65UL2063DT Teknik Özellikler A101 04 Haziran 2020 4799TL

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Merhaba hocam, ben de a101den bu tvyi sipariş verdim de. Ne kadar sürede kuruluma gelmişlerdi hatırlıyor musunuz acaba? 15 iş gününde kurulum yapılacağı bilgisi dışında sürece yönelik herhangi bir bilgi vermiyorlar çünkü.
Servise kayıt düşünce arıyorlar. 10-15 gün içinde cihaz sizde ?

O Çevrimdışı

Onuer

Aktif Üye
24 May 2020
51
33
Merhaba hocam, ben de a101den bu tvyi sipariş verdim de. Ne kadar sürede kuruluma gelmişlerdi hatırlıyor musunuz acaba? 15 iş gününde kurulum yapılacağı bilgisi dışında sürece yönelik herhangi bir bilgi vermiyorlar çünkü.
10 gün içinde gelmişti ancak ben daha sonra kurulum yaptırdım. Zaten yetkili servis getiriyor, hemen kuruluyor geldiğinde normal koşullarda
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Olay sadece enerji tasarrufundan ileri gelmiyor olabilir. Dinamik Kontrast da benzer etkiye sebep olabiliyor. Bir yapıp bir yapmaması, bazen HDR/DV'nun devreye girmemesiyle alakalı olabilir. (Başıma gelmişti)
Böyleyse daha büyük bir sorunun başlangıcı değildir o zaman, normal bir durum diyebiliriz sanırım?

EXcomZkko Çevrimdışı

EXcomZkko 

Süper Üye
13 Nis 2018
1,109
10 gün içinde gelmişti ancak ben daha sonra kurulum yaptırdım. Zaten yetkili servis getiriyor, hemen kuruluyor geldiğinde normal koşullarda
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Böyleyse daha büyük bir sorunun başlangıcı değildir o zaman, normal bir durum diyebiliriz sanırım?

Siz yaparken ve yapmazken denk geldiğinizde, HDR vs'nin devrede olup olmadığını kontrol edin. Devredeyken yapıyorsa bu dediğim durumdan olma ihtimali çok yüksek. Değilken yapıyorsa Dinamik Konrast ayarının "yüksek"te olup olmadığına bakın. Her iki durum da yoksa o zaman sıkıntı var diyebiliriz.

O Çevrimdışı

Onuer

Aktif Üye
24 May 2020
51
33
Siz yaparken ve yapmazken denk geldiğinizde, HDR vs'nin devrede olup olmadığını kontrol edin. Devredeyken yapıyorsa bu dediğim durumdan olma ihtimali çok yüksek. Değilken yapıyorsa Dinamik Konrast ayarının "yüksek"te olup olmadığına bakın. Her iki durum da yoksa o zaman sıkıntı var diyebiliriz.
Tamam çok teşekkür ediyorum ilginiz için, takip edelim bakalım :)

S Çevrimdışı

Sakirlg

Yeni Üye
23 Eki 2020
12
44
3 ay önce aldığım 58UL3A63DT deki Açı problemi yüzünden bunu aldım.Sonradan yaptığım araştırmalarda VA panellerin hepsinde açı problemi olduğunu görünce aldığıma alacağıma bin pişman oldum ama iş işten geçmişti ürün kargoya verilmişti bile.Televizyon dün geldi kurulumu yapıldı.Akşam 2 saat kadar kurcaladım, öncelikle 58UL deki açı probleminden ötürü haliyle açı durumuna baktım ve resmen şaşırdım.58UL de 30 derece yana kayınca beyazlaşan ekran bunda 60 dereceye kadar hala net kalmaya devam etti(yüzde 10 kadar bir netlik kaybı anca olmuştur).Gerek renk keskinliği gerekse renk derinliği 2 kat daha iyi özellikle hareketli sahnelerde keyif veriyor.Panel olarakta bir tık daha ince ve estetik olmuş.Youtube, netflix ,medya player v.s her türlü ortamı denedim ve beğendim.Ses ayarlarını smart olarak kullanınca biraz boğuk ve can sıkıcı olsada kişiselleştirince gayet güzel ve net ses aldım.Kanal geçiş hızı 58UL den bir tık yavaş(ortalama 3-4 saniye) onun haricinde her yönüyle tatmin eden bir panel.Flash bellekteki bütün formatları açmasıda ayrıca güzel.Kanal arama fonksiyonu çok daha güzel olmuş(arama menüsünden her türlü aramayı klavye mantığıyla yapıyorsunuz).Şimdilik bu kadar inceledikçe bilgi vereceğim.
Merhaba,bende bu tv'yi alamayı düşünüyorum.Harici Harddisk taktığınızda çalıştırıyormu acaba?

M Çevrimdışı

Mtnyldz

Yeni Üye
24 Eki 2020
2
29
Arkadaşlar herkese iyi geceler diliyorum TV yi yeni aldım acaba hangi paneli kullanıyor çok merak ettim de teşekkürler

16044509657246815086500785708181.jpg

O Çevrimdışı

Onuer

Aktif Üye
24 May 2020
51
33
Henüz bu parlaklık dalgalanmasını tekrar yaşamadım. Ayarları dinamikten çıkardım.
Bir şey daha sormak istiyorum, tv de eğer kapattıktan sonra fişi çekersem,

-Buraya es koyuyorum, normal kapatıp fiş çekince birşey olmuyormuş, ya da şimdi tekrar denedim olmadı. Ancak direk elektrik giderse ya da, hafif bir donma söz konusu fiş çekmek zorunda kalırsam, ya da bazen kafasına göre wifi şifresini unutuyor -

tekrar açtığımda wifi yi unutuyor. Baştan wifi yi şifre girerek kuruyorum. Diğer regal tv de böyle birşey yaşamıyorum. Bu şekilde bir kişi daha bir yorum yapmış konuda ama birşey denmemiş. Bunun bir çözümü var mı acaba, bazen sinir ediyor. :)

Son düzenleme:
EXcomZkko Çevrimdışı

EXcomZkko 

Süper Üye
13 Nis 2018
1,109
Henüz bu parlaklık dalgalanmasını tekrar yaşamadım. Ayarları dinamikten çıkardım.
Bir şey daha sormak istiyorum, tv de eğer kapattıktan sonra fişi çekersem,

-Buraya es koyuyorum, normal kapatıp fiş çekince birşey olmuyormuş, ya da şimdi tekrar denedim olmadı. Ancak direk elektrik giderse ya da, hafif bir donma söz konusu fiş çekmek zorunda kalırsam, ya da bazen kafasına göre wifi şifresini unutuyor -

tekrar açtığımda wifi yi unutuyor. Baştan wifi yi şifre girerek kuruyorum. Diğer regal tv de böyle birşey yaşamıyorum. Bu şekilde bir kişi daha bir yorum yapmış konuda ama birşey denmemiş. Bunun bir çözümü var mı acaba, bazen sinir ediyor. :)

Benzer bir sorun vaktiyle yaşamıştım. Yazılımı güncelleyip, TV'yi fabrika ayarlarına döndürünce düzelmişti.

potekonnn Çevrimdışı

potekonnn 

Yeni Üye
8 Kas 2020
5
23
Merhabalar ben 65UL2063DT İLE 65UL2063DT modelleri arasında kaldım.
Sizin dediğinize göre ikisinde de Boe panel çıkabilmesi muhtemel ancak ben A Adem Helvacı ya sorduğum zaman sadece 65UL3063DT modelinde Boe panel çıktığını ve ikisinde de subwoof bulunduğunu söylüyor.
Bu söylenilenlere bakarsak 2063DT modelinin alınması sizce daha mantıklı değil midir? F fikoloji

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Merhabalar ben 65UL2063DT İLE 65UL2063DT modelleri arasında kaldım.
Sizin dediğinize göre ikisinde de Boe panel çıkabilmesi muhtemel ancak ben A Adem Helvacı ya sorduğum zaman sadece 65UL3063DT modelinde Boe panel çıktığını ve ikisinde de subwoof bulunduğunu söylüyor.
Bu söylenilenlere bakarsak 2063DT modelinin alınması sizce daha mantıklı değil midir? F fikoloji

K Çevrimdışı

Kemalaygul

Yeni Üye
28 Eki 2020
5
30
65UL2063DT modelini a101 web sayfasından sipariş vermiştim. Bugün 14. gün ve hala kargoya verilmedi. A101'den almayı düşünenler varsa bilginiz olsun.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt