A101 Hİ-LEVEL 55UHL950 2599 TL

mu5tafa

Bronz Üye
Bendeki 55UHL950 de arasıra donuyor ve kilitleniyor. Kumandaya tepki vermiyor. Netflix izlerken geri sardirirken yine ara sıra kilitleniyor. Mecburen elektrik fişini prizden çıkarmam gerekiyor. Çözüm önerisi olan var mı?
Ayrıca, gündüz odaya biraz ışık vurduğunda ekran görünmüyor.
Bu tv yi panel olarak kullanıp mi box s tarzı bir şey almak daha mantıklı.. İşletim sisteminin geleceği yok. Vestel bile Android tv lere geçiyor.

serhatti

Aktif Üye
İlk defa bu televizyonda HLG diye bir video formatı gördüm. Nedir bilen var mı?

20210519_144013.jpg

TEKNOwest 

TFC Team
İlk defa bu televizyonda HLG diye bir video formatı gördüm. Nedir bilen var mı?

20210519_144013.jpg

HLG​

Hybrid Log Gamma’nın kısaltmasıdır. HLG’nin mevcut HDR teknolojilerinden farklı olarak 2 probleme odaklanıyor. Bunlardan birincisi mevcut HDR çözümleri yayın sinyalleri için yetersiz olması. Dİğeri de yine mevcut HDR standartlarına göre geriye uyumluluk konusunda daha başarılı. Bu sayede eğer televizyonunuz HLG desteğine sahipse, uydu veya kablo yayınları için oldukça avantajlı oluyor. Zira HLG önce SDR sinyalleriniyle işe başlayıp, onun üzerinde HDR bilgilerini yazarak görüntüyü iyileştiriyor.

mu5tafa

Bronz Üye
Normal uydu yayınında süper olan tv netflix de karanlık moda geçiyor sanki. Hdr yi açtım kapattım aynı sorun. 4k içerik vs fark etmiyor hep soluk ve karanlık gözüküyor görüntü. Güzel görüntü alan ayarlarını paylaşırsa sevinirim

Umut Barış 

Sadece Forum
Yönetici
Süper Moderatör
Normal uydu yayınında süper olan tv netflix de karanlık moda geçiyor sanki. Hdr yi açtım kapattım aynı sorun. 4k içerik vs fark etmiyor hep soluk ve karanlık gözüküyor görüntü. Güzel görüntü alan ayarlarını paylaşırsa sevinirim
Arka aydınlatma ve enerji tasarrufu ayarına baktınız mı?

ramchomania 

Platin Üye
Ayarlar bu şekilde. Arkadaki görüntü netflix den bu arada.

IMG_20210721_190242.jpg
IMG_20210721_190228.jpg

Dinamik kontrast açık
enerji tasarrufu kapalı
virtual hdr kapalı

birde bu modelde uydu yayınları veya netflix de biraz daha iyi görüntü almak için memc modlama yapmanız gerekli hareketli sahnelerde görüntüde mozaiklenme oluşuyor

diğer bir tavsiye ise görüntüde gölgelenme yapıyor ise servisten tv değişimi olmuyor ise panel değişimi isteyin