65 inch dijitsu TV

ramchomania Çevrimdışı

ramchomania 

Süper Üye
8 Mar 2020
2,098
40
ARKADAŞLAR MERABALAR.. 5 SAYFA KONUYU OKUDUM.. YARIN BEN DE DİGİTSU 65 İNÇ, GİTTİGİDİYOR ÜZERİNDEN SATIN ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM.. ŞU ANDA KULLANDIĞIM 43 İNÇ TECHWOOD... BENİM BİR SORUM OLACAK BU TELEVİZYONU KULLANANLARA, DİGİTİSU SAMSUNG VA PANEL KULLANMIYORMUŞ, CSOT PANEL İMİŞ DOĞRU MUDUR? DİĞER SORUM, DİGİTSU RENK CANLILIĞI, LG,VESTEL LERDE OLDUĞU GİBİ BİRAZ SARIMTRAK MAT RENKLER GİBİ DEĞİLDİR UMARIM, YORUMLARINIZI BEKLERİM...

Bu üretimler ile forumda sürekli yazılıyor

Mümkünse imkanımız varsa ise en azından servis garantisi için Vestel Arçelik Beko Grundig Regal vs diğer farklı marka yerli üretimleri tercih edin

S Çevrimdışı

santra

Yeni Üye
22 Ocak 2020
45
47
ben aldım bu cihazı kalite olarak güzel bence

15932834647691776810134911269262.jpg
HALA KULLANIYOR MUSUNUZ? BEN DE DİJİTSU 65 İLE REGAL 65 İNÇ ARASINDA KARARSIZ KALDIM... GÖRÜŞLERİNİZİ ALMAK İSTERİM...

Son düzenleme:
M Çevrimdışı

mibayraktar

Yeni Üye
10 Kas 2020
6
31
Merhaba arkadaşlar, ben televizyonu Sony ses sistemi ile kullanıyorum. Bağlantıyı HDMI ARC ile yaptım. Normalde televizyonu açtığımda ses sisteminde açılması lazım, ancak bazen açılıyor bazen açılmıyor. Bende ARC kararsız çalıştığın için optik ses kablosu ile bağlındı yaptım. Bu seferde hem televizyondan hem ses sisteminden ses gelmeye başladı. Ses çıkışını seçebileceğim bir yer bulamadım. Nasıl bir yol izleyebilirim arkadaşlar.

T Çevrimdışı

tifati

Yeni Üye
5 Ara 2020
1
30
Ben aldım. Android 9 yüklü geliyor kendine has bir rom mevcut. Anakartı Çin üretim anakart bilgilerini nette buldum. Panel ile ilgili bilgiye henüz ulaşamadım ama panel görüntülerde keskin ve ışık sızması yok. İlk kurduğumda kanal listesi yoktu. Google hesabı da açılmıyordu ki Android box ım var böyle sorunları çözebilirim ve hallettim. Cihazın uydu alıcısında tkgs yok bu yüzden uzun süreli bir arama ile kanallar yüklendi. Kanal listesi düzenleme orta derece zorluk içeriyor. 55sh ve s modelindeki kanalların karışması problemi yok. 4k trt sorunsuz YouTube 4k da öyle. İşlemcisi a53 4 çekirdek 1.6 ghz Ram 1.5gb rom 8gb kullanılabilir alan 4gb civarı. Yüklediğim her uygulama çalıştı. İp tv connectplay vs aklıma gelen hepsi çalıştı. Enerji tüketimi 160w civarı bu panel için bana normal geldi. Kasa kalitesi orta kalite plastik. Xbox one ile görüntü denemelerimde görüntüde gölgelenme yaşamadım. Yani fiyat performans ürünü denebilir. Üretim kaynaklı bir sorun olmadıkça birkaç sene götürür diye düşünüyorum. Cihaz amatör son kullanıcıya göre değil, eksikleri çözene kadar uğraştırır. Soruları alabilirim.
.

IMG_20200628_164543.jpg
IMG_20200628_164520.jpg

Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Product Details
1) Market: P150-2851V6.2 combines the power supply,the backlight drive,TV board as whole.

2) TV System: ATV and DVB-C/T/T2/S2.

3) P150-2851V6.2SupportsRJ45networksignal,USB2.0,AVIN,YPBPR,HDMI

1.4,HDMI2.0andTVincludingATVandDTV.In the mean time, it can sustain WIFI access VGA+PC AUDIO Input and Coaxial/Optical Fiber and Earphone output.

4) Chipset: RTD2851SSZ

5) OSD Language: English,French,Spanish,Danish,Swedish,Finnish,Dutch

6) Audio Output: 2*8W@8Ω

7) Resolution:UP to 2840*2160

8) CKD and SKD available

HARDWARE CONFIGURATION AND FUNCTION

OS

Android 9.0

CPU

ARM Cortex A55 quad core

GPU

Mali 470MP2

DDR size

1.5Gbyte

EMMC Flash

8G byte

4K Android Smart TV SoC with Advanced Picture/Audio Quality (RTD2851/RTD2873)
The RTD2851/RTD2873 Smart TV SoC (System on a Chip) supports Android Pie and Google Assistant TV voice control. It also supports all HDR formats, including Dolby Vision™, HDR10, Technicolor Prime, HLG, and HDR10+. It provides theater-like sound effects using the built-in TV speakers through decoding Dolby ATMOS™, and offers advanced picture and video processing for internet streaming contents

Bilgiler bu şekilde. Anakart birçok tvde kullanılmış. Wisdom share cloud tv olarak nette arandığında modelleri ve çeşitleri görebilirsiniz. Bana göre grafik işlemci ve işlemci yeterli görünüyor. Görüntü işleme için realtek RTD2851 kullanılmış ki oldukça yetenekli bir görüntü işleme çipi. Henüz servis menü denemedim ordan panel bilgilerine de ulaşırım muhtemelen.

2300.jpg

Panel bilgisi panel adı Csot st6451d02_c
Hocam merhaba, özelden iletişime geçemiyorum galiba burayı kullanmak durumunda kaldım. Benim bununla ilgili birkaç tane sorum olacak;

1) Google Playstore'da oturum açamıyorum, bununla birlikte BluTV gibi bazı uygulamaları yükleyemiyorum
2) Kanalları düzenleyemiyorum

Siz bu aşamaları nasıl hallettiniz bana bilgi verme şansınız var mı acaba?

E Çevrimdışı

esrarieses

Yeni Üye
26 Ara 2020
2
44
Ben metro marketten aldım ancak beni memnun etmedi açıkçası. Görüntü çok güzel evet ama hareketli görüntülerde buğulanma oluyor sanki, netlik bozuluyor. Yenilenme hızı ile ilgili olabilir. Vestel mi alsaydım diye düşünmeye başladım. Ama android olayı apk kullanımı güzel onu söyleyebilirim. Benim için çok sorun değil ama ekran kenarlarında çokça ışık sızması var. Bluetooth olmaması da bir eksiklikmiş. Sesi de kötü, sadece tv ye güvenmeyin ben soundbar aldım. Conax modül ile kablo tv bağlattım. Kanal düzenini hala çözemedim.
kanal düzenlemesini çözebildinmi analog yayında kanal düzenlemesi olmaması çok saçma zaten kumandasıda sıkıntı uzaktan çekmeyen kumanda 3 defada tv kitlendi kanal değişmediği için tuşlara çok basmaktan sigortaları kapatıp açınca anca kendine geldi

O Çevrimdışı

Oxxolife

Yeni Üye
28 Haz 2020
13
41
Hocam merhaba, özelden iletişime geçemiyorum galiba burayı kullanmak durumunda kaldım. Benim bununla ilgili birkaç tane sorum olacak;

1) Google Playstore'da oturum açamıyorum, bununla birlikte BluTV gibi bazı uygulamaları yükleyemiyorum

geç cevap için özür dilerim o problem bende de vardı ben browser üzerinden google play servisleri apksi yükleyerek çözmüştüm. sonra bir ara sıfırlama yaptım tvye ilk kurulumu tekrar yapınca o problem tekrar yaşanmadı.

O Çevrimdışı

Oxxolife

Yeni Üye
28 Haz 2020
13
41

Kanal düzenleme için ana kanal listesinde dtv sekmesine gelin, taşımak istediğiniz kanal üstünde iken menü tuşuna basın yanda liste beliriyor taşı en üste taşı sil kilitle şeklinde taşı diyerek yada en üste taşı diyerek taşıyabilirsiniz

Bende alacam inşallah ama alan arkadaşlar varmı bir sıkıntı
Genel bir bilgi vereyim servis menüsü için menü+2580 tuşlayabilirsiniz. Ekran paneli 65sh için bendeki panel opencell panel. Renkler bir lg panel değil elbette ama asla kötü durmuyor. 4k 60fps destekliyor. Yetkili servisi dijitsu nun kendi servis Ağı. Bu vestel yada hi-level değil onların servisini kullanmıyor. Halen kullanıyorum ama bu sonuçta elektronik herşey olabilir, daha dün çocuk odasındaki tv im LG 42lb580n durup dururken gitti anakart diyor servis. Marka cihazı kesinlikle çinde fason ürettiriyor ve marka bastırıp satıyor. Kendileri de kanal düzenleme, TKGS olmaması gibi birçok konuda sessiz kalıyorlar çünkü bilmiyorlar. Ben bol bol bızıklarım Android var diyene benim aldığım tarihte 3799tl x12 taksitti. Ben şahsen bu fiyata 65inç Android almakla iyi yaptığımı düşünüyorum. Ama marka süper uçar kaçar harika diye reklam yapmam mal belli kalite belli vesselam

Son düzenleme:
E Çevrimdışı

esrarieses

Yeni Üye
26 Ara 2020
2
44
merhaba arkdaşlar ben çok kötü bir sorun yaşadım güncelleme yaptıktan belli bir zaman sonra televizyonu yeniden başlatmaya alıp balkona sigara içmeye çıktım balkonda 220 bar led vardı fişe taktım kısa devre varmış kaçak akım sigortası attı devreye aldım tv nin yanına gittiğimde sadece dijitsu ekranında kaldığını gördüm ne yaptıysam olmadı sonra aklıma flash disk geldi cihazda takılı unutmuşum içinde güncelleme vardı tv yeniden başlatınca güncelleme yeniden devreye girmiş elektrikler gidincede yazılım çökmüş aklıma başkada birşey gelmiyor bu durumda ne yapmam lazım bu tv ikinci ilki bimden açılmış ve kullanılmış olarak geldi beyaz ekranda tv nin ortasında kararmalar vardı kumanda çemediği için fazla basınca tv donuyordu kanal bölümü kararıyordu dün yenisi geldi ve kurulumunu yaptılar ama şimdide başıma bu geldi tv 65ds8800

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44

merhaba arkdaşlar ben çok kötü bir sorun yaşadım güncelleme yaptıktan belli bir zaman sonra televizyonu yeniden başlatmaya alıp balkona sigara içmeye çıktım balkonda 220 bar led vardı fişe taktım kısa devre varmış kaçak akım sigortası attı devreye aldım tv nin yanına gittiğimde sadece dijitsu ekranında kaldığını gördüm ne yaptıysam olmadı sonra aklıma flash disk geldi cihazda takılı unutmuşum içinde güncelleme vardı tv yeniden başlatınca güncelleme yeniden devreye girmiş elektrikler gidincede yazılım çökmüş aklıma başkada birşey gelmiyor bu durumda ne yapmam lazım bu tv ikinci ilki bimden açılmış ve kullanılmış olarak geldi beyaz ekranda tv nin ortasında kararmalar vardı kumanda çemediği için fazla basınca tv donuyordu kanal bölümü kararıyordu dün yenisi geldi ve kurulumunu yaptılar ama şimdide başıma bu geldi tv 65ds8800
Bence yetkili servise danışın ?

T Çevrimdışı

tiger 05

Yeni Üye
27 Eki 2020
4
54
Selam Dijitsu 4K 55 inç tv nin ekran formatını 16:9 moduna almak için menüde resim ayarlarında böyle bir seçenek yok kanal logoları gözükmüyor bunu nasıl ayarlayabilirim.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt