65 inch dijitsu TV

A Çevrimdışı

akursatozkan

Yeni Üye
13 Eyl 2020
3
48
B
Ezgi

Teşekkürler hocam, geçici çözüm şu an ki ayakları kullanmayacağım. Duvar askısı siparişini geçtim Bi kaç güne elimde olacaktır. Hazır konu açmışken birkaç görsel paylaşayım merak edenler için,

IMG_20200628_175837.jpg
IMG_20200628_175811.jpg
IMG_20200628_175737.jpg
IMG_20200628_175649.jpg
IMG_20200628_175624.jpg
IMG_20200628_175610.jpg
IMG_20200628_175450.jpg
IMG_20200628_175424.jpg
Hocam bende DJT65S aldım (üzerinde android 10 )27.07.2020 de yalnız Elektrik kesintilerinde Google hesap bilgileri sıfırlanıyor. Dijitsu yazılım sayfasındaki güncellemeyi de yükledim ama sorunum devam etti, servis böyle olunca fabrika ayarlarına sıfırlayın dedi. 3-4 defa yaptım, sonra sistem yükleme yapmadı Dijitsu yazısında kaldı. Firma yetkili servisi 3 aydır gelecek, anakarti söküp ana servise gönderecek onlar ana yazılımı yükleyip gönderecekler. Karşımızda muhatap yok. Servis menüsüne nasıl girip anakart bilgisini öğrenebilirim? Teşekkürler.

smili72 Çevrimdışı

smili72 

Süper Üye
6 Mar 2018
1,532
51
Hocam bende DJT65S aldım (üzerinde android 10 )27.07.2020 de yalnız Elektrik kesintilerinde Google hesap bilgileri sıfırlanıyor. Dijitsu yazılım sayfasındaki güncellemeyi de yükledim ama sorunum devam etti, servis böyle olunca fabrika ayarlarına sıfırlayın dedi. 3-4 defa yaptım, sonra sistem yükleme yapmadı Dijitsu yazısında kaldı. Firma yetkili servisi 3 aydır gelecek, anakarti söküp ana servise gönderecek onlar ana yazılımı yükleyip gönderecekler. Karşımızda muhatap yok. Servis menüsüne nasıl girip anakart bilgisini öğrenebilirim? Teşekkürler.
Almayın kardeşim ne idüğü belirsiz üreteni belirsiz gondik gondik televizyonları sizde yahu

L Çevrimdışı

Lost_NeBuLa

Yeni Üye
2 Tem 2020
19
30
Yahu bende Dijitsu tv kullanicisiyim ve evet Ne TKGS var nede her kullaniciya hitap eder arayüzü doğru ve bazen de üstteki arkadaşın bahsettiği gibi küçük aksilikleride cabası.
Ama ben inciğini boncuğunu çözdüm küçük sorunlarına nasıl tepki verileceğine hakimim artık yani bu TV ye para verebilmek değil marifet asıl mesele kullanabilmek.
Bakın ne diycem hatta TVyi o karmaşık kanal listesini ve hatta YOutube kullanmayı 60 yaşındaki anneme öğrettim.

Ama ama bakın Tv yi kötüleyip dövünmek yerine evet sorunların kusurların giderilmesi daha iyi. Dijitsu kullanicilarina tavsiye gelin ortak bir girişimde bulunalim yada buna benzer birşey yapalim
Tvyi montaja gelen yetkili usta bana şöyle birşey demişti; evet yazılım kusurlu bu TV ye şirket yeni güncelleme çıkartacak TKGS özelliğini getirecek diye bi bilgi vermişti ama aylar geçti ses solik yok.
Müşteri hizmetlerini herbirimiz arayalım aynı şeyi soralım bu yazılım açıklarını kapatacak TKGS ve diğer muadili TV lerde olan ses ve görüntü özelliklerini getirecek yeni güncelleme nerede diyelim
Birşekilde bu güncelleme yapılması gerek yoksa TV gayet iyi 2200tl ye kim bana 55inch 4k TV verirdi
Tek sıkıntı yazılım arkadaşlar yoksa Özelleştirilmiş android yerine saf androide bile güncellense yeter

O Çevrimdışı

Oxxolife

Yeni Üye
28 Haz 2020
13
41
merhaba arkdaşlar ben çok kötü bir sorun yaşadım güncelleme yaptıktan belli bir zaman sonra televizyonu yeniden başlatmaya alıp balkona sigara içmeye çıktım balkonda 220 bar led vardı fişe taktım kısa devre varmış kaçak akım sigortası attı devreye aldım tv nin yanına gittiğimde sadece dijitsu ekranında kaldığını gördüm ne yaptıysam olmadı sonra aklıma flash disk geldi cihazda takılı unutmuşum içinde güncelleme vardı tv yeniden başlatınca güncelleme yeniden devreye girmiş elektrikler gidincede yazılım çökmüş aklıma başkada birşey gelmiyor bu durumda ne yapmam lazım bu tv ikinci ilki bimden açılmış ve kullanılmış olarak geldi beyaz ekranda tv nin ortasında kararmalar vardı kumanda çemediği için fazla basınca tv donuyordu kanal bölümü kararıyordu dün yenisi geldi ve kurulumunu yaptılar ama şimdide başıma bu geldi tv 65ds8800
Öncelikle çok geçmiş olsun konuyu geç gördüm. Yazılım yükleme adımlarını sıfırdan başlayıp yaptığınız takdirde probleminiz çözülür diye düşünüyorum. Cihazın anakart sk706s_82 şu an bu anakartı kullanan onvo nordmende ve saba 65" tvler var. Yazılım bizde de çalışır fakat panel uyumsuz olması oldukça muhtemel. Ayrıca gördüğüm kadarı ile onlar yazılıma TKGS eklemişler. Bir de rusyada satılan Premier 65 inch tv var aynı anakart ama onda bluetooth aktif. Kafam karışmadı değil. Garantiyi yatırıp içini açtıracaklar bana ? ha birde benim panelde birkaç Led güç kaybı yaşadı beyaz görüntülerde kabak gibi çıkıyorlar Ortaya halkalar. Ucuz etin yahnisi bu panelin ledler. Değişir mi değişir tabi servise ulaşabilirseniz..

O Çevrimdışı

Oxxolife

Yeni Üye
28 Haz 2020
13
41
Evet 65s ile ilgili son güncellemeler. Cihazı ledlerde ki güç kaybı solukluk sebebiyle servise verdim. Servis cihazı almadan önce fabrika mühendislerine durumu gösterir video yolluyor ne olacağına fabrika karar veriyor. Bir ayı geçik bir süre fabrikadan gelmesini bekledim. Bu gün geldi 65s yerine 65ds8800 geldi. Servis sıfır geldi abi dedi ama bilin bakalım gelen tv ne? Evet fabrikaya kusurdan iade olmuş bir tv. Akşam olunca farkettim ki siyah ekrana geçince başarmak ucu büyüklüğünde bir bölge kırmızı lekeli. Led sorunundan büyük olmadığı için bununla uğraşmayacağım böyle kullanacağım muhtemelen bu arada yeninin kanal listesi ve kanal infosu yok gibi bişey. Öte yandan Android menüsü daha iyi. Panel çerçevesinin ince olması dışında pek esprisi yok sanırım

Ek bir konu daha hala TKGS yok. Fabrika ısrarla TKGS li yazılım çıkarmıyor. Muadili anakart kullanan tüm cihazlarda olan özellik bunda yok.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri