65 inch dijitsu TV

O Çevrimdışı

Oxxolife

Yeni Üye
28 Haz 2020
13
41
Amman servis menüde bir şeyleri değiştireyim deme sakın hemen ,çünkü bu yazılım vestel yazılımları gibi değil ,biliyorsundur mutlaka ama ben yine de uyarmak istedim :ok
Evet farkettim ? kurcalayıp aging Mode u açtım ekranda renkler sürekli değişiyor filan kumandadan çıkmadı dedim fişi çekeyim, çektim 20sn sonra takıp açtım ki o da ne aging Mode kaldığı yerden devam ediyor ve hala çıkamıyorum. Burdan çözümü de söyleyeyim. Tv arkasında tüm fonksiyonlar için tek bir tuş var. Ona basınca aging Mode kapanıyor ?. geceninbirvakti geceninbirvakti hocam aslında görüntü çok net yani fhd lg tvden geçtim ve ona göre bile çok çok net. Telefonum mb olarak fazla yüksek boyutlu çekiyor ve tavsiye forumu resimleri boyut olarak ufalttığı için resimde görüntü yumuşaması oluşuyor. Orjinal resmi görseniz ne demek istediğimi anlarsınız.

M Çevrimdışı

mehmeth

Yeni Üye
30 Haz 2020
3
46

Adresinde yazılımı mevcut yazılımı yüklemeye çalışınca garip bir şekilde %60 a geldi error dedi fişi çekip tekrar taktım sıfırdan başladı %72 civarı error dedi tekrar fişi çıkarıp taktım tekrar yazılım güncellemeye başladı %100 update complete dedi öylece kaldı J Tekrar fişi çıkarıp taktım tv sorunsuz güncellenmiş şekilde açıldı enterasan

Evet programlar arasında maalesef kanal editör programı yok…

Artıları

- Fiyat / Performans ürünü
- Eski 51” full hd samsung plazmaya göre görüntü muhteşem
- TRT 4K uydu / 4K Film-Dizi (mx player kurdum) sorunsuz takılma yok hatta 8 çekirdekli 3gb ramli KIII Pro android uydu alıcısından –sanki- 1 tık daha performanslı gibi geldi
(KIII pro t820mp3 600 mhz – dijitsu g52 850 mhz gpu ya sahip..)
- Kanal geçiş hızı güzel
- Android alt yapısı olması +

Eksiklikleri

- Uydu kısmı direk -5 puan … Böyle bir şey olamaz ne toplu silme / taşıma var ne TP tarama var yanlışlıkla bir kanalı silseniz sıfırdan tekrar arama yap tekrar tek tek sil tek tek taşı bu kısım gerçekten rezalet
- Otel modu denilen yerden kanal yedeklemesi yapar geri yüklerseniz kanal listesi önce yedeklediğiniz gibi geliyor sonra kendi kendine kanalları değiştirmeye başlıyor bir sürü kanal kendi kendine taranıp listenize ekleniyor işler bildiğiniz çok karışıyor J
- Ses kalitesi yeterli değil ayarla alakası yok hoparlörler dandik… yinede ince ayar ile kabul edilebilir seviyeye getirebiliyorsunuz.
- Kumandadan işlevler bazen kafasına göre takılıyor … mesala kanal listesini açıyorsunuz bir alt kanala gelip ok basacaksınız 5-10 kanal birden aşağıya gidiyor bir başka örnek ses 14 te 13 yada 12 ye getirmek istiyorsunuz bir basıyorsunuz 14 ten 0 kadar iniyor J

Genel olarak bakarsak alınabilir bir tv ancak yazılımsal sorunları var eksiklikleri var

Uydu kısmı geliştirilse, birde kanal editörü yapılırsa bu tv çok daha fazla satar.

M Çevrimdışı

mehmeth

Yeni Üye
30 Haz 2020
3
46
Evet farkettim ? kurcalayıp aging Mode u açtım ekranda renkler sürekli değişiyor filan kumandadan çıkmadı dedim fişi çekeyim, çektim 20sn sonra takıp açtım ki o da ne aging Mode kaldığı yerden devam ediyor ve hala çıkamıyorum. Burdan çözümü de söyleyeyim. Tv arkasında tüm fonksiyonlar için tek bir tuş var. Ona basınca aging Mode kapanıyor ?. geceninbirvakti geceninbirvakti hocam aslında görüntü çok net yani fhd lg tvden geçtim ve ona göre bile çok çok net. Telefonum mb olarak fazla yüksek boyutlu çekiyor ve tavsiye forumu resimleri boyut olarak ufalttığı için resimde görüntü yumuşaması oluşuyor. Orjinal resmi görseniz ne demek istediğimi anlarsınız.

Açıkca "fiyatından" başka birşeyi beni cezbetmedi hatta kutu üzerinde smart bile yazmıyordu yada smart olduğunu ifade eden android olduğunu ifade eden hiçbirşey yoktu gördüm fiyatı oldukça makul geldi aldım. Nasıl olsa KIII Pro Anroid uydum var zaten smartım ben demiştim kendi kendime marka takıntısı biri asla değilim.

Herşey bir yana TV nin GÖRÜNTÜ KALİTESİ gerçekten şaşırtıcı derece iyi maşaAllah diyelim de :)

Benim için smart ve özellikle android olması büyük süpriz oldu ...

akrep2018 Çevrimdışı

akrep2018 

Süper Üye
16 Eyl 2018
1,242
62
Sn.mehmeth sizin de yeni tv niz hayırlı olsun güle güle kullanın.Tv güzele benziyor f/p ürünü.

6 Çevrimdışı

67aykut67 

Aktif Üye
12 Haz 2020
70
31
B
Ezgi

Teşekkürler hocam, geçici çözüm şu an ki ayakları kullanmayacağım. Duvar askısı siparişini geçtim Bi kaç güne elimde olacaktır. Hazır konu açmışken birkaç görsel paylaşayım merak edenler için,

IMG_20200628_175837.jpg
IMG_20200628_175811.jpg
IMG_20200628_175737.jpg
IMG_20200628_175649.jpg
IMG_20200628_175624.jpg
IMG_20200628_175610.jpg
IMG_20200628_175450.jpg
IMG_20200628_175424.jpg
görüntü kalitesi bence çok iyi güle güle kullanın

P Çevrimdışı

peer_Con

Yeni Üye
30 Haz 2020
4
53
55sh modeline sahibim 65 olanla birebir aynı(boyut hariç).. s-sa-sh olmak üzere 3 farklı serisini kullanıp test ettim..tek menun kaldığım ürün sh olan ve oldukça memnunum..herkese tavsiye ederim..diğer tvler hk (s) modeli Android6 ile geliyor..işlemcisi 2*1200 mhz olduğu için googla playden apk indirip yüklemek oldukça uzun sürmekte..bunun dışında android uygulamaları oldukça stabil..apk güncellemeye izin veriyor ve rootlanıyor... (sa) android 9 la geliyor..Panel kalitesi s den kötü..bendeki cihaz sorunlu olackki trt4k da bile donma ,ses görüntü senkron sorunu yapıyordu..işlemci 4*900 mhz..donma kasma problemleri mevcut..apk güncellemesi yapılamıyor..kendi playerla 4k oynatamıyor..
her iki tv de dead pixel çıktı..son olan hariç
s ve sa modellerde opencell panel kullanılmış..hdr yok..sh de ise panda panel mevcut..hdr var 10 bit desteği var
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

sh işlemci 4*1300 mhz oldukça hızlı ve stabil..Android olarak netflix blutv iptv vb apk leri aktif kullanıyorum..Android yetersiz kalacak diyenlere itimat etmeyin şu ana kadar hiçbir uygulamada kasma/donma yapmadı..kendi playerı ile 4k(2160p) videoyu kasmadan oynatıyor.Son yazılım ile kanal problemi mevcut..yüklü gelen 22/05 yazılımı ile kanal problemi yoktu..Fakat son yazılım ile kanal karışması ve kanal listele problemi var (kanallar 11-15-20-26 vb gitmekte)

Son düzenleme:
O Çevrimdışı

Oxxolife

Yeni Üye
28 Haz 2020
13
41
Açıkca "fiyatından" başka birşeyi beni cezbetmedi hatta kutu üzerinde smart bile yazmıyordu yada smart olduğunu ifade eden android olduğunu ifade eden hiçbirşey yoktu gördüm fiyatı oldukça makul geldi aldım. Nasıl olsa KIII Pro Anroid uydum var zaten smartım ben demiştim kendi kendime marka takıntısı biri asla değilim.

Herşey bir yana TV nin GÖRÜNTÜ KALİTESİ gerçekten şaşırtıcı derece iyi maşaAllah diyelim de :)

Benim için smart ve özellikle android olması büyük süpriz oldu ...
Hocam smart olduğu sadece katalogda yazıyordu ama bende Android 9 beklemiyordum açıkçası. İşlemcisi de oldukça yeterli görünüyor. Yazılım güncellemeye hiç girmedim. Üstündeki yazılım zaten bir aylık. Kanal düzenleme kesinlikle işkence ama bir kez düzgün yaptım sıralamayı yaptım ve şimdi gayet verimli oldu. Tkgs olsaymış keşke dedirtiyor ama bu dahili uydularda pek yok sanırım. Ses konusunda evet YouTube da oğlumun takıntı yapıp dinlediği klibi açınca farkettim ki rezalet ses var. İlginç olan netten film izlerken iyi. ses konusunda biraz ince ayar şart şu an biraz daha iyi oldu. Panel bana da iyi göründü, çok profesyonel değilim ama HD lgden sonra bu cam gibi gösteriyor. Ölü piksel testi yaptım herhangi bir ölü piksel de yok. Bu gün duvara da astım ki ayaksız duvarda çok daha iyi oldu. 1.5 yaşındaki çocuktan başka türlü kurtaramıyordum ?

Birde kumanda sorunsalı için eklemek istediğim birşey var. Mecool tv boxım için sonradan alıp aktif olarak kullandığım bir akıllı kumanda var markası Nordica modeli AM6 bu tv ile tamamen uyumlu. Usb alıcısını tvye taktım Android modunda tüm fonksiyonları çalışıyor. İsterseniz tv modunda kumandanın öğrenme fonksiyonu var orjinal kumandadan tuşları tek tek programlayabilirsiniz. Kumanda aynı zamanda çift taraflı bir klavye ve airmause içeriyor tam aranan kan diyebilirim. Resimlerini ekledim.

IMG_20200701_003213.jpg
IMG_20200701_003138.jpg
IMG_20200701_003133.jpg

Son düzenleme:
Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
46
Hocam smart olduğu sadece katalogda yazıyordu ama bende Android 9 beklemiyordum açıkçası. İşlemcisi de oldukça yeterli görünüyor. Yazılım güncellemeye hiç girmedim. Üstündeki yazılım zaten bir aylık. Kanal düzenleme kesinlikle işkence ama bir kez düzgün yaptım sıralamayı yaptım ve şimdi gayet verimli oldu. Tkgs olsaymış keşke dedirtiyor ama bu dahili uydularda pek yok sanırım. Ses konusunda evet YouTube da oğlumun takıntı yapıp dinlediği klibi açınca farkettim ki rezalet ses var. İlginç olan netten film izlerken iyi. ses konusunda biraz ince ayar şart şu an biraz daha iyi oldu. Panel bana da iyi göründü, çok profesyonel değilim ama HD lgden sonra bu cam gibi gösteriyor. Ölü piksel testi yaptım herhangi bir ölü piksel de yok. Bu gün duvara da astım ki ayaksız duvarda çok daha iyi oldu. 1.5 yaşındaki çocuktan başka türlü kurtaramıyordum ?

Birde kumanda sorunsalı için eklemek istediğim birşey var. Mecool tv boxım için sonradan alıp aktif olarak kullandığım bir akıllı kumanda var markası Nordica modeli AM6 bu tv ile tamamen uyumlu. Usb alıcısını tvye taktım Android modunda tüm fonksiyonları çalışıyor. İsterseniz tv modunda kumandanın öğrenme fonksiyonu var orjinal kumandadan tuşları tek tek programlayabilirsiniz. Kumanda aynı zamanda çift taraflı bir klavye ve airmause içeriyor tam aranan kan diyebilirim. Resimlerini ekledim.

IMG_20200701_003213.jpg
IMG_20200701_003138.jpg
IMG_20200701_003133.jpg
Elinize sağlık ama bir konuyu düzeltmek isterim. Dahili alıcıya sahip tüm Vestel ve yan markalarında TKGS sistemi mevcuttur, hatta bildiğim kadarıyla Samsung,Sony,Philips ve Lg gibi markalarda da büyük oranda vardır. 2020 model olup TKGS sistemi olmadığını bu forumda duyduğum ilk tv bu. Güle güle kazasız belasız kullanmanız dileğiyle iyi günler...

O Çevrimdışı

Oxxolife

Yeni Üye
28 Haz 2020
13
41
Elinize sağlık ama bir konuyu düzeltmek isterim. Dahili alıcıya sahip tüm Vestel ve yan markalarında TKGS sistemi mevcuttur, hatta bildiğim kadarıyla Samsung,Sony,Philips ve Lg gibi markalarda da büyük oranda vardır. 2020 model olup TKGS sistemi olmadığını bu forumda duyduğum ilk tv bu. Güle güle kazasız belasız kullanmanız dileğiyle iyi günler...
Benim bilgiler eskide kalmış demekki hocam ? bence tüm uydu alıcı cihazlarda da olması gereken bir özellik ve evet bu tvnin anakart Çin üretim ve yazılım olduğundan böyle bir özellik eklenmemiş. Aslında konabilirmiş. Keşke olsaymış dedirtiyor zira eski usül arama ve düzenleme gerçekten sıkıcı bir durum

akrep2018 Çevrimdışı

akrep2018 

Süper Üye
16 Eyl 2018
1,242
62
Benim bilgiler eskide kalmış demekki hocam ? bence tüm uydu alıcı cihazlarda da olması gereken bir özellik ve evet bu tvnin anakart Çin üretim ve yazılım olduğundan böyle bir özellik eklenmemiş. Aslında konabilirmiş. Keşke olsaymış dedirtiyor zira eski usül arama ve düzenleme gerçekten sıkıcı bir durum

Bence Tkgs olmaması daha iyi,çünkü Tkgs sistemi kanalları kendi kafasına göre sıralıyor.Bende dahili uydu alıcılı vestel tv de Tkgs kapalı kullanıyorum.Sadece seyredeceğim kanalları kafama göre sıralayıp,kanal listesini yedek olarak usb belleğe kaydediyorum.Herhangi bir durumda kısa bir sürede usb bellekten tv ye geri kolayca yükleyebiliyorum.Eğer yeni bir kanal ekliyeceksem frekansını manuel şebeke kapalı taratıp ekliyorum.Size de tavsiye ederim.

O Çevrimdışı

Oxxolife

Yeni Üye
28 Haz 2020
13
41
Bence Tkgs olmaması daha iyi,çünkü Tkgs sistemi kanalları kendi kafasına göre sıralıyor.Bende dahili uydu alıcılı vestel tv de Tkgs kapalı kullanıyorum.Sadece seyredeceğim kanalları kafama göre sıralayıp,kanal listesini yedek olarak usb belleğe kaydediyorum.Herhangi bir durumda kısa bir sürede usb bellekten tv ye geri kolayca yükleyebiliyorum.Eğer yeni bir kanal ekliyeceksem frekansını manuel şebeke kapalı taratıp ekliyorum.Size de tavsiye ederim.
TKGS esnek mod var hocam bendeki mini uydu alıcılarda. Biri next 64 diğeri hiremco mini hd+ Esnek mod ile de güncelleme yapıyor ama kanal listesini siz ne sırada yaptıysanız o sırada değişmeden kalıyor. Bu arada next 64 cidden başarılı bir cihaz. 110tl gibi bir fiyata almıştım evde Bi köşede duran parmak wifi cihazımı tanıdı ve bağlandı. Cihaza sürekli yazılım güncellemesi geliyor. Ayrıca keyleri de net üstünden çekiyor. Kendi içinde basit bir freeiptvsi var çok verimli değil ama netten bedava bulduğum bir iptv paketini ayarladım çok güzel çalışıyor. Aynı zamanda turksat hotbird gibi birkaç uyduda şifreli olan bazı kanalları otomatik olarak açıyor. Görüntü kalitesi de gayet iyi kanal geçişleri orta hızda. Uydu alıcı almak isteyenlere tavsiye ederim.

M Çevrimdışı

mehmeth

Yeni Üye
30 Haz 2020
3
46
Bugün size farklı bir bilgi vereyim otel modundan kayıt ettiğiniz kanal listesi CSV formatında ...

Excel bilgisi olanlar VERİ menüsünden METİNDEN VERİ AL deyip bu kanal listesini Excel programında düzenleyebilirler.

:)

P Çevrimdışı

peer_Con

Yeni Üye
30 Haz 2020
4
53
db üzerinde kanal editlemeyi daha s modelindeyken yaptık..lakin düzenlenmiş veriyi geri yüklesende çözüm sağlamıyor..Kanallar yine karışıyor

T Çevrimdışı

Todicho

Yeni Üye
15 Tem 2020
9
22
O Oxxolife merhaba, bu güne kadar herhangi bir sıkıntı yaşadınız mı tv ile ilgili 31 temmuzda bende almayı düşünüyorum

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt