A101 Hİ-LEVEL 55UHL950 2599 TL

K Çevrimdışı

kabadayı

Yeni Üye
25 Nis 2020
4
37
Merhabalar,

Kullanım kılavuzunda USB.den desteklenen ses formatlarında DTS bulunmuyor. Youtube tanıtım videosunda kullanım kitapçığında var olduğu yazmıyor..
Modlama sayesinde USB.den DTS ses desteklenebilir hale getirilebilir mi yoksa imkansız mıdır?
Modlama sayesinde Dolby atmos Açan arkadaşlar var sanırım. Bu olay bununla alakalımıdır?

Yardımlar için teşekkürler.

EXcomZkko Çevrimdışı

EXcomZkko 

Süper Üye
13 Nis 2018
1,109
Merhabalar,

Kullanım kılavuzunda USB.den desteklenen ses formatlarında DTS bulunmuyor. Youtube tanıtım videosunda kullanım kitapçığında var olduğu yazmıyor..
Modlama sayesinde USB.den DTS ses desteklenebilir hale getirilebilir mi yoksa imkansız mıdır?
Modlama sayesinde Dolby atmos Açan arkadaşlar var sanırım. Bu olay bununla alakalımıdır?

Yardımlar için teşekkürler.

DTS sesi MKV, MP4 gibi (konteynır da denen) uzantıların içerisindeyken destekliyor. Yani DTS sesli MKV ve MP4 uzantılı "videoları" oynatır, ama DTS "uzantılı" ses dosyalarını tek başına oynatmaz.

T Çevrimdışı

timargilli 

Yeni Üye
3 Nis 2020
46
36
Televizyonu kullanan arkadaşlar, güncellemelere rağmen hareketli sahnelerdeki sorunlar devam ediyor sanırım değil mi?

3 Çevrimdışı

35arb35

Yeni Üye
20 May 2020
7
33
Merhaba. Bu TV'yi alıp almama konusunda çok kararsızım. Bir çok arkadaşımız olumlu yönlerinden bahsetmiş, keza Adem Hocam da bir fırsat ürünü olarak tanımlamış. Ancak şu hareketli görüntülerde ortaya çıkan gölgelenme, ghosting/ghost screen denen sorun kafamı çok kurcalıyor.

Bu çözülemeyecek bir şey değil dense veya o kadar da büyütülecek bir şey değil dense alacağım.

Bu bağlamda TV sahibi bir abimiz bir inceleme videosu çekse, sorunu da az çok göstermeye çalışsa çok iyi olur. Hatta Ramazan ayında hayrat niteliğinde olur. ?

Çok faydalı olacağına inanıyorum.

İyi akşamlar dilerim.

A Çevrimdışı

Altunf 

Aktif Üye
22 Ocak 2020
99
30
Bu tvyi kullanan arkadaşlar, modladıktan sonra da hareketli sahne sorunu sürüyor mu?

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
TV'NİN A101'DE STOKLARI TÜKENDİ 1 TANE ALDIM TEKRAR AYNI FİYAT'DAN SATIŞA ÇIKARSA 1 ADET DAHA ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM LG IPS PANEL 55 İNC 4K SMART TV VESTEL ÜRETİMİ SERVİS GARANTİSİ BULUNMAZ FIRSAT LG IPS PANEL DİYE GÖRÜNCE DÜŞÜNMEDEN ALDIM İYİKİ ALMIŞIM DEDİM

kurubuz Çevrimdışı

kurubuz 

Aktif Üye
14 May 2020
58
37
dün itibari ile tv geldi kurulum istedik duvara montaj 150tl vestel servis kendimde yapardim malum kirik cikmasi nedeni ile.
55 ekranin bu kadar büyük oldugunu bilmiyodum renkler cok güzel youtube netfilx ve diger uygulamalar gayet hizli arada takilmalar donmalar oluyo oda wifi ile komsu internetine baglaninca oluyo cepden internet paylasinca donma olmuyo
valla iyiki almisim tv yi gören diger aile bireyleri bizde alak diyolar malesef tükendi diyoz kanal gecişleri hizli sesi son acip denedik gayet iyi satin almak isteyene 3500 tl satarim ?
ekranda gölgelen me olayı hd olmayan kanallarda acayip belli ediyo
trt4 k acınca fena bir görüntü butun yayinlar 4 k olsa istiyo insan

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
dün itibari ile tv geldi kurulum istedik duvara montaj 150tl vestel servis kendimde yapardim malum kirik cikmasi nedeni ile.
55 ekranin bu kadar büyük oldugunu bilmiyodum renkler cok güzel youtube netfilx ve diger uygulamalar gayet hizli arada takilmalar donmalar oluyo oda wifi ile komsu internetine baglaninca oluyo cepden internet paylasinca donma olmuyo
valla iyiki almisim tv yi gören diger aile bireyleri bizde alak diyolar malesef tükendi diyoz kanal gecişleri hizli sesi son acip denedik gayet iyi satin almak isteyene 3500 tl satarim ?
ekranda gölgelen me olayı hd olmayan kanallarda acayip belli ediyo
trt4 k acınca fena bir görüntü butun yayinlar 4 k olsa istiyo insan
olay o zaten tv süper arkadaşlar 360p yada sd yayın izliyorlar düşük kalite video açıyorlar bilip bilmeden gölgelenme oluyor görüntüde bozulma oluyor diyorlar bu tv'lerde düşük kalite yayın video izlenmez izleyen'de izlediğinden bişey anlamaz keyif almaz görüntüde bozulmalar pozlanmalar gölgelenme olur oda normal bişey

S Çevrimdışı

serhatti

Yeni Üye
8 Mar 2020
21
51
olay o zaten tv süper arkadaşlar 360p yada sd yayın izliyorlar düşük kalite video açıyorlar bilip bilmeden gölgelenme oluyor görüntüde bozulma oluyor diyorlar bu tv'lerde düşük kalite yayın video izlenmez izleyen'de izlediğinden bişey anlamaz keyif almaz görüntüde bozulmalar pozlanmalar gölgelenme olur oda normal bişey
Hayır hocam yanlış bilgi vermişsin. Ben bu televizyonda moziklenme var diyenlerden biriyim. Oynattığım filmler 50, 60 GB'lık UHD, HDR ve çok yüksek bitrate''li filmler yani sd görüntü izleyip mozaiklenme oluyor, motion sorunu var demiyoruz. Eğer ekran sadece resim gösterse, bu panel muhteşem ama hareketli sahnelerde az dikkatli bir göz karelenmeyi hemen farkeder.

Televizyon tam bir F/P ürünü. Teknik özellikleri çok fazla ama motion problemi var. Zaten onu da belirttik, bu fiyata kötü bir tv değil. ama hareketli sahneler rahatsız edecektir.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Hayır hocam yanlış bilgi vermişsin. Ben bu televizyonda moziklenme var diyenlerden biriyim. Oynattığım filmler 50, 60 GB'lık UHD, HDR ve çok yüksek bitrate''li filmler yani sd görüntü izleyip mozaiklenme oluyor, motion sorunu var demiyoruz. Eğer ekran sadece resim gösterse, bu panel muhteşem ama hareketli sahnelerde az dikkatli bir göz karelenmeyi hemen farkeder.

Televizyon tam bir F/P ürünü. Teknik özellikleri çok fazla ama motion problemi var. Zaten onu da belirttik, bu fiyata kötü bir tv değil. ama hareketli sahneler rahatsız edecektir.
Hocam öyle yani dıdının dıdısı diyorsun ayrıntıya fazla takılma 50 hz lik panel bu okadar kusur kadı kızında bile olur bana denk gelmedi o zaman kalite arıyorsan ver 10.000TL git gercek değeri 100hz olan tv al babalar gibi kullan ne kadar ekmek o kadar köfte benim tv takılmıyor gölgelenme olmuyor mozaiklenme olmuyor bende bana iyisi gelmiş o zaman Tv'nin bir videosunu çekde görelim sorun ne sadece ağzı olan konuşuyor videosunu çekde koy sorun ne burda bu diye göster sıkar biraz video çekemezsin sadece çok dikkatli bakıyorsun demek tv izlerken sen göz kapağını dahi kırpmadan tv 'ye kilitleniyorsun demek olmayan şeyleride görebilirsin gözlerin bozulabilir fazla dikkatli bakma tv'ye sen??????
NOT: BU TV'yi izlerken çok yakından izlersen doğru mozaiklenme var tv,ninin dibine gidip çok yakından izleme tv'yi yakından izlemek için yapılmış cihaz değil... yakından izlersen mozaikleri görmen normal dikkatli bakmana bile gerek yok arada 2.5 metre mesafe olsun tv izlerken ..

Moderatör tarafında düzenlendi:
ramchomania Çevrimdışı

ramchomania 

Süper Üye
8 Mar 2020
2,098
40
Sadece uydu yayınları izliyorsanız bu tv sizin için hüsran sayılabilir

Küçük oturma odaları için uygun boyutta bir tv değil

Geniş açılarda salon kullanımına daha uygun bir tv

Uydu yayınlarının tamamını upscale yapıyor ve mecburen görüntüde saçmalamalar oluyor

Hareketli sahne problemlerini aşmak için memc modlamasını yapın farkı göreceksininiz

4k 1080p platform yayınlarında netlik ve youtube yayınları fiyatına göre başarılı

Kendine göre + ları ve - leri olan bir tv ona göre değerlendirme yapın LG IPS Panel olduğu içinde 7 8 bin TL lik LG Tv beklentiniz olmasın

S Çevrimdışı

serhatti

Yeni Üye
8 Mar 2020
21
51
Ben de zaten bu televizyona F/P ürünü dedim. ilk mesajımda da parasına göre iyi, oled kalitesi aramıyoruz dedim. Ancak o kadar.

Bu televizyona motion problemi yok diyen de gitsin tüplü televizyon izlesin çünkü dünyadan haberi yok.

Kötü resim, renk sorunu olsa bence daha iyi olurdu hareket pobleminden. Hareket problemi sürekli göze batan bir şey ama renk üretememesi falan filan katlanılır.

Fiyatına göre iyi ama motion problemi yok dersen o zaman onu geçeceksin bir kalemde derim bende. Buradan okuyup bu tv'yi alacak olan adamı yanlış bilgilendirmiş olursun o zaman.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt