziyade gün ışığında parlama yapıyor

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri