43U9600 50U9600 55U9600 58U9600 65U9600 Teknik Özellikler

Y Çevrimdışı

Yunus61

Yeni Üye
2 Ocak 2022
38
49
Hocam gerçekten başıma gelenleri bu kadar şansızlık olamaz ya 15 gündür çektiğim stres hakikaten uykularım kaçıyor. bu arada televizyonlr direk Manisa'dan fabrikadan ya da Gebzedeki depodan geliyor şimdi ben bayiden alırken zaten sipariş girdi ilk ürün Gebzeden geldi, baktım gelen cihazda hatalı 2 pixel var Direk servisi aradım 3 taneye kadar garantiye girmiyor deyince ben sinirlendim dedim dalga geçmeyin daha dedim sıfır cihaz geliyor böyle bir sıkıntı var alacaksınız bunu dedim geri, Öyle deyince servisteki arkadaş sağ olsun abi bana kızma lütfen firmanın kuralı 3 tane ve az olunca yapabilecek bir şeyim yok değişim istediğinizi fabrikaya bildirmek zorundayım onlar karar verecek dedi ve fabrikaya yönlendirdiler fabrika ertesi gün beni aradı size yeni ürün göndereceğiz dediler yeni cihaz geldi aynı şekil işte şu an olduğu gibi 5 6 tane ölü piksel var Tekrar servisi arayıp resimleri atınca 3 tanenin üzerinde piksel olduğu için servisteki arkadaş direk abi tamam bunu değişim yapma yetkim var dedi şimdi hemen işlemleri başlatıyorum yeni ürün gelecek dün de değişim onaylandı artık Manisa'dan bir tane daha yeni cihaz gelecek, Yani ben cihazları görmüyorum kutuda buraya getiriyorlar eve ama bakıyorum kutuları hic açılmamış Ürünleri ilk kez burada açıyorlar bakalım bu gelecek cihazdan yüzüm gülecekmi, yüksek ihtimal çarşamba veya perşembe elimde olur. Bir de şunu düşünüyorum fabrika bunları kasıtlı olarak bu şekilde satıyor olabilir kendince bir kanun oluşturmuş 3 piksele kadar garantiye girmiyor diyor belki bir çok insan bunu fark etmez dikkat etmez bu şekilde kullanır, bunları böyle kasıtlı satıyorlar, artık böyle bir düşüncedeyim yani, Bakıyorlar panelde 2 3 hatalı piksel var koyuyorlar kutuya satıyorlar, Dönerse de bakarız çaresine yada başımızdan atarız 3 piksele kadar garanti vermiyoruz diye sallarız diyorlar herhalde
Bizede gelen servis ölü piksel için 3 ten fazlası ve hepsi bir yerde olunca garanti de olur dediler. Bende 65 inç te piksel sıkışması na da göz ile anlaşılmayan durumların garantiye de girmediğini belirttiler. Beyaz dağılımı - Bulutlanma olmaması - Boe panelde renk daoğruluğu - yan açı renk performansı iyi çıkmasından, Erdo arkadaşın başına gelenleri de görünce servise pek çıkışmadım, panel işini heralde şuanlık sineye çekip kafaya takmamaya çalışacağım. Garanti süresinde daha artış olur mu veya göze gelir durum oluşursa o zaman gereğini yaparım. Yoksa arkadaşların ve durumu görüştüğüm ustalarımın dediği gibi gelen gideni aratabiliyor ve 40 - 50 bin TL lik Tv lerde bile benzer sorunlar çıkıyormuş. 55 inç üzeri panellerde piksel performans hataları artıyormuş. Herşey paraya bakıyor, yoksa bende kardeşim aldığı gibi mini led teknoloji 120hz IPS panelli tv ye 17 bin tl veremezdim. :( biz 65u9600 - 8800tl ye aldık. Sonuç ne kadar para o kadar piksel demek ki. Bir tarafta da paramız ülkemizde kalsın milli servetimiz dışarı gitmesin dedim. Ama bu kalite olmuyor. Tabi bu dünya sıkıntısında bu fiyatlarda ucuz değil ve ne olursa olsun bu hataların hiç olmaması adına uzmanlar ve forumdaki bilir kişilerce de üreticilere iletilip kalitenin arttırılması şart. Maalesef herkes bizim gibi büyüteç ile inceleme yapmıyor :) gözle görülür bişey yoksa eyvallah deniyor. Manavdan sebze alır gibi ver şu inç te bi akıllı tv deniyor.
:krotey
Bu sayfada piksel hatası çıkan varmı diye sordum. ses yok. Ana konu olarak soralım bakalım hangi inç - model - paneller sorunlar varmış ???? tüketici ona göre karar versin.

F fikoloji TEKNOwest TEKNOwest A Adem Helvacı

S Çevrimdışı

Serhat86

Yeni Üye
28 May 2022
2
37
7EEEA4E8-7F0C-452B-B140-51F7BB996815.jpg

Arkadaşlar bu seri nonun panel bilgisini alabilirmiyim acaba ?

Yani yandan bakınca sıkıntı yaşamayacağım bi panel mi acaba?

E Çevrimdışı

erdo205 

Aktif Üye
2 Şub 2021
105
39
Bu gün yine şeytana uydum 70U9600 aldım adem abi panda uv2a panel demiş daha önce alıp 4 kere değiştirdigim en sonunda para iadesi aldıgım chot panel gelmez inşallah, tabi artık şans bakalım hangisi gelecek, gerci saglam olsun başka birşey istemiyorum yüksek ihtimal yarın kuruluma gelirler detaylarıda yazarım

M Çevrimdışı

maymunkral 

Aktif Üye
30 May 2018
358
41
Bu gün yine şeytana uydum 70U9600 aldım adem abi panda uv2a panel demiş daha önce alıp 4 kere değiştirdigim en sonunda para iadesi aldıgım chot panel gelmez inşallah, tabi artık şans bakalım hangisi gelecek, gerci saglam olsun başka birşey istemiyorum yüksek ihtimal yarın kuruluma gelirler detaylarıda yazarım
Merakla bekliyoruz. :)

E Çevrimdışı

erdo205 

Aktif Üye
2 Şub 2021
105
39
Evet cihaz geldi kuruldu Detaylı pixel testi yaptım 4 tane sıkışmış pixel mevcut siyah ekranda beliriyor oda yakından bakınca 30cmden sonra göz görmüyor normal kullanımda belli olmuyor yakın bakmadıkca ama uyuz oluyorum böyle olunca, aradım servisi geldiler direk para iadesi istedim daha şansımı zorlamayıda düşünmüyorum ?

0426C113-50E1-4B7E-863F-81DD4EBFE126.jpg

A672A16D-C179-4DDA-8485-F64D065E79A9.jpg
467E3E32-8AF1-44AA-AB6C-A3395E5166E6.jpg
6D17E059-C851-4507-AA0A-82986A14558F.jpg
1622A41C-85E5-4F31-AFEA-E89CB237C17E.jpg
044DDFE8-82E7-488E-B5E3-D90CFEAAFD2F.jpg

Son düzenleme:
E Çevrimdışı

erdo205 

Aktif Üye
2 Şub 2021
105
39
F fikoloji Hocam çok kısa bir şey sormak istiyorum Netflix'te dolby vision kapatamıyor muyuz?, Burada şimdi dikkatimi çeken dolby vision filmlerde enerji tasarrufuna müdahale edilmiyor Buda film izlerken cihazın anlık tüketimi 185 watt civarı, Amazon Prime 4K HDR film izlerken enerji tasarrufu Ayarı değiştirelebiliyor özel seçip arka ışık %20 civarına getirdiğimde cihaz anlık olarak 65 watt tüketiyor ve bana fazlasıyla yetiyor, arada çok büyük tüketim farkı var ve zaten o kadar parlaklık bana gereksiz şu an gözümü rahatsız ediyor, Uzun lafın kısası sormak istediğim şu Netflix'te dolby vision kapatma ihtimalimiz var mı? HDR olsa yeter

E Çevrimdışı

erdo205 

Aktif Üye
2 Şub 2021
105
39
70U9600 Dolby Vision Karşılaştırması, bir görüntü tv üzerinden kendi netflix uygulaması, diger parlak görüntü bilgisayar üzerinden alınan görüntü baya fark mevcut netlik ve parlaklık olarak, hdmi 2.1 paugge kablo rtx 3070 ekran kartı ile görüntü aldıgım sistem.

PC DOLBY VISION
E7613FFA-BEB3-4E8A-840B-74FBBF6CCB4D.jpg
6A76E821-800C-44A5-A0A1-3C007783C53E.jpg

M Çevrimdışı

maymunkral 

Aktif Üye
30 May 2018
358
41
Herkese iyi bayramlar diliyorum. Vatan bilgisayar %15 indirim kampanyasından 70U9600 yakaladım 9.750 TL ye. Sipariş verdim. Mibox 4K ile kullanacağım. Yorumlarımı yazarım.

E Çevrimdışı

erdo205 

Aktif Üye
2 Şub 2021
105
39
Herkese iyi bayramlar diliyorum. Vatan bilgisayar %15 indirim kampanyasından 70U9600 yakaladım 9.750 TL ye. Sipariş verdim. Mibox 4K ile kullanacağım. Yorumlarımı yazarım.
Hocam hayırlı olsun ürün geldiğinde lütfen dikkatli olun kontrolleri iyi yapın servis menüye girip ne kadar çalıştığını falan bir inceleyin benim bu cihazla ilgili toplamda 7 8 taneye yakın televizyon değiştirdim, ( 70U9600 ) Fabrikadan sıfır diyip Revizyonlu televizyon bile gönderdi vestel, gelen bütün televizyonların hepsinde hatalı pikseller sıkışmış pikseller mevcuttu tabi çok takıntılı biri değilseniz belki görmezden gelebilirsiniz ama dikkatli bakarsanız incelerseniz muhakkak iki veya üç tane belkide daha fazla sıkışmış hatalı piksel bulacaksınız. Bana gelenlerde ölü pikseller bile vardı bazılarında Tekrardan hayırlı olsun inşallah sıkıntısız sorunsuz bir ürün gelir

M Çevrimdışı

maymunkral 

Aktif Üye
30 May 2018
358
41
Hocam hayırlı olsun ürün geldiğinde lütfen dikkatli olun kontrolleri iyi yapın servis menüye girip ne kadar çalıştığını falan bir inceleyin benim bu cihazla ilgili toplamda 7 8 taneye yakın televizyon değiştirdim, ( 70U9600 ) Fabrikadan sıfır diyip Revizyonlu televizyon bile gönderdi vestel, gelen bütün televizyonların hepsinde hatalı pikseller sıkışmış pikseller mevcuttu tabi çok takıntılı biri değilseniz belki görmezden gelebilirsiniz ama dikkatli bakarsanız incelerseniz muhakkak iki veya üç tane belkide daha fazla sıkışmış hatalı piksel bulacaksınız. Bana gelenlerde ölü pikseller bile vardı bazılarında Tekrardan hayırlı olsun inşallah sıkıntısız sorunsuz bir ürün gelir
sonuçta başka marka olsa 16000 TL ödemem gereken bir ürünü 9750 TL ye aldım. 2-3 piksel için değişime gitmem. 2-3 metre mesafeden dikkat çekmediği sürece yakından bakmam.

F Çevrimdışı

felisleo 

Aktif Üye
15 Kas 2021
97
38
sonuçta başka marka olsa 16000 TL ödemem gereken bir ürünü 9750 TL ye aldım. 2-3 piksel için değişime gitmem. 2-3 metre mesafeden dikkat çekmediği sürece yakından bakmam.
MI box 4K var bende de projeksiyon için kullanıyorum, hiç ihtiyaç duymazsınız bence. U9600 serisi MI box'tan daha stabil ve seri.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri