65UA9800 55UA9800 49UA9800 43UA9800 Android Vestel Tv

G Çevrimdışı

GKHN_01

Yeni Üye
6 Kas 2020
34
33
Sen youtubeden sürekli beni dürten değil misin ? şimdi nickine baktım İnan. Al bir u9510 rahatına bak
Dürtme yok üstad yorumladım u9510 anakart belli değil henüz videolarını bekliyorum ve yıl sonu kampanyası olursa projeksiyon kullanıyorum ben ama TV de lazım illa ki ? fiyat performans araştırmacısıyımdır biraz ?
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Sen youtubeden sürekli beni dürten değil misin ? şimdi nickine baktım İnan. Al bir u9510 rahatına bak
Birde m130s anakart ile smart model Toshiba bulup Samsung panelli alabilirsem daha iyi olur seri televizyon sahibi olup gerekli görürsen android box ile androide çeviririm ?

M Çevrimdışı

memokonevi

Yeni Üye
27 Haz 2021
1
37
Selamlar fikret bey, 43ua9800 mü yoksa 9510 mu daha mutlu eder sizce? Bir de Işık sızması riski hangisinde daha düşüktür?

C Çevrimdışı

coolfighter

Aktif Üye
19 Tem 2021
74
41
Merhaba arkadaşlar Vestel 49UA9800 49" tavsiye eder misiniz halen. Aslında 7 K bütçem var ama bu TV'de dikkatimi çekti. VESTEL'in QLED olanına baktım oda en düşük 65'' var piyasada. Oda aşırı büyük gelir odaya.

S Çevrimdışı

Sarraf

Yeni Üye
16 Eki 2021
13
33
Bence gayet başarılı...

Çünkü,
1- DTS desteği var. 2018 Samsung ve 2020 LG'lerde bile DTS yok artık. (DTS bir sinema kodeki. Sinema filmlerinin %90'nı DTSli gelir!)
2- Android TV cidden başka bişey. Ancak asla bir Android telefon değil. (Zaten Google Android TV'nin amacı da bu değil.)
3- HDR ve Dolby Vision desteği şaka gibi. İnanılmaz ama bu fiyat segmentinde bu desteği vermeleri çok keyifli.
4- ARC desteği var (5.1 kanala kadar Dolby Digital ve DTS sinyalleri soundbar veya AVR'ye HDMI ARC üzerinden tek kablo ile paylaşabiliyor. 7.1 ve/veya ATMOS yapmayacaksanız fazlası ile yeterli.)
5- Tasarımı iyi. Valla ben beğendim. Philips 8505 ile yanyana görünce ŞOK geçireceksiniz.
6- Servisi iyi ve Garantisi 3 yıl. (Servise işiniz düşerse biraz böğürmek ve delirmek durumunda kalsanız da, bu 3 yıl boyunca garantiniz var.)
7- Samsung VA Panel !

Kötü yanı mı ?
2020 yılında hala ve ısrarla 50hz. panel ve Edge LED aydınlatma kullanmaları, eARC desteği (7.1 kanal/ATMOS) olmaması ve 1.5Gb RAM
?

100Hz. panel alacak bütçeniz yoksa, bence diğer yabancı markalara para vermeyin. Madem 50Hz panel seviyesinde kalacaksınız, VESTEL alın.
RAM'i pek mesele etmeyin. 2 katı fiyata satılan 2020'nin en iyi LED TVsi SONY KD-65XH9505'te bile 2.5Gb RAM var. Oyun diye tutturmazsanız, sorun olmaz.
Black Friday ve Yılbaşına doğru ciddi indirimler yakalayabilirsiniz.

Not: VESTEL ile hiç bir ticari/organik bağım yok. Hatta en çok eleştirenlerden biriyim. Ama Sezar'ın hakkı da, Sezar'a...
VESTEL'ciler, bu forumu okuduğunuzu da biliyorum, öyle havalara girmeyin ama bu sefer "kağıt üstünde" kıvırmış görünüyorsunuz. :clap2
Ancak eksiklerinizi gidermeden (100Hz. / eARC / FALD ve biraz daha RAM) büyükler liginde oynayamazsınız. Ha, gayret !
Samsung va panel değilmiş üstad ya ben aldım boe panel çıktı acaba sonradan mı değişti benim TV arızalı çıktı fabrika değişim yapacak acaba Samsung panel olan varmıdır ondan gönderilermi boe hoşuma gitmedi hiç iade bile edebilirim futbol izlerken sknt yaşıyorum.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Samsung va panel değilmiş üstad ya ben aldım boe panel çıktı acaba sonradan mı değişti benim TV arızalı çıktı fabrika değişim yapacak acaba Samsung panel olan varmıdır ondan gönderilermi boe hoşuma gitmedi hiç iade bile edebilirim futbol izlerken sknt yaşıyorum.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt