65ud9000 ses (Avl) Sorunu

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Bu arada bu tv beni deli edecek mi stick ilede yapıyor :((
O sorun AVL v.s den ziyade Anakartın hdmi girişleriyle ilgili bir problem gibi geliyor bana. birden fazla cihazda aynı şeyi yapması, bir de süren yayın esnasında yapması çok normal gelmiyor. Soundbar ile ilgili durum nedir? En azından basit bir ses sistemi bağlayıp deneseniz.

byhasibo Çevrimdışı

byhasibo 

Aktif Üye
18 Kas 2019
142
36
Avl kapatınca düzelmesi de ayrı bi ilginç 3 farklı hdmi girişinin de yapması ilginç Yarın ses sistemi takmayı düşünüyorum yakın zaman ev taşıdım subwooferım kayıplarda yarın bulurum inşallah kolilerden birinde de bulup takayım tv nin kulaklık girişine deneyeyim daha önce benzer sorunu yaşatan bir vestelin böyle çözmüştüm

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Avl kapatınca düzelmesi de ayrı bi ilginç 3 farklı hdmi girişinin de yapması ilginç Yarın ses sistemi takmayı düşünüyorum yakın zaman ev taşıdım subwooferım kayıplarda yarın bulurum inşallah kolilerden birinde de bulup takayım tv nin kulaklık girişine deneyeyim daha önce benzer sorunu yaşatan bir vestelin böyle çözmüştüm
Ama kapatınca da ses aşırı derecede kısılıyor. Bence o da düzelme değil. Daha önce By_Trol By_Trol üstadın da paylaştığı gibi AVL normalde (Auto Volume Level) dediğimiz kanal değişiminde ses değişimini önler.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,322
65
Renklerinden dolayı Göztepe'yi severim ama ben Altay mıntıkasında çok takıldım 😅
Altay mıntıkası yakınında oturuyorum,antremanlarını çok izledim ben çalışırken antrenörü tanıdığım bir abimdi :) konuya gelirsek mi de de yapıyormuş ama sanırım nextte yapmadı hiç ,büyük ihtimalle cihaz seçiyor gibi bana kalsa,verici cihazın kodeklerinden de olabilir ,bence servisten film de çekerek yardım almalısın,sesin durumunu gösteren bir film :ok

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,322
65
Ama kapatınca da ses aşırı derecede kısılıyor. Bence o da düzelme değil. Daha önce By_Trol By_Trol üstadın da paylaştığı gibi AVL normalde (Auto Volume Level) dediğimiz kanal değişiminde ses değişimini önler.
Bizim 2 tvde de avl kapalıdır ,deneme için açtım ,belki 3-5 gün kullandık,sonra kapattım,farklı bir şey var ve giriş seçiyor sanki,çünkü her cihazda yapması lazım bana göre :ok

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Bizim 2 tvde de avl kapalıdır ,deneme için açtım ,belki 3-5 gün kullandık,sonra kapattım,farklı bir şey var ve giriş seçiyor sanki,çünkü her cihazda yapması lazım bana göre :ok
Sayın Emmi AVL yapısı itibariyle pek işe de yaramıyor artık bence. Çünkü kanallar zaten kendi içinde programa gelince sesi kısıp reklama gelince bağırtıyorlar. Dolayısıyla kanallar arasındaki ses farkı zaten o kadar sıkıntı olmuyor artık.

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
14,453
Tv kulaklık çıkışından ses sistemine veya kulaklığa bağlı ise ses menüsündeki avl dahil diğer özellkler işe yaramıyor.

byhasibo Çevrimdışı

byhasibo 

Aktif Üye
18 Kas 2019
142
36
kulaklık çıkışından ses sistemi taktım ama sesi kontrol edemiyorum şimdi :) bluetooth olsa avl vs çalışırmı ?

Geri
Üst Alt